• patron serwisu

Athenasoft Sp. z o.o.

  • ul. Leszczynowa 7
    03-197 Warszawa
    woj. mazowieckie
  • tel. 22 594 05 60, 22 614 37 17

Firma Athenasoft jest wiodącym na rynku polskim producentem oprogramowania dla budownictwa. Od blisko 20 lat dostarczamy systemy informatyczne przeznaczone do kosztorysowania oraz wspomagające zarządzanie procesami inwestycyjnymi. Najbardziej rozpoznawalnymi produktami Athenasoft są programy do kosztorysowania NORMA (Norma EXPERT, Norma PRO, Norma STANDARD 2).

Athenasoft jest wydawcą nowego czasopisma ”Buduj z Głową” Poradnik kosztorysanta.
Specjalnością są tematy związane z kosztami budowy, kalkulacjami kosztorysowymi oraz zamówieniami publicznymi.
Oprócz tego w numerze znajdziecie omówienia zmian w przepisach, artykuły na temat projektowania i wykonawstwa, opisy nowych technologii i ciekawych inwestycji.
W pierwszym e-wydaniu Poradnika Kosztorysanta (pdf, 107 stron) m.in.:
•  Zamówienia krajowe w nowym prawie zamówień publicznych
•  Stawki robocizny i wskaźniki narzutów na IV kwartał 2020
•  Koszty konstrukcji dachów z drewna klejonego warstwowo
•  ETICS na ETICS. Co powinien zawierać projekt ocieplenia
•  Remont zabytku - obowiązki inwestora
•  Zarządzanie ryzykiem w inwestycjach budowlanych

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


Wycofanie programu kosztorysowego Norma PRO

Popularny i stosowany od kilkunastu lat program do kosztorysowania Norma PRO wkrótce przestanie być dostępny w sprzedaży. Producent oprogramowania firma Athenasoft podjęła decyzję o zaprzestaniu rozwoju aplikacji. Ten klasyk wśród programów do kosztorysowania ma już ponad 19 lat i wyczerpały się możliwości dostosowania go do zmieniających się potrzeb rynku budowlanego.

Ostatnia wersja programu ukaże się w listopadzie 2022 r. Nowe stanowisko lub aktualizację będzie można kupić do końca 2022 r.

W związku z tym producent uruchamiania akcję przechodzenia na nowszą wersję oprogramowania skierowaną do użytkowników Normy PRO. Kosztorysanci pracujący na Normie PRO mogą skorzystać ze specjalnej oferty, w ramach której otrzymają najnowszą wersję Normy EXPERT oraz zaktualizują swój stary program.

Zmiana dotyczy także sektora edukacji. Norma PRO w wersji edukacyjnej to chętnie wykorzystywany program szkoleniowy, rekomendowany do przeprowadzania egzaminów zawodowych. Wszystkie szkoły średnie i uczelnie kształcące w kierunkach budowlanych mogą otrzymać nową Normę EXPERT EDU w celu wyposażenia pracowni oraz dla nauczycieli, uczniów i studentów w ramach programu partnerskiego Athenasoft dla edukacji.


Szczegóły na stronie akcji „Dziękujemy Normie PRO, czas na Normę EXPERT” www.ath.pl/dziekujemy

Produkty (0)