• patron serwisu

VAN BERDE Sp. z o.o.

  • Tuszów Narodowy 397
    39-332 Tuszów Narodowy
    woj. podkarpackie
  • tel. 17 774 56 90
  • faks 17 774 56 99

Wyroby Van Berde znajdują zastosowanie na całym świecie zapewniając bezpieczeństwo, nie tylko środowiska, ale też na drogach, którymi każdego dnia poruszają się miliardy ludzi. Rozwój technologii i znaczący postęp gospodarki to niewątpliwy skok cywilizacyjny, któremu powinny też towarzyszyć zaangażowane projekty recyklingowe. Prawdopodobnie minie wiele lat zanim gospodarowanie odpadami takimi jak np. zużyte opony, plastikowe butelki, wejdzie w fazę cyklu zamkniętego, w myśl zasady, że z odpadu też można wytworzyć pełnowartościowy produkt. Jesteśmy doskonałym przykładem, że GOZ (Gospodarka Obiegu Zamkniętego) to przyszłość. Mając na uwadze problem gospodarowania odpadami, produkty Van Berde, które na pierwszy rzut oka są ciemne, ciężkie i niezbyt urodziwe, w rezultacie wpisują się w cykl zamknięty gospodarowania odpadami. Zmielone opony, kable, tworzywa sztuczne jak np. plastikowe butelki, podczas obróbki technologicznej stają się tworzywem, z którego produkowane są progi zwalniające, ograniczniki czy podstawy pod znaki. Szacuje się, że w ciągu roku ponad miliard opon zostaje wymienionych w autach na całym świecie. Ale niewielki procent z tego miliarda jest bieżnikowana czy też ponownie wykorzystywana. My produkujemy wyroby z gumy wulkanizowanej, różnego rodzaju tworzyw sztucznych oraz recyklatu granulatu gumowego i PCV.

 

Firma Van Berde powstała z marzeń i chęci tworzenia nowej jakości. Do tej pory wyroby recyklingowe stanowią główną gałąź naszej produkcji. Wytwarzamy ponad 30 różnego rodzaju podstaw, a roczna sprzedaż sięga ponad 400 000 sztuk, co oznacza 9 000 ton – 450 pełnych 24-tonowych samochodów. Przez kolejne lata działania spółki poszerzaliśmy naszą ofertę o kolejne grupy produktów z recyklatu, wszystko z myślą o kreowaniu nowych standardów bezpieczeństwa.

 

Obecnie współpracujemy z wieloma firmami z branży budownictwa drogowego, pracując wspólnie nad nowymi projektami i rozwiązaniami. Jakość i nowoczesne wzornictwo to nasza dewiza.

 

VAN BERDE tworzy grupa firm w skład których wchodzą zakłady:
■ Van Berde Sp.z o.o.Sp.k
■ Van Berde Kaunas IRKO – Litwa
■ SIA Van Berde – Łotwa
■ SIO Signalizacija i Oprema – Chorwacja oraz
■ firma handlowa VB Traffic Sp. z o.o.

 

Na każdym etapie swojej działalności przyświeca nam poczucie bezpieczeństwa, którym otaczamy środowisko naturalne i naszych klientów oczekujących na pełnowartościowe produkty dla branży drogownictwa.

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


VAN BERDE Sp. z o.o. - prezentacja

VAN BERDE to podstawa – hasło, które towarzyszy firmie od jej powstania. To właśnie produkcja podstaw pod znaki drogowe zapoczątkowała rozwój całej gamy wyrobów bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakładach grupy Van Berde. Obecnie wytwarzanych jest 30 różnego rodzaju, wagi i przeznaczenia podstaw, a roczna sprzedaż sięga 300 000 sztuk. Oferta firmy to ponad 300 pozycji, na które składają się: progi zwalniające, progi kablowe, separatory parkingowe, azyle, znaki i bariery zabezpieczające roboty drogowe. Oprócz typowej produkcji 5 lat temu powstała nowa spółka VB Traffic Sp. z o.o. Zadaniem jej jest uzupełnienie oferty produkcyjnej o lustra drogowe, lampy, aktywne przejścia dla pieszych, baterie, sygnalizacje tymczasowe i wiele innego sprzętu typowo związanego z zabezpieczeniem robót drogowych.

Systemowy Próg Podrzutowy
Progi podrzutowe są jedną z najskuteczniejszych metod uspokojenia ruchu. System Van Berde wyróżnia:
■  najwyższej jakości mieszanka gumowa, z której wykonany jest próg, zapewniającej wytrzymałość i elastyczność wyrobu
■  dopasowanie się progu podczas układania do nierównej nawierzchni
■  odporność żółtej gumy na UV, przez co nie ma możliwości starcia koloru przez opony
■  dostępność wersji z odblaskową taśmą firmy 3M
■  możliwość konfigurowania różnych wersji kolorystycznych wyrobu
■  system kanałów oczyszczających powierzchnie progu z zanieczyszczeń
■  próg punktowy – zakończenie progów, będące odrębnym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego
■  system kanałów w spodniej części progów, zapobiegający przesuwaniu i unoszeniu elementów przez zamarzającą wodę
■  wielorakie zastosowanie otworów w spodniej części – możliwość przeprowadzenia pod progiem np. przewodów elektrycznych czy węża z wodą; wzmocnienie montażu przy dużym natężeniu ruchu przez zastosowanie rury stabilizacyjnej (dwa poziome wgłębienia Ø 25 mm); otwory Ø 40 mm umożliwiają dodatkowe zakotwienie elementów progów w przypadku montażu tych elementów pod ciężki transport > 40 ton
■  próg w bocznej części wyposażony w tzw. „puzel”, który łączy elementy i jest pomocny przy wykorzystaniu progów tymczasowo np. przeprowadzenie przewodów elektrycznych na budowach, koncertach, targach.

prób podrzutowy

Montaż progów podrzutowych
Montaż progów odbywa się poprzez cztery otwory montażowe, w których zostały zatopione ocynkowane wkładki stabilizujące. Wyprofilowane wkładki eliminują efekt „gumowego amortyzatora”, który powoduje wyrywanie kołków z nawierzchni po wielokrotnym najechaniu na próg. Do montażu używane są specjalne kołki montażowe, w których rdzeń śruby wykonany jest z miękkiego materiału. Dzięki temu śruby przy dużych siłach nie zrywają się, a jedynie wyginają. Powierzchnia zaś utwardzana jest tak, aby bez problemu śruba się wkręcała. Gwint i kształt śruby zostały zaprojektowane w taki sposób, aby po wkręceniu nastąpiło zacięcie śruby w kołku, uniemożliwiające jej wykręcanie.
Próg i śruba zostały przez firmę opatentowane i zastrzeżone.

próg podrzutowy
próg podrzutowy
próg podrzutowy

Produkty (0)