• patron serwisu

Opinie

 

Często  korzystam  z  KATALOGU  INŻYNIERA - jest  to  opracowanie , które  szybko  pozwala  wybrać  materiał lub  pozyskać  wykonawcę  na  roboty, natomiast  zawarte  dane  techniczne ułatwiają   rozpoznanie  co  do  możliwości  zastosowania  materiału. Jednak  ostatnio  napotkałem  na  trudności  w  znalezieniu  materiału, który mógłbym  zastosować  -  chodziło  mi  o  najlepszą  izolację  termiczną przy  jak  najmniejszej  jej  grubości - może  taka  pozycja  wyjątkowo mogłaby  znaleźć  się  - nawet  poza  katalogiem  w  innych  informacjach np. w  miesięczniku INŻYNIER BUDOWNICTWA .Ogólnie  wszystkie  KATALOGI INŻYNIERA - zarówno  budownictwo  ogólne , jak  i inżynieria  środowiska są  pomocne  w  mojej  pracy  zawodowej, która  polega  na  projektowaniu , kierowaniu  i  nadzorami  budów  różnych  wielkości, jak  i  doradzaniu inwestorom  na  etapie  przygotowania  inwestycji  i  w  trakcie  jej realizacji .

Ryszard  Nowicki
ŁOD/BO/0256/02
Właściciel firmy inwestycyjnej


Katalogi Inżyniera Państwa Wydawnictwa są produktem udanym. Można w ich znaleźć wiele informacji zarówno o producentach, dystrybutorach materiałów oraz sprzęcie i usługach z branży budowlanej. Są pomocne zarówno dla projektantów, wykonawców jak i montażystów. Ciekawym uzupełnieniem katalogów jest wykaz aktualnych norm z branży budowlanej.

Edward Jawor
MAP/BO/3352/01


KATALOGI INŻYNIERA (instalacje oraz budownictwo) zawierają szczegółowe parametry techniczne (karty techniczne) materiałów i urządzeń stosowanych w budownictwie. Dodatkowo szczegółowe dane o producentach, informacje techniczne, technologiczne, rysunki poglądowe. Bardzo praktyczna jest też strona internetowa, która umożliwia szybki dostęp do danych o wszystkich produktach danego producenta. Katalogi moim skromnym zdaniem są bardzo dobrze opracowane biorąc pod uwagę przedstawione karty techniczne produktu jak również samą szatę graficzną katalogu. W mojej pracy (inspektor nadzoru) jest potrzebny i na pewno nieraz będę do niego sięgał i korzystał z wielu danych zawartych w w/w katalogach. Duży plus za rozmiary oraz papier. Tak trzymać.

Stanisław Potapiński
Inspektor Nadzoru
ZAP/BO/1908/01


Jestem inżynierem budowlanym o specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Po zapoznaniu z katalogiem oraz po zasięgnięciu opinii u kolegów instalatorów chciałbym podzielić się spostrzeżeniami. Zaletą na pewno jest mała, zeszytowa forma, którą zawsze można zabrać w teczkę na spotkanie na budowie i nie stanowi dużego balastu. Taki zbiór producentów-firm, ich danych teleadresowych i wytwarzanego asortymentu w jednej publikacji pozwala szybko znaleźć poszukiwany element lub firmę. Sam znalazłem firmę dużo szybciej niż za pomocą wyszukiwarki w Internecie. Dużą zaletą są także zamieszczone zdjęcia, które na naradach budowlanych mogą ułatwić sprawę i osobom mniej zorientowanym oddać istotę sprawy. Brakuje natomiast cen materiałów, ale zdaję sobie sprawę, że trudno podać w roczniku ceny, które będą zawsze aktualne, a i sam katalog byłby obszerniejszy i mniej poręczny.

Konrad Nowowiejski


KATALOG INŻYNIERA przydaje się przy poszukiwaniu dostawców danych materiałów, dzięki przejrzystej budowie katalogu jest to łatwe i szybkie do wykonania. Oczywiście chciałbym żeby ten katalog rozwijał się pod względem firm w nim zawartych. Łatwiej mieć wszystko w jednym miejscu, podzielone i pod ręką. Mam nadzieje, że w dalszym ciągu będą się te katalogi tak dynamicznie rozwijać. Polecam każdemu te katalogi wspaniała pomoc w pracy.

Artur Cisło
MAP/IS/0484/07


KATALOGI INŻYNIERA są przejrzyste i dostatecznie wyczerpujące aby można znaleźć materiał lub produkt, który chce się zastosować lub wdrożyć w projektowany czy remontowany obiekt. Liczę że KATALOG INŻYNIERA będzie na bieżąco uzupełniany o nowości budowlane ukazujące się na rynku budowlanym.

Zdzisław Kleszcz
Specjalista ds inwestycji i remontów
OPL/BO/1813/02


Otrzymałem od Państwa dwie pozycje:
- Inżynier budownictwa
- Katalog inżyniera
Przekazałem obydwie pozycje (z klauzulą bezwarunkowego zwrotu do mnie :) ), kolegom na budowie. Wszyscy inżynierowie starsi stażem znali pozycje pierwszą, jednakże druga była dla większości nowością. Odnieśli się do niej życzliwie i co bardzo prawdopodobne, będą chcieli takie wydanie otrzymywać. Pozycja pierwsza jest niewątpliwie pozycją bardzo ciekawą, szczególnie dla tych osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Jeśli chodzi o przydatność Katalogu Inżyniera wszystko zależy od stanowiska na którym dana osoba pracuje. Dla mnie osobiście, jak i dla całego działu logistyki, będzie to nieocenione kompendium wiedzy na temat firm i podwykonawców dostępnych na rynku budowlanym. Przyda się też niewątpliwie Kierownikom Projektów i Kierownikom Robót, którzy chcą "trzymać całą budowę w garści" i mieć na bieżąco wpływ na konkretne decyzje.
Niewątpliwie jest to pozycja, która może wiele wnieść do ich życia zawodowego.

Specjalista ds. Logistyki Projektów
HOCHTIEF POLSKA Sp. z o.o.


Katalog Inżyniera jest zwięzłym i rzeczowym opracowaniem, które bardzo mi pomaga w pracy zawodowej. Na co dzień zajmuję się wykonawstwem w budownictwie i często korzystam z informacji zawartych w katalogu na temat dostępnych materiałów oraz firm, które je produkują. Tematyka zawarta w katalogu jest obszerna i umożliwia łatwe porównanie dostępnych na rynku materiałów oraz wyrobów.|

Paweł Gałązka
Kierownik działu przygotowania produkcji
ZAP/BO/0282/03


KATALOG INŻYNIERA jest dla mnie cenną publikacją ponieważ:
- pozwala na weryfikacje usług na rynku budowlanym oraz w branżach instalacyjnych
- pomaga trafnie ocenić możliwości zaprezentowanych tam firm
- daje swego rodzaju pogląd na sytuację i kondycję w jakiej ewentualny kontrahent się znajduje.
... ponadto ma czytelną i barwną szatę graficzną.

Ireneusz Dokurno
GENERAL MANAGER
DOŚ/BO/0175/06


 Od 2 lat korzystam z "KATALOGU INŻYNIERA" i mogę stwierdzić, że jest on bardzo pomocny przy wykonywaniu kosztorysów i sporządzaniu ofert przetargowych. Naprawdę nieoceniona pomoc.

Zbigniew Bartkowiak
WKP/BO/0292/06


 W związku z wykonywaną przeze mnie pracą (inwestycje - przygotowanie i realizacje dla administracji państwowej), KATALOG INŻYNIERA jest jedynym takim wydaniem, gdzie znajdujemy wszystkie poszukiwane informacje z rynku. Ponadto w odróżnieniu od innych tego typu wydawnictw (np. katalog firm instalacyjnych) jest graficznie bardzo atrakcyjny, co pozwala bez znużenia przeglądać je. Prosta, atrakcyjna forma + maksymalna ilość informacji.

Jakub Wątrobiński
Główny specjalista
LUB/IS/0901/01


Katalogi są bardzo dobrze wydane. Przydają się szczególnie przy stosowaniu nowych technologii /przeze mnie jeszcze nie stosowanych/. Dobrze by było przy niektórych materiałach dołączyć jakieś dodatkowe szczegóły odnośnie metod i sposobów wykonania (strony instrukcyjne). Chodzi o fachowe wskazówki, które pomagałyby w wykonawstwie.

Zdzisław MACIEJOWSKI
Kierownik budowy
SLK/BO/3300/02


 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii. Wszystkie teksty są własnością piszących. Jednocześnie każdy autor oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

 

Produkty (0)