Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Ergonomia – klucz do wydajności

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Kärcher Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 20.10.2017 r.

Technologia czyszczenia strumieniem wysokiego ciśnienia wody jest jedną z najczęściej stosowanych m.in. w przemyśle, budownictwie i różnego rodzaju usługach. Skuteczność tej technologii sprawia, że urządzenia wysokociśnieniowe poradzą sobie z niemal każdym rodzajem zabrudzeń. Jednak długotrwałe prace czyszczące, z jakimi mamy do czynienia podczas użytku przemysłowego wymagają, aby sprzęt czyszczący był nie tylko skuteczny, ale i komfortowy w obsłudze.

Chociaż podstawowa zasada działania urządzeń wysokociśnieniowych jest zawsze taka sama, wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ujawniają się podczas dłuższej pracy. Nie chodzi tu o wpływ parametrów technicznych, maksymalnego ciśnienia roboczego czy wydatku wody. Wydajne i efektywne czyszczenie jest ściśle powiązane z ergonomią sprzętu, odpowiedzialną za komfort obsługi urządzenia.

Ergonomicznie zaprojektowany pistolet Easy!Force
Mimo, że poprzednia generacja urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, stanowiła przykład najlepszej wydajności wśród urządzeń na rynku profesjonalnym, postanowiono wziąć pod uwagę sugestie użytkowników i wprowadzić serię zmian ułatwiających pracę tymi urządzeniami. Największe zmiany przeszedł pistolet, bo to właśnie w nim wprowadzono najbardziej znaczącą innowację – spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni dzięki czemu użytkownik urządzenia może cieszyć się wydajniejszym i mniej męczącym użytkowaniem.

myjki karcher

Urządzenia stworzone by sprostać potrzebom
Profesjonalne urządzenia do mycia wysokociśnieniowego marki Kärcher zostały wyposażone w pistolet Easy!Force. Jednym z nich jest HDS 8/18-4 C z możliwością podgrzewania wody. To wyjątkowo wydajny sprzęt, który potrafi sprostać najcięższym zabrudzeniom. Dzięki zastosowaniu dużych kół może z łatwością pokonywać krawężniki i przeszkody terenowe. Elektryczne zasilanie pompy pozwala na wykorzystanie go w miejscach gdzie emisja spalin jest niepożądana np. na dworcach kolejowych. Tryb eco!efficiency sprawia, że praca jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Aż o 20% obniżone zostało zużycie paliwa wykorzystywanego do ogrzewania wody, zmniejszono również emisję CO2. System SDS redukuje pulsacje ciśnienia dzięki czemu wydłuża żywotność elementów pompy.
Kolejnym produktem wartym uwagi jest model HD 9/23 De. Urządzenie zasilane jest silnikiem spalinowym, dzięki czemu może działać niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej, ma również możliwość zasysania wody z zewnętrznych źródeł. Duże pompowane koła idealnie sprawdzą się w ciężkim terenie ułatwiając transport. Rama ochronna typu Cage pozwala na łatwy dostęp do wszystkich elementów bez konieczności rozbierania obudowy. Dzięki wielu modyfikacjom HD 9/23 De staje się świetnym rozwiązaniem do pracy w budownictwie drogowym czy też mostowym.

myjki karcher

Kärcher Sp. z o.o.

Alfred Kärcher GmbH to niemiecka firma z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń do zachowania czystości w domu i w pracy. Kärcher Sp. z o.o. prowadzi na terenie całej Polski sprzedaż, marketing i serwis urządzeń czyszczących przeznaczonych do użytku domowego i zastosowań profesjonalnych.

W Polsce Kärcher obecny jest od 1993 r. oferując innowacyjne produkty i technologie czyszczenia: od urządzeń dla rynku konsumenckiego po profesjonalne wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące, przemysłowe odkurzacze, urządzenia piorące i do czyszczenia parą (bez użycia środków chemicznych), szorowarki, zamiatarki, stacjonarne urządzenia ciśnieniowe i odkurzacze samoobsługowe, myjnie samochodowe, systemy recyrkulacji wody oraz firmowe środki czyszczące dla szeregu branż (np. hotelarstwo, gastronomia, budownictwo, rolnictwo, motoryzacja, rzemiosło, handel, usługi porządkowe, logistyka) oraz różnorodne wyposażenie dodatkowe dla urządzeń profesjonalnych i domowych.

Dla firmy Alfred Kärcher GmbH & Co KG innowacyjność jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju i sukcesu: 90% produktów Kärcher nie jest starsza niż pięć lat. W 2013 r. firma zaprezentowała ponad 120 nowych produktów i złożyła 50 wniosków o przyznanie patentu. Po raz pierwszy w historii osiągnięta została liczba 500 posiadanych przez firmę patentów.

W ostatnich latach firma Alfred Kärcher GmbH & Co KG była aktywnie zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska oraz wspierała charytatywne, społeczne i kulturalne instytucje w wielu krajach na świecie. Kärcher jest partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz członkiem United Nations Global Compact (UNGC). Dodatkowo we współpracy z Global Nature Fund firma zbudowała w Kolumbii naturalną, ekologiczną oczyszczalnię ścieków, która pracuje na potrzeby czterotysięcznego miasteczka. Kärcher wykorzystał także własną technologię i wiedzę, aby przyczynić się do konserwacji tak cennych zabytków architektury jak Wielka Kaskada na terenie Pałacu Nymphenburg w Monachium czy London Eye.

Ergonomia – klucz do wydajności

Technologia czyszczenia strumieniem wysokiego ciśnienia wody jest jedną z najczęściej stosowanych m.in. w przemyśle, budownictwie i różnego rodzaju usługach. Skuteczność tej technologii

więcej »

Temperatura wody ma znaczenie. Zalety czyszczenia pod wysokim ciśnieniem

Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W

więcej »

Easy!Force marki Kärcher czyli rewolucja w myciu ciśnieniowym

Dbanie o czystość maszyn budowlanych procentuje, mianowicie wydłuża żywotność i tym samym pozwala zachować dłużej wartość naszego sprzętu. W tej branży często mamy do czynienia z

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie