• patron serwisu
Liczba porównywanych produktów:
9 z działu

Wieże i podpory


 

Nazwa

Producent

Rodzaj :

podpora

podpora

wieża

wieża

podpora

podpora

podpora

wieża

wieża

Typ :

modułowe

modułowe

modułowe

modułowe

modułowe

modułowe

modułowe

ramowe

ramowe

Elementy składowe :

 

 

 

 

 

 

 

 

podpory (3 długości), ramki (3 rozmiary), samoblokujące obrotowe zaciski NOEclamp

Materiał konstrukcji :

 

 

stal

stal

stal

aluminium

stal

stal

stal ocynkowana

Maksymalna wysokość wieży [m] :

 

 

16,0

16,0

6,0

6,0

4,0

12,0

5,8

Minimalna wysokość wieży [m] :

 

 

 

2,41

3,1

1,7

 

1,0

1,9

Wymiary w rzucie poziomym (szer./dł) [m] :

 

 

1,0/5,625

0,7/3,0

0,75/0,75

0,75/0,75

 

1,0/1,0; 1,5/1,5; 2,0/1,0; 2,0/2,0

 

Maksymalne obciążenie [kN] :

 

 

 

 

 

 

 

240

 

Maksymalna wysokość podpory [m] :

3,6

5,5

 

4,0

5,25

 

5,0

 

4,0

Zakres regulacji podpór [m] :

2,0 do 3,6

3,5 do 5,5

 

 

od 1,35 do 3,65

1,5

 

 

1,9–3,0 (NOEprop 300); 2,2–4,0 (NOEprop 400); 4,0–5,8 (NOEprop 580)

Maksymalne obciążenie podpory [kN] :

9,5

20

 

 

 

 

 

60

160

Masa [kg] :

9,2

37,5

 

 

 

 

 

 

20,7 (podpora NOEprop 300)

Sposób łączenia elementów :

 

 

 

 

 

śruby

 

 

za pomocą samoblokujących zacisków NOEclamp

Montaż :

 

 

za pomocą dźwigu

za pomocą dźwigu

ręczny

ręczny

ręczny

ręczny

ręczny (młotek lub drążek), regulacja dł. poprzez poluzowanie haka zabezpieczającego i obrócenie nakrętki regulacyjnej

Dodatkowe elementy :

 

 

 

 

 

 

 

wspornik BHP

rusztowania podłogowe, drabina, balustrada

Cechy szczególne :

 

 

 

 

 

 

 

 

szybka i łatwa regulacja długości poprzez poluzowanie dźwigni regulacyjnej i odkręcenie nakrętki, obrotowy zacisk NOEclamp pozwala na obracanie ramek o 90°, ramki montowane poziomo i pionowo

Normy, certyfikaty, aprobaty :

 

 

 

 

 

 

PN-EN 1065

 

Certyfikat Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie nr Z-8.312-918 (NOEprop D55, E40, T30)

Opis

Stalowa podpora regulowana przeznaczona jest do przenoszenia pionowych obciążeń ściskających w tymczasowych podparciach stropów oraz systemowych deskowaniach stropowych dźwigarkowych i panelowych.Jej konstrukcja składa się z dwóch rur: wewnętrznej i zewnętrznej, wyposażonej w wewnętrzny gwint, a także nakrętki regulacyjnej, trzpienia blokującego oraz dwóch blach, tworzących stopę górną i stopę podstawy. Całość została pomalowana zanurzeniowo.Lekka podpora o nośności zależnej od wysokości podpory. Może pracować rurą wewnętrzną skierowaną ku górze bądź ku dołowi. Podpora posiada gwint wewnętrzny, bez mechanizmu samooczyszczania, pozwalający na płynną regulację wysokości podpory w całym zakresie jej pracy. Przy maksymalnym opuszczeniu podpory zachowana jest przestrzeń bezpieczeństwa, zabezpieczająca rękę montażysty przed zmiażdżeniem.Dodatkowo podpora produkowana jest w wersji o długości 320 cm.

Stalowa podpora regulowana przeznaczona jest do przenoszenia pionowych obciążeń ściskających w tymczasowych podparciach stropów oraz systemowych deskowaniach stropowych dźwigarkowych i panelowych.Jej konstrukcja składa się z dwóch połączonych teleskopowo rur: wewnętrznej z otworami i zewnętrznej, wyposażonej w zewnętrzny gwint, a także nakrętki regulacyjnej, trzpienia blokującego oraz dwóch blach, tworzących stopę górną i stopę podstawy. Całość została ocynkowana ogniowo, trzpienie ocynkowane galwanicznie, nakrętka pomalowana proszkowo.Może pracować rurą wewnętrzną skierowaną ku górze bądź ku dołowi. Podpora posiada gwint zewnętrzny, bez mechanizmu samooczyszczania, pozwalający na płynną regulację wysokości podpory w całym zakresie jej pracy. Przy maksymalnym opuszczeniu podpory zachowana jest przestrzeń bezpieczeństwa, zabezpieczająca rękę montażysty przed zmiażdżeniem.

Wieże podporowe T-60 zostały zaprojektowane do podpierania deskowań wykorzystywanych do realizacji poziomych elementów konstrukcyjnych, występujących zarówno na budowach inżynieryjnych, jak i kubaturowych. Wieże znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas wykonywania ustrojów nośnych obiektów mostowych. Prosta konstrukcja pojedynczej wieży, bazująca na ramach i stężeniach, gwarantuje szybki i sprawny montaż na placu budowy.

System wież NOEprop został poszerzony o rusztowania podłogowe, dostęp do drabiny i balustradę. Te części systemu umożliwiają montaż i demontaż stojących wież NOEprop w całkowicie bezpieczny sposób. Podesty i balustrady można wdrażać wraz z postępem prac. Barierka jest zawieszona na ramie nośnej na górnej krawędzi i przymocowana do dolnego kołnierza ramy za pomocą zacisków. Podesty rusztowania NOEprop z włazem lub bez są umieszczone na ramach nośnych NOEprop i zabezpieczone. Służą do bezpiecznego montażu stojących wież NOEprop oraz ukształtowaniu ścieżek roboczych w wieży. Maksymalna wysokość podpory wynosi, w zależności od typu, 1,9 m dla NOEprop 300, 2,2 m dla NOEprop 400, 4,0 m dla NOEprop 580.Możliwość wykorzystania podpór NOEprop jako podpora stropowa, a także jako stropowy stolik lub wieża.Elementy transportowane dzięki uniwersalnej palecie NOE przystosowanej do dźwigów dla podpór stropowych.

Produkty (0)