• partnerzy serwisu

GETZNER Werkstoffe GmbH

  • Herrenau 5
    6706 BÜRS, Austria
  • tel. +43 5552 201 0
  • faks +43 5552 201 1899

Producent technicznych materiałów poliuretanowych. Rozwiązania oparte są na stworzonych i we własnym zakresie produkowanych nowoczesnych elastomerach Sylomer® i Sylodyn® oraz izolatorach sprężynowych Isotop®.

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


Efektywna izolacja – skuteczne rozwiązania

Zaostrzone wymogi aktualnej normy PN-B-02151-3:2015, jak i ogólny trend polepszania komfortu akustycznego budynków, stawia projektantów i wykonawców przed problemem doboru odpowiednich materiałów do skutecznych rozwiązań.

Tłumienie dźwięków uderzeniowych w posadzkach
Podczas chodzenia w pomieszczeniach powstaje tzw. dźwięk uderzeniowy. To szczególna forma dźwięku materiałowego. Dźwięk uderzeniowy jest przenoszony do sąsiednich pomieszczeń i wywołuje drażniące odgłosy. Może to powodować problemy w budynkach pełniących wiele funkcji naraz, np. gdy nad pomieszczeniami biurowymi znajduje się kuchnia lub siłownia.

Acoustic Floor Mat
Maty układane są pełnopowierzchniowo pod jastrychem. Za pomocą pięciu typów można osiągnąć stopień polepszenia izolacyjności od 21 do 33 dB – przy kilkumilimetrowej grubości mat. Dzięki temu zostają idealnie spełnione wysokie wymogi akustyczne i ekonomiczne.

Acoustic Floor Mat Acoustic Floor Mat
Acoustic Floor Mat Acoustic Floor Mat


Acoustic Floor Blocks
Acoustic Floor Blocks służy do izolowania posadzek pomieszczeń studiów dźwiękowych, centrów fitnessu lub do ich modernizacji przy pomocy optymalnych rozwiązań opartych o materiały Sylomer®, Sylodamp® czy Sylodyn®.

Acoustic Floor Blocks Acoustic Floor Blocks
Acoustic Floor Blocks Acoustic Floor Blocks

 

Izolowanie od drgań biegów schodowych i podestów
Getzner oparte o Sylomer® skutecznie odizolowują masywne i lekkie konstrukcje schodowe, zapewniając spokój.

Podkładki (łożyska) schodowe SB10
W celu uniknięcia mostków dźwiękowych, schody powinny być konsekwentnie oddzielone od dźwigającej je struktury. Łożyska schodowe SB10 przeznaczone do masywnych biegów schodowych powstają w wyniku kombinacji pasków tworzywa Sylomer® oraz pianki i są dostarczane w długości 1,5 m. Kształt produktu pozwala na łatwe dopasowanie łożyska do lokalnych wymogów.

podkładki (łożyska) schodowe SB10 elementy do schodów lekkich z tworzywa Sylomer
Podkładki (łożyska) schodowe SB10 Elementy do schodów lekkich z tworzywa Sylomer®

 

Elementy do schodów lekkich z tworzywa Sylomer®
Podobnie jak połączenia ze stropem, mocowania ścienne muszą być odpowiednio odizolowane. Getzner proponuje odpowiednie, szczegółowe rozwiązania. Elementy łożyskujące z tworzywa Sylomer® dostępne są w różnych wymiarach i mogą być stosowane miejscowo przed, jak i w trakcie montażu biegów schodowych.

Elastyczne odizolowanie budynków
Indywidualne rozwiązania antywibracyjne Getznera z wysoką skutecznością odizolowują budynki, chroniąc je od niekorzystnych wstrząsów – niezależnie o tego czy chodzi o odizolowanie budynku opery od uciążliwego ruchu drogowego, budynku mieszkalnego czy biurowego od drgań generowanych przez kolej miejską lub metro. Rozwiązania te oparte są o stworzone we własnym zakresie tworzywa PUR, dzięki czemu zapewniają spokój w budynkach. Wpływa to na polepszenie jakości warunków mieszkania i pracy. Dzięki materiałom Sylomer® i Sylodyn® projektant ma do dyspozycji techniczne tworzywa, umożliwiające odizolowanie różnorakich typów konstrukcji.

Odizolowanie źródeł i odbiorcy od wibracji


Odizolowanie źródeł i odbiorcy od wibracji
1. Pełnopowierzchniowe odizolowanie budynku wraz z matami bocznymi
2. Izolacja budynków i ich części w formie pasów
3. Punktowa izolacja budynków i ich części
4. Ściana szczelinowa pomiędzy źródłem drgań a odbiorcą

Podkładki maszynowe
Maszyny wywołują wibracje, które bez stosownej izolacji zostałyby przeniesione do otoczenia. Miałoby to negatywny wpływ na bezpośrednie otoczenie, a także procesy produkcyjne i kontroli jakości, a nawet dalsze sąsiedztwo. Sprężyste podkładki maszynowe firmy Getzner tłumią drgania i dźwięk materiałowy do minimum. Zależnie od występujących uwarunkowań posadowienie jest wykonywane z tworzywa Sylomer®, Sylodyn® lub izolatorów sprężynowych Isotop.

podkładka maszynowa
Podkładka maszynowa


Izolatory sprężynowe do efektywnej izolacji drgań
Produkty Isotop®, będące połączeniem elementów sprężynujących i amortyzujących firmy Getzner, stosowane są głównie do tłumienia propagacji drgań niskiej częstotliwości w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, agregatach kogeneracyjnych, chłodziarkach, wieżach chłodniczych, klimatyzatorach, wentylatorach i pompach. Ich częstotliwość własną (rezonansową) można obniżyć do 3,0 Hz, co oznacza wysoką skuteczność tłumienia drgania.

izolatory sprężynowe, isotop izolatory sprężynowe, isotop
Izolatory sprężynowe do efektywnej izolacji drgań


Mariusz Czynciel
GETZNER Werkstoffe GmbH

Produkty (0)