ISOVER – kompleksowe rozwiązania izolacyjne

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. marka ISOVER

Data wprowadzenia: 28.03.2018 r.

ISOVER to lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferujący szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa oraz izolacji technicznych, stosowanych w przemyśle i energetyce. 25 lat doświadczenia w Polsce i ponad 350 lat tradycji grupy Saint-Gobain na świecie zapewniają wysoką jakość oferowanych rozwiązań, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Teraz Polska, Konsumencki Lider Jakości, Top Builder czy Premium Brand. Rozwiązania ISOVER zostały zastosowane zarówno w wielu prestiżowych obiektach, jak i w setkach tysięcy domów jednorodzinnych.

 

Multiaplikacyjność ISOVER
Materiały izolacyjne ISOVER z wełny mineralnej szklanej i skalnej przeznaczone są do bardzo szerokiej gamy zastosowań: izolacji dachów skośnych (od wewnątrz i zewnątrz budynku) i płaskich, stropów, konstrukcji szkieletowych, fasad wentylowanych, ścian zewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym oraz kominków, systemów wentylacji i klimatyzacji.
Sprężyste lekkie wełny szklane ISOVER to wysokiej klasy produkty, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny, są niepalne (gwarantują bezpieczeństwo ogniowe), dają wymierne oszczędności w kosztach ogrzewania oraz wpływają na poprawę komfortu akustycznego pomieszczeń. Do flagowych wyrobów izolacji poddaszy należą: niewymagająca sznurkowania Super-Mata Plus, uznane na rynku Super-Mata oraz Profit-Mata, wyróżniająca się znakomitą mechaniką i wyjątkową kompresją Uni-Mata Plus czy ISOVER Multimax – wełna o najniższym na świecie współczynniku przewodzenia ciepła wśród materiałów włóknistych. Materiały ISOVER to zarówno gwarancja komfortu termicznego, jak i akustycznego. W portfolio marki obecna jest m.in. Aku-Płyta z wełny mineralnej szklanej, która od grubości 75 mm osiąga najwyższy możliwy współczynnik pochłaniania dźwięku αW = 1, co oznacza, 100% pochłanianie fal dźwiękowych.
Gama izolacji technicznych ISOVER to unikatowa oferta na rynku. Jako jedyny producent w Polsce proponujemy produkty aż trzech rodzajów wełny mineralnej: wełnę szklaną, wełnę skalną oraz ULTIMATE. Dzięki tej ofercie klienci mogą dobrać optymalne rozwiązania do izolacji termicznej średnio i wysokotemperaturowej oraz akustycznej w systemach HVAC, OEM oraz w przemyśle.

 

Przewodnik Projektanta, ISOVER, izolacja dach skośny

 

Fot. 1. Przekrój dachu skośnego


Liderzy innowacyjności

O bezkonkurencyjności oferty ISOVER świadczą niezawodne produkty o najlepszych parametrach technicznych jak ISOVER Multimax 30, który do dziś stanowi rewolucyjny i najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej szklanej i skalnej dostępny na rynku. Za jego innowacyjnością przemawia m.in. najniższy współczynnik przewodzenia, pochłanianie dźwięku, lekkość, sprężystość płyt oraz niepalność.
ISOVER to również nowoczesne rozwiązania, np. inteligentny system VARIO® XtraSafe, który hamuje przenikanie wilgoci do warstw dachu w okresie zimowym, pozwalając latem ujść wilgoci z przegrody, jak i RENOVER będący kompleksowym system izolacji nakrokwiowej, umożliwiającym przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych dachów skośnych od zewnątrz budynku, bez ingerencji w istniejące pomieszczenia na poddaszu. W nowych budynkach pozwala zyskać na wysokości poddasza, albo wyeksponować konstrukcję dachu.

Przewodnik Projektanta, ISOVER, izolacja Renover

Fot. 2. Zastosowanie produktu Renover

Oferta marki jest sukcesywnie uzupełniana o jeszcze lepsze produkty i bardziej zaawansowane rozwiązania. W ostatnim czasie ISOVER zaproponował przełomowe rozwiązanie do izolacji sufitów garaży i pomieszczeń technicznych ISOVER Stropmax 31. To wyjątkowo mocna, niepalna, stabilna i trwała wełna mineralna szklana. Stosowanie Stropmax 31 radykalnie przyspiesza czas realizacji inwestycji, zmniejsza grubość izolacji dzięki niespotykanej przewodności cieplnej (λD = 0,031 W/mK). Jest to doskonałe rozwiązanie do obiektów z wymaganiami DSO redukujące czas pogłosu oraz poprawiające zrozumiałość komunikatów alarmowych. Montaż odbywa się na sucho – bez użycia chemii, dzięki czemu prace nie są już zależne od pogody.

Przewodnik Projektanta, ISOVER, Stropmax 31


Fot. 3. Izolacja sufitu garażu podziemnego z wykorzystaniem płyty ISOVER Stropmax 31


ISOVER wprowadza na rynek również innowacyjne rozwiązania w zakresie funkcjonalności. Unikatowa etykieto-rączka ułatwia przenoszenie rolek wełny, a udostępniona bezpłatnie na systemy Android lub iOS aplikacja ISOVER PL zawiera m.in.:

■ kalkulator cieplny, umożliwiający oszacowanie wartości współczynnika przenikania ciepła przez przegrody takie jak dach skośny, dach płaski, ściana zewnętrzna

■ informacje i narzędzia ułatwiające dobór produktu pod określone wymagania projektowe, w tym:

– dokumentacja techniczna produktów z określonymi parametrami technicznymi

– podział produktów pod zamierzone zastosowanie

– porównywarka właściwości wełny mineralnej na tle innych materiałów izolacyjnych.

Doradztwo techniczne
Firma oferuje profesjonalne szkolenia praktyczne w Centrum Szkoleniowym ISOVER, wsparcie zespołu doradców inwestycyjnych i techniczno-handlowych w całym kraju oraz doradztwo techniczne oferowane przez inżynierów Biura Doradztwa Technicznego ISOVER w zakresie doboru rozwiązań izolacyjnych, wspierających energooszczędność, komfort i trwałość budynku.

 

Przewodnik Projektanta, ISOVER, Tabele produkty do izolacji

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. marka ISOVER

ISOVER, lider wśród producentów wełny mineralnej, oferujący szeroką gamę energooszczędnych produktów dedykowanych budownictwu ogólnemu oraz izolacjom technicznym stosowanym w przemyśle. W ofercie posiada izolacje z wełny mineralnej z włókien szklanych, skalnych, maty siatkowe oraz hybrydowy system ocieplenia budynków. Produkty marki ISOVER cechuje najniższy dostępny na rynku współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi nawet 0,030 W/(mK).  Sprężyste, lekkie wełny szklane ISOVER to najwyższej klasy produkty, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny, gwarantują bezpieczeństwo ogniowe – są niepalne, dają wymierne oszczędności w kosztach ogrzewania oraz wpływają na poprawę komfortu akustycznego izolowanych pomieszczeń.

ISOVER Stropmax 31 – przełom w izolacji sufitów garaży podziemnych

Wełnę mineralną stosuje się do izolacji sufitów garaży podziemnych przede wszystkim ze względu na jej niepalność oraz pochłanianie dźwięku. Pełni ona istotną rolę izolacji cieplnej

więcej »

ISOVER – kompleksowe rozwiązania izolacyjne

ISOVER to lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferujący szeroką gamę rozwiązań izolacyjnych dla budownictwa oraz izolacji technicznych, stosowanych w przemyśle i

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie