Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

BOLIX S.A. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

BOLIX S.A.

Data wprowadzenia: 19.12.2017 r.

Marka Bolix istnieje od 1991 r. i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych. Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald Hałabuda, musiał zmierzyć się z problemem dostępności produktów potrzebnych w procesie prowadzenia prac. W związku z tym rozpoczął produkcję materiałów budowlanych na własne potrzeby. Obecnie jest jednym z największych producentów chemii budowlanej, zatrudniającym 250 pracowników, mającym blisko 1000 partnerów handlowych w całej Polsce. Na terenie kraju działa 40-osobowa sieć doradców technicznych. Dział Technicznej Obsługi Klienta firmy szkoli rocznie ok. 2500 wykonawców.
Dotychczasowy dorobek firmy to ponad 100 mln m2 ocieplonych powierzchni. Liczba ta przekłada się na 600 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.

bolix, chemia budowlana

Oferta firmy
Po 25 latach Bolix jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej w Polsce. Eksportuje swoje produkty do 10 krajów Europy. Specjalizuje się w produkcji systemów elewacyjnych. W ofercie firmy znajduje się także szeroki asortyment profesjonalnych materiałów do montażu ceramiki oraz do wykańczania wnętrz:
■  systemy elewacyjne i naprawcze
■  tynki akrylowe, silikonowe, silikonowo-akrylowe, silikatowe oraz mineralne
■  systemy dociepleń na styropianie i na wełnie mineralnej
■  systemy ochrony mikrobiologicznej budynków
■  farby elewacyjne i preparaty gruntujące
■  kleje i preparaty do płytek ściennych i podłogowych
■  farby wewnętrzne oraz materiały do wykańczania wnętrz
■  uszczelniacze bitumiczne
■  produkty do renowacji zabytków Bolix Kamienica
■  zaprawy do murowania i spoinowania klinkieru oraz kamienia, wyrównawczo-murarskie, murarskie i posadzki.
Dla Bolix istotne jest nie tylko poszerzanie asortymentu, ale też dbałość o najwyższą jakość produktów. W procesie produkcyjnym niezwykle istotne są drobiazgowe badania walidacyjne, które weryfikują jakość produktu na każdym etapie jego powstawania.

bolix, chemia budowlana

Wieloletnie doświadczenie i znakomite zaplecze laboratoryjne w postaci nowoczesnego Centrum Badawczego, pozwoliły firmie na opracowanie innowacyjnych rozwiązań, które stały się wzorcem w branży. Bolix może pochwalić się takimi systemami jak:
■  System Bolix Passive Therm – system poparty aprobatą techniczną dla budynków pasywnych i energooszczędnych
■  System Bolix 10 YG-P 10 lat gwarancji – jedyny na rynku system mający tak długą gwarancję producenta
■  System Bolix HD – system o zwiększonej udarności, jedno z rozwiązań Bolix HD Extreme pozwala osiągnąć najwyższą, jak do tej pory, odporność systemu na uderzenia mechaniczne – do 130 J
■  System 2therm – system umożliwiający docieplenie ocieplonego już budynku bez konieczności usuwania istniejącej izolacji.

Certyfikaty i wyróżnienia
W Bolix wdrożono Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat ISO na zgodność z normami EN-ISO 9001:2000 i EN-ISO 14001:2004, przyznany przez firmę Global Group. Potwierdzeniem renomy firmy i oferowanych przez nią rozwiązań jest przyznanie – opartym na styropianie bezspoinowym systemom ociepleń – Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA).

BOLIX S.A.

Polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji systemów ociepleń. W ofercie znajdują się profesjonalne materiały elewacyjne np. tynki silikonowe, jak i do wykończenia wnętrz m.in.: farby, zaprawy do montażu ceramiki, gładzie, grunty.

BOLIX S.A. - prezentacja

Marka Bolix istnieje od 1991 r. i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych. Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald

więcej »

BOLIX S.A. - prezentacja

Marka Bolix istnieje od 1991 roku i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych. Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald

więcej »

BOLIX SIT – nowa generacja tynków

BOLIX SIT to przedstawiciel najbardziej zaawansowanej generacji tynków. Silikonowa (krzemoorganiczna) masa tynkarska to produkt łączący paroprzepuszczalność z hydrofobowością w najwyższym

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie