Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Produkty budowlane » Oprogramowanie » Programy do konstrukcji

Program IDEA StatiCa

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie
  • Oprogramowanie przeznaczone do analizy elementów konstrukcyjnych i ich szczegółów. Używane do obliczania konstrukcji budowlanych obiektów mieszkalnych, przemysłowych, użyteczności publicznej lub infrastruktury drogowej.
    Program wykorzystuje autorską metodę analizy i wymiarowania połączeń nazwaną metodą komponentową MES (CBFEM – ang. Component Based Finite Element Model). Konstruktorzy mają możliwość pracy z połączeniami i fundamentami bez żadnych ograniczeń związanymi z wyborem kształtu i zadawaniem obciążeń.
    IDEA StatiCa ma interfejs BIM, który pozwala na importowanie elementów stalowych oraz połączeń wraz z obciążeniami (siły wewnętrzne) z innych programów. Możliwa jest również współpraca z modelem obliczeniowym programów takich jak ARSA, MIDAS Civil i GEN, AxisVM, SCIA Engineer, RFEM, Nexis (Esa Prima Win), a także z oprogramowaniem do projektowania strukturalnego Tekla Structures firmy Trimble.

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie