• patron serwisu

BRUK-BET sp. z o.o.

  • Nieciecza 199
    33-240 Żabno
    woj. małopolskie
  • tel. 14 644 44 44
  • infolinia: 801 209 047
  • faks 14 644 44 43

Firma BRUK-BET® to wiodący producent wyrobów dla domu, ogrodu i drogownictwa. Jest obecnie niekwestionowanym liderem w kwestii różnorodności, nowatorstwa i zastosowania swoich wyrobów.

BRUK-BET® od ponad 35 lat konsekwentnie rozwija to, co zapoczątkował realizując oczekiwania swoich Klientów. Jako pierwszy w Polsce wprowadził stylizowane kostki typu Stare Miasto®, postarzane kostki Antic® oraz wyroby Realit® i Uni Split®, które nie tylko zmieniły wizerunek polskiej przestrzeni publicznej oraz prywatnych stref ogrodowych, ale przyczyniły się także do rozwoju całej branży.

Nazwa Bruk-Bet® jednoznacznie kojarzy się z bogatą ofertą kostek brukowych oraz innowacyjnych płyt tarasowych. Jednak niezwykłą siłę firmy budują także inne marki: Termalica®, Bruk-Bet Solar®, Georyt® i Intrac będące liderami w swoich branżach na polskim rynku.

System budowy Termalica z betonu komórkowego to kompleksowe rozwiązanie do wznoszenia zarówno jedno-, jak i wielowarstwowych ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektów budowlanych, polecane szczególnie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Marka Bruk-Bet Solar to z kolei czołowy polski producent oferujący wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne i BIPV, twórca największej farmy fotowoltaicznej w Polsce.

Listę marek wchodzących w skład firmy Bruk-Bet uzupełniają: Georyt – producent kruszyw dla branży budowlanej wydobywanych we własnych czterech kopalniach oraz Intrac – oferujący prefabrykaty dla infrastruktury kanalizacyjnej, drogowej i kolejowej.

Nowoczesne linie wydobywczo-przeróbcze oraz wykwalifikowany personel zapewniają szybką i terminową realizację zamówień partnerów handlowych dla największych przedsięwzięć inwestycyjnych.

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie


Dom energooszczędny z betonu komórkowego – prosty sposób na oszczędzanie

Często słyszy się, że dom to skarbonka bez dna. Budowa, nieprzewidziane wydatki inwestycyjne, korekty czy późniejsze koszty eksploatacyjne pochłaniają lwią część budżetu. Dlatego tak ważne jest, aby już na starcie starannie dobierać wszystko – począwszy od podstawowych materiałów, a skończywszy na technologiach – co będzie miało wpływ na funkcjonalność oraz ekonomiczność konstrukcji, która po jakimś czasie ma stać się schronieniem przed codziennością.

Dom energooszczędny, czyli jaki?
Energooszczędne pralki, lodówki i zmywarki na stałe zagościły w domowych przestrzeniach. Ich długa praca mogłaby mocno nadwyrężyć budżet, dlatego tak istotne jest, by urządzenia tego typu dobierać w oparciu o kryteria optymalnego zużycia energii. Podobnie jest z domem. By ten stał się energooszczędny, nie wystarczy jednak wyposażyć go w rozwiązania opatrzone odpowiednią etykietą energetyczną. W tym przypadku należy zadbać o dobór rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych o najlepszych parametrach termoizolacyjności. Pozwoli to na eliminację mostków termicznych powstających w newralgicznych miejscach, takich jak naroża budynku, ściany czy wieńce stropowe.

Aby budynek określić jako energooszczędny, istotne jest zapoznanie się z kilkoma ważnymi zmiennymi. Jedną z nich jest współczynnik przenikania ciepła (U). Zgodnie ze zmianami w prawie budowlanym, od 2021 roku nie powinien on być wyższy niż 0,20 W/m2K, a przykładem materiału budowlanego, który pozwoli uzyskać taki wynik, jest beton komórkowy Bruk-Bet. To mieszanka piasku kwarcowego, wapna i wody, która poddawana jest procesowi dojrzewania w autoklawie. Powstałe bloczki mają neutralny kolor, są lekkie, stanowią doskonały budulec izolacyjny i są wykonane w najwyższej dokładności wymiarowej TLMB (+/- 1,5 mm), co umożliwia wznoszenie ścian o jednorodnej strukturze metodą pióro-wpust, bez konieczności stosowania zaprawy w spoinach pionowych.

palety beton komórkowy bruk-bet

Beton komórkowy Bruk-Bet to część kompleksowego systemu budowy domów Termalica, który zapewnia korzystny mikroklimat, a także oszczędza energię, czas i pieniądze. Właściwości betonu powodują, że latem budynek magazynuje ciepło za dnia, po to by oddawać je w nocy, natomiast zimą zatrzymuje chłód na zewnątrz. Powierzchnia bloczków wykazuje również właściwości antyseptyczne, wyróżniają ją dobra paroprzepuszczalność oraz niska promieniotwórczość.

Budując ścianę jednowarstwową z bloczków betonu komórkowego Termalica 300 o grubości 48 cm i współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,075 W/mK, U osiągnie jedynie 0,16 W/m2K, a stawiając ściany dwuwarstwowe z betonu komórkowego Termalica o grubości 24 cm i dodatkowo ocieplając wszystko warstwą styropianu lub wełny mineralnej o grubości 15 cm, U będzie oscylował wokół 0,16 W/m2K, co równocześnie oznacza spełnienie warunków dla domów pasywnych. Dla domowników to nic innego jak gwarancja stworzenia ekonomicznego i ekologicznego miejsca na ziemi oraz redukcja wydatków o nawet 500 złotych miesięcznie!

Beton komórkowy i co dalej?
Domy z betonu komórkowego to prosty i skuteczny sposób na energooszczędność. Oprócz tego jednak, z czego wykonane będą ściany, warto zwrócić uwagę na elementy projektu, takie jak prosty układ pomieszczeń, rodzaj dachu (najlepiej płaski lub dwuspadowy), szczelność okien i drzwi czy odpowiednie systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Istotne są też innowacyjne technologie, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, które zwielokrotnią oszczędności. Montaż modułów fotowoltaicznych, takich jak Bruk-Bet® Solar pozwoli znacząco obniżyć rachunki za prąd, a przy tym odpowie za bezpieczeństwo energetyczne, a także uniezależnienie się od przerw w dostawie energii oraz koncernów energetycznych.


Jeszcze kilka dekad temu niemożliwe było to, by budynek sam na siebie zarabiał. Dziś dom to inwestycja, która pozwala oszczędzać czas, pieniądze i energię. Warunek jest jednak jeden – dobór odpowiednich materiałów i innowacyjnych technologii. Ich staranna selekcja zwyczajnie się opłaca!

Produkty (0)