• patron serwisu

System zabezpieczeń na krawędzi SECUMAX

Typ : wolno stojąca
Materiał : stal zabezpieczona trwałą powłoką cynkową;
elementy drewniane wykonane z tarcicy iglastej, obrzynanej klasy nie niższej niż C18
Wysokość słupka [m] : 1,225 (przedłużki 150, 250, 500 mm)
Wymiary słupka [mm] : Ø 33,7
Odległość między słupkami [m] : 2,0
Wysokość barierki [m] : 1,10
Wymiary desek (szer./gr./dł.) [mm] : 150/32/1500 i 150/32/2500
(na zamówienie może być umieszczona nazwa własna firmy)
Przechowywanie : w pomieszczeniach zabezpieczonych przed wilgocią oraz wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych; unikać kontaktu z substancjami powodującymi zniszczenie czy korozję stali i powłoki cynkowej oraz jakichkolwiek udarów mechanicznych
Normy, aprobaty, certyfikaty : PN-EN 13374, ekspertyzy wykonane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie nr: 12171/MZ, 12325/MZ, 12327/MZ, 12382/MZ, 12537/MZ, 12577/MZ, 12813/MZ
Opis: 
SECUMAX® przeznaczony jest do zabezpieczeń na krawędziach budowli, robót ziemnych, głębokich wykopów, szybów windowych i innych newralgicznych miejsc chroniąc pracowników i osoby postronne przed upadkiem z wysokości. System zabezpiecza osoby opierające się na barierkach, umożliwia przytrzymywanie się podczas poruszania się wzdłuż barierki, zatrzymuje osoby poruszające się prostopadle do barierki lub upadające na nią.
SECUMAX® to autorski system zabezpieczeń krawędzi obiektów budowlanych. Posiada cechy i spełnia wymogi wytrzymałościowe dla klasy A (występowanie obciążeń statycznych) polskiej normy PN-EN 13374 „Tymczasowe systemy zabezpieczeń na krawędzi budynku - Opis techniczny wyrobu, metod badań". Części systemu wykonane są z atestowanych profili stalowych. Elementy złączne (śruby, nakrętki) są zgodne z normami ISO, komponenty plastikowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych i środków chemicznych stosowanych w budownictwie. Balustrady (deski) systemu wykonane są z tarcicy iglastej, klasyfikowanej wytrzymałościowo wg PN-EN 14081:2005 o klasie wytrzymałości większej niż C18. Metalowe elementy systemu zabezpieczone są poprzez cynkowanie galwaniczne co gwarantuje ich długotrwałą eksploatację.

Sposób montażu:
W skład systemu SECUMAX® wchodzą: słupek barierki, przedłużki oraz komplet uchwytów mocujących, które pozwalają na montaż słupków i przedłużek do najczęściej spotykanych w warunkach budowy węzłów konstrukcyjnych. Każdy z uchwytów jest kompatybilny z słupkiem barierki, który posiada automatyczny element zabezpieczający, blokujący go w uchwycie. W zestawie znajdują się również deski lub siatki, z których wykonuje się poziome elementy bariery jak również kosze transportowe oraz akcesoria umożliwiające ochronę pracowników.

Produkty (0)