Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Infrastruktura

Perspektywa Ekspertów – Centrum Szkoleń - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Perspektywa Ekspertów – Centrum Szkoleń

Data wprowadzenia: 25.10.2017 r.

Firma szkoleniowa specjalizująca się w tematyce drogownictwa. Organizuje szkolenia otwarte w różnych miastach w kraju oraz szkolenia na zamówienie – dostosowane do oczekiwań i lokalizacji klienta. Do prezentowania poszczególnych tematów zaprasza najlepszych ekspertów z branży. Głównie organizuje szkolenia z zakresu technologii budowy i utrzymania dróg, a także poświęcone inżynierii ruchu i/lub bezpieczeństwu ruchu drogowego. Oferuje też tematy dotyczące innych aspektów procesu inwestycyjno-budowlanego w drogownictwie, jak prawo, finanse, organizacja. Pełna lista szkoleń dostępna jest na stronie internetowej firmy.

Szkolenia związane z konstrukcją dróg
■ Katalog Typowych Konstrukcji Nawierzchni Podatnych i Półsztywnych (jedno szkolenie) oraz Sztywnych (drugie osobne szkolenie) – dla obydwu szkoleń przedstawiane są zasady, interpretacja, stosowanie.
Każde szkolenie prowadzi zespół autorów danego Katalogu, co pozwala na czerpanie wiedzy bezpośrednio u źródła i dopytywanie twórców o szczegóły zasad projektowania i wykonywania nawierzchni drogowych na podstawie katalogów nawierzchni.
■ Nowa instrukcja odbiorowa GDDKiA:
DP–T 14 z dnia 30.03.2017 r. Jak będą naliczane potrącenia i jak prawidłowo prowadzić roboty drogowe, aby uniknąć potrąceń.
Na przykładach liczbowych pokazywane są sposoby naliczania potrąceń, ich skutki finansowe oraz konsekwencje dla ofertowania i rozliczania kontraktów GDDKiA.
■ Warstwy konstrukcyjne i wzmocnione podłoże nawierzchni drogowych: z kruszywa, kruszywa ze spoiwem hydraulicznym oraz gruntu stabilizowanego cementem w świetle aktualnych norm i przepisów technicznych GDDKiA.
Słuchacze zapoznają się z aktualnymi zapisami dokumentów oraz ich poprawną interpretacją – Katalogów nawierzchni oraz Wymagań technicznych WT-4:2010 i WT-5:2010. Dzięki temu szkoleniu przedstawiciele laboratoriów i firm budowlanych będą mogli projektować, prowadzić badania i prace zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Szkolenia związane z projektowaniem
■ Projektowanie mieszanek mineralno-asfaltowych – nowe metody.
Omówienie procedury doboru materiałów (WT-1 GDDKiA, WTW Kruszywa ZDW, WTW Asfalty ZDW), weryfikacji dokumentów do badania typu, metod projektowania AC wg wskaźnika K oraz różnych metod projektowania SMA. Ćwiczenia z projektowania odbędą się z wykorzystaniem programu PREN.
■ Projektowanie i układanie mieszanek mineralno-cementowo-emulsyjnych (MCE) w świetle instrukcji GDDKiA oraz praktyki wykonawczej.
Celem jest zapoznanie uczestników z zasadami projektowania i wbudowywania mieszanek MCE na podstawie instrukcji GDDKiA – bezpośrednio przez autora instrukcji, a także zaprezentowanie doświadczeń wykonawczych ze stosowania technologii MCE wraz z praktycznymi wskazówkami kiedy i jak stosować mieszanki MCE.
■ Dokumentacja geotechniczna i geologiczno-inżynierska w procesie inwestycyjnym. Aktualne uwarunkowania prawne, błędy i ich konsekwencje prawne i technologiczne.
Uczestnicy poznają zasady prawidłowego określania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów oraz tworzenia poprawnej dokumentacji geotechnicznej i geologiczno-inżynierskiej, zgodnie z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami, a także posługiwania się nią.
■ Geosyntetyki – optymalizacja zasad projektowania i wykonawstwa, kryteria i zasady doboru w aspekcie rzeczywistych parametrów warstw gruntowych.
Słuchacze nauczą się zasad prawidłowego doboru i stosowania geosyntetyków, w zależności od rodzaju konstrukcji i parametrów warstw gruntowych.

Inne szkolenia drogowe
■ Technologie utrzymania i remontów nawierzchni dróg.
Eksperci zapoznają uczestników z różnymi technologiami utrzymania i naprawy nawierzchni dróg. W efekcie uczestnicy szkolenia powinni potrafić przeprowadzić trafną diagnozę stanu nawierzchni, a następnie na jej podstawie dobrać odpowiednią technologię utrzymania lub naprawy drogi i skutecznie ją zastosować.
■ Układanie i zagęszczanie mieszanek mineralno-asfaltowych.
Słuchacze poznają metody układania i zagęszczania mieszanek MMA – zgodnie z wymaganiami technicznymi i najlepszą praktyką wykonawczą. Prezentowana jest wzorcowa technologia wraz z omówieniem najczęściej popełnianych błędów.
■ Drogowe roboty ziemne – ze szczególnym uwzględnieniem rozpoznania podłoża i odwodnienia oraz robót na gruntach słabych i wysadzinowych.
Na wstępie przedstawione będą sposoby prawidłowego rozpoznania podłoża
gruntowego. W dalszej części szkolenia uwaga będzie skupiona na głównych problemach, jakie napotyka się w robotach ziemnych – woda oraz grunty słabe i wysadzinowe.
■ Nowe i nietypowe mieszanki MMA.
Szkolenie przybliża właściwości nowych mieszanek mineralno-asfaltowych – MMA oraz zasad ich projektowania, tak aby optymalnie dobrać mieszankę do specyfiki danej inwestycji drogowej.

Perspektywa Ekspertów – Centrum Szkoleń

Firma szkoleniowa specjalizująca się w tematyce drogownictwa w obszarach: Technologie budowy i remontów dróg; Inżynieria ruchu i bezpieczeństwo ruchu drogowego; Proces inwestycyjno-budowlany w drogownictwie (prawo, finanse, organizacja).

Nawierzchnie asfaltowe vs. betonowe

Trwa dyskurs pomiędzy zwolennikami budowy dróg o nawierzchni bitumicznej, a entuzjastami nawierzchni betonowej. Za nawierzchnią betonową przemawia całkowita odporność na koleinowanie i

więcej »

Perspektywa Ekspertów – Centrum Szkoleń - prezentacja

Firma szkoleniowa specjalizująca się w tematyce drogownictwa. Organizuje szkolenia otwarte w różnych miastach w kraju oraz szkolenia na zamówienie – dostosowane do oczekiwań i lokalizacji

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie