Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

Zadaszenie modułowe Alu Sky

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ALTRAD-MOSTOSTAL Spółka z o.o.

Data wprowadzenia: 19.12.2017 r.

Alu Sky to nowy system zadaszenia modułowego, który stanowi nowość w dziedzinie prac remontowych i budowlanych. Jest na tyle uniwersalne, że można je stosować na różnego rodzaju obiektach.

Konstrukcja zadaszenia oparta jest na systemie rusztowań modułowych, które uznawane są za system uniwersalny do montażu na różnego rodzaju obiektach. Alu Sky służy głównie do tworzenia zadaszeń hali remontów różnego rodzaju budynków.

alu sky, konstrukcje aluminiowe
Zadaszenie z zamocowaną plandeką

 

Na konstrukcji zadaszenia istnieje możliwość zamocowania plandeki, natomiast sposób połączenia elementów został oparty na systemie modułowym ALUROTAX.
Konstrukcja zadaszenia składa się głównie z następujących elementów, które wchodzą również w skład systemu rusztowań modułowych:
■  dźwigary dachowe
■  dźwigary poprzeczne
■  stężenia poziome
■  rygle kalenicowe
■  wsporniki zadaszenia.

Montaż systemu Alu Sky
Podczas montażu zadaszenie może być podnoszone przez dźwigi z zawiesiami zamocowanymi w czterech lub dwóch punktach górnych pasów dźwigarów dachowych przy słupkach.
Długość zawiesi należy tak dobrać, aby kąt między płaszczyzną poziomą zawierał się w przedziale 40–50o.
W obliczeniach założono, że w trakcie montażu nie ma oddziaływania wiatru. Wynika to stąd, że układ zawiesi nie przeciwdziała obrotowi konstrukcji pod wpływem działania wiatru.

alu sky, konstrukcje aluminiowe alu sky, konstrukcje aluminiowe
Konstrukcja zadaszenia Moduł hali bez jętki z zaznaczonymi głównymi elementami zadaszenia

ALTRAD-MOSTOSTAL Spółka z o.o.

Zadaszenie modułowe Alu Sky

Alu Sky to nowy system zadaszenia modułowego, który stanowi nowość w dziedzinie prac remontowych i budowlanych. Jest na tyle uniwersalne, że można je stosować na różnego rodzaju

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie