Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

ALPOL TERMO BIS – ocieplenie na ocieplenie

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 19.12.2017 r.

Wieloletnie doświadczenia stosowania bezspoinowych systemów ocieplania ETICS wskazują, że prawidłowo wykonane ocieplenia są znacznie bardziej trwałe niż początkowo zakładano, a ich stan techniczny pozwala na dalsze użytkowanie. Rosną jednak systematycznie wymagania termiczne dla ścian zewnętrznych.

Często okazuje się, że zastosowana w takim „starym” ociepleniu grubość izolacji termicznej nie pozwala na osiągnięcie wymaganych obecnie standardów izolacyjności cieplnej. Znaczna część ocieplonych wiele lat temu elewacji wymaga już remontu. Pojawia się wtedy problem demontażu istniejącego ocieplenia w celu zastąpienia go nowym. Wiąże się to jednak z wieloma problemami, związanymi z kosztami takiej operacji oraz z utylizacją odpadów. W wielu przypadkach możliwe jest jednak zastosowanie znacznie mniej uciążliwego i kosztownego rozwiązania, jakim jest system „ocieplenie na ocieplenie” ALPOL TERMO BIS. Rozwiązanie to polega na pozostawieniu istniejącego ocieplenia i montażu na nim dodatkowej warstwy izolacji termicznej oraz nowej warstwy zbrojącej i tynku dekoracyjnego.

Budowa systemu ALPOL TERMO BIS
System ALPOL TERMO BIS ma Aprobatę Techniczną ITB nr AT-15-9781/2017. Przeznaczony jest do wykonywania dodatkowej warstwy ocieplenia ścian zewnętrznych budynków ocieplonych w przypadku, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia aktualnych wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej lub wymaga remontu ze względu na zły stan techniczny. Montaż systemu polega na mocowaniu do istniejących ocieplonych ścian warstwowego układu, składającego się z dodatkowej warstwy styropianu, warstwy zbrojonej wykonanej z zaprawy klejącej i siatki zbrojącej oraz wyprawy tynkarskiej. Nowe płyty izolacyjne mocowane są do podłoża za pomocą zaprawy klejącej oraz łączników mechanicznych. W przeciwieństwie do zwykłych systemów, rolę mocowania głównego spełniają w tym przypadku odpowiednio dobrane łączniki mechaniczne, a mocowanie klejowe należy traktować jako pomocnicze.

alpol termo bisSchemat systemu ociepleń ALPOL TERMO BIS:
1. Ściana zewnętrzna budynku. 2. Pierwotne ocieplenie ściany z tynkarską wyprawą elewacyjną. 3. Kleje do styropianu ALPOL: AK 530, AK 532 lub AK 534. 4. Płyta izolacyjna ze styropianu TR100. 5. Łącznik mechaniczny przechodzący przez obie warstwy ocieplenia. 6. Kleje do siatki ALPOL: AK 531, AK 532 lub AK 534. 7. Siatka podtynkowa z włókna szklanego ALPOL SW 145 lub SW 160 zatopiona w kleju. 8. Grunt podtynkowy ALPOL AG 701, AG 705 lub AG 706. 9. Tynki akrylowe ALPOL AT 350–357, silikatowo-silikonowe AT 370–377, nanosilikonowe AT 380–387, mineralne AT 319–336 malowane farbami elewacyjnymi akrylowymi AF 640, silikatowymi AF 660, nanosilikonowymi AF 680, silikonowymi AF 685 lub impregnatem koloryzującym AI 785.


Ocena i przygotowanie podłoża
Kompleksowa ocena techniczna podłoża i szczegółowy projekt techniczny jest nieodzownym elementem wykonania systemu. Wadliwie ich wykonanie może bowiem spowodować poważne konsekwencje, z awarią podyktowaną odspojeniem ocieplenia włącznie. Ocenę stanu podłoża powinna przeprowadzić uprawniona osoba, a zalecenia zawarte w dokumentacji technicznej należy bezwzględnie realizować.
Podłoże do wykonania ocieplenia w systemie ALPOL TERMO BIS powinno być:
  nośne, suche i oczyszczone z luźnych cząstek i słabo przylegających powłok
  wolne od zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych
  wystarczającej przyczepności.
Wyniki inwentaryzacji istniejącego ocieplenia są podstawą do ustalenia czy można, a jeżeli tak, to w jaki sposób, mocować na nim płyty izolacyjne systemu ALPOL TERMO BIS. W przypadku, gdy stan istniejącego ocieplenia wykazuje nieprawidłowości, decyzję co do dalszego postępowania podejmuje projektant lub rzeczoznawca budowlany.

Gwarancja
Firma ZSChiM PIotrowice II Sp. z o.o. udziela na system ALPOL TERMO BIS 5-letniej gwarancji. Przedmiotem gwarancji jest jakość materiałów budowlanych stanowiących składniki systemu i wbudowanych w obiekt przez certyfikowanych wykonawców.

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Obecnie ZSChiM PIOTROWICE II to jeden z głównych dostawców surowców mineralnych do przemysłu farb, lakierów, chemii gospodarczej, chemii budowlanej, gumy oraz dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, a po połączeniu się z Grupą ALPOL, także dostawca gotowych wyrobów chemii budowlanej w markach:
■  ALPOL (www.alpol.pl) FDGFG 
■  STABILL (www.stabill.pl)
■  SATYN (www.satyn.pl)
■  HUZAR (www.huzar.com.pl)
wytwarzanych w 4 zakładach produkcyjnych.
Działalność Grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów obejmującej sprzedaż, logistykę, szkolenia oraz wsparcie techniczne.

Tynk gipsowo-wapienny zapewniający ochronę mikrobiologiczną – nowość na rynku

Produkt ALPOL AG T32 powstały w laboratorium Grupy PIOTROWICE, dzięki specjalnie opracowanej recepturze z podwyższoną zawartością wapna, likwiduje największą wadę tynków gipsowych –

więcej »

ALPOL TERMO BIS – ocieplenie na ocieplenie

Wieloletnie doświadczenia stosowania bezspoinowych systemów ocieplania ETICS wskazują, że prawidłowo wykonane ocieplenia są znacznie bardziej trwałe niż początkowo zakładano, a ich stan

więcej »

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. - prezentacja

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była

więcej »

Nanoprodukty marki ALPOL z formułą NanoBioResistant®

W ofercie systemów ociepleń znajdują się najnowszej generacji powłoki elewacyjne: tynk nanosilikonowy SWING (ALPOL AT 380-387) oraz farba nanosilikonowa SALSA (ALPOL AF 680). Dzięki

więcej »

ALPOL GIPS Sp. z o.o. - prezentacja

Od 25 lat Grupa ALPOL jest liczącym się na rynku producentem wysokiej jakości produktów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Ten jubileusz to najlepszy dowód na to jak wielki sukces na

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie