Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta

ISOVER Stropmax 31 – przełom w izolacji sufitów garaży podziemnych

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. marka ISOVER

Data wprowadzenia: 28.03.2018 r.

Paweł Polak,  Kierownik Produktu, ISOVER, Stropmax 31

Wełnę mineralną stosuje się do izolacji sufitów garaży podziemnych przede wszystkim ze względu na jej niepalność oraz pochłanianie dźwięku. Pełni ona istotną rolę izolacji cieplnej oraz akustycznej, co jest bardzo ważne w przypadku Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych DSO (wełna redukuje hałas w pomieszczeniach technicznych oraz zapewnia dobrą słyszalność systemów alarmowych). Świetną alternatywą do tradycyjnego sposobu izolacji garaży z wykorzystaniem wełny lamelowej frezowanej, wymagającej wykończenia warstwą tynku natryskowego jest sucha technologia montażu przy użyciu płyt ISOVER Stropmax 31. To rozwiązanie izolacji sufitów garaży wymaga mniejszej grubości izolacji, dzięki bardzo małej przewodności cieplnej materiału (λ = 0,031 W/mK). Ponadto, wełna mineralna szklana Stropmax 31 charakteryzuje się maksymalnym współczynnikiem pochłaniania dźwięku αW = 1 już w przypadku grubości 50 mm, co wpływa na bardzo krótki czas pogłosu w pomieszczeniach technicznych oraz dobrą zrozumiałość mowy i komunikatów ostrzegawczych w garażach. Montaż ISOVER Stropmax 31 jest mechaniczny, „jedno operacyjny” i odbywa się na sucho – bez użycia chemii, dzięki czemu prace nie są już zależne od pogody. Dodatkowo, wykonawcy nie mają problemów z zatykającymi się dyszami agregatów, jak również rdzawymi wykwitami na suficie powstającymi niekiedy po użyciu systemów opartych o wełnę mineralną frezowaną, zabezpieczaną tynkami lub farbami strukturalnymi.

Paweł Polak,
Kierownik Produktu, ISOVER

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. marka ISOVER

ISOVER, lider wśród producentów wełny mineralnej, oferujący szeroką gamę energooszczędnych produktów dedykowanych budownictwu ogólnemu oraz izolacjom technicznym stosowanym w przemyśle. W ofercie posiada izolacje z wełny mineralnej z włókien szklanych, skalnych, maty siatkowe oraz hybrydowy system ocieplenia budynków. Produkty marki ISOVER cechuje najniższy dostępny na rynku współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi nawet 0,030 W/(mK).  Sprężyste, lekkie wełny szklane ISOVER to najwyższej klasy produkty, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny, gwarantują bezpieczeństwo ogniowe – są niepalne, dają wymierne oszczędności w kosztach ogrzewania oraz wpływają na poprawę komfortu akustycznego izolowanych pomieszczeń.

ISOVER Stropmax 31 – przełom w izolacji sufitów garaży podziemnych

Wełnę mineralną stosuje się do izolacji sufitów garaży podziemnych przede wszystkim ze względu na jej niepalność oraz pochłanianie dźwięku. Pełni ona istotną rolę izolacji cieplnej

więcej »

ISOVER – kompleksowe rozwiązania izolacyjne

ISOVER to lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferujący szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa oraz izolacji technicznych, stosowanych w przemyśle i

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie