• partnerzy serwisu

Barierki GRP

Typ : wolno stojące
Elementy systemu : rurka, podstawa, bortnica, krzyżaki (60°, 90°), trójniki (60°, 90° i narożny), kolana (90°, 120°, 150°), mocowanie boczne
Materiał : GRP (żywica poliestrowa wzmocniona włóknem szklanym)
Wysokość słupka [m] : dowolna
Wymiary słupka [mm] : Ø 50, gr. ścianki 3,3
Odległość między słupkami [m] : maks. zalecana 1500 mm
Długość barierki [m] : dowolna
Masa [kg/m²] : w zależności od wymiarów i rozstawu
Kolor : żółty, szary
Normy, aprobaty, certyfikaty : EN ISO 14122-3:2001, BS 6399-1:1996
Opis: 
Barierki z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym (GRP) doskonale nadają się do zastosowań wewnętrznych, zewnętrznych oraz do montażu w środowisku agresywnym, gdzie obecność chemikaliów lub kwaśnego/słonego powietrza mogłaby doprowadzić do przyspieszonej korozji elementów metalowych.
Często stosowane zarówno w nowych realizacjach, jak i podczas renowacji. Ich okres „życia” może wynieść nawet ponad 40 lat.
Systemy barierek wykonane z włókna szklanego i żywic poliestrowych w procesie pultruzji. Złącza systemu wykonane są z tych samych materiałów w procesie odlewania.
Dostępne w kolorze żółtym o wysokim stopniu widoczności lub stalowo-szarym, cechują się niską masą, wysoką wytrzymałością oraz odpornością na korozję, brakiem przewodnictwa elektrycznego, niepalnością i bezobsługowością.
Konstrukcja w całości jednobarwna oraz opcjonalna powłoka ochronna z poliuretanu tworzą trwały i profesjonalnie wyglądający produkt, konkurencyjny cenowo w porównaniu z odpowiednikami ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej.
Produkt zapewnia bezpieczeństwo pracownikom w szeregu zastosowań przemysłowych i handlowych, jak stacje uzdatniania wody, środowisko morskie, rampy załadowcze, ciągi piesze, ochrona wokół maszyn, itp.
Stosunkowo niska masa produktu sprawia, że transport, przenoszenie i montaż są znacznie łatwiejsze niż w przypadku produktów metalowych.
Barierki mogą zostać przycięte na wymiar i częściowo zmontowane przed wysyłką, dzięki czemu nadają się do natychmiastowego montażu lub zostać przycięte nie miejscu za pomocą przecinarki z tarczą diamentową a następnie zabezpieczone za pomocą odpowiedniej żywicy.
Zastosowanie okrągłych profili z GFRP:
■  podesty dostępowe
■  mosty, stopnie i szlaki piesze
■  dostęp do maszyn
■  zakłady produkcyjne
■  żeglarstwo, łodzie
■  stacje uzdatniania wody
■  oczyszczalnie ścieków
■  morskie turbiny wiatrowe i platformy wydobywcze
■  zastosowania w kolejnictwie.

Produkty (0)