Ergonomia – klucz do wydajności
Kärcher Sp. z o.o.
Technologia czyszczenia strumieniem wysokiego ciśnienia wody jest jedną z najczęściej stosowanych m.in. w przemyśle, budownictwie i różnego rodzaju usługach. Skuteczność tej technologii sprawia, że urządzenia wysokociśnieniowe poradzą sobie z niemal każdym rodzajem zabrudzeń. Jednak długotrwałe prace czyszczące, z jakimi mamy do czynienia podczas użytku przemysłowego wymagają, aby sprzęt czyszczący był nie tylko skuteczny, ale i komfortowy w obsłudze.
Chociaż podstawowa zasada działania urządzeń wysokociśnieniowych jest zawsze taka sama, wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami ujawniają się podczas dłuższej pracy. Nie chodzi tu o wpływ parametrów technicznych, maksymalnego ciśnienia roboczego czy wydatku wody. Wydajne i efektywne czyszczenie jest ściśle powiązane z ergonomią sprzętu, odpowiedzialną za komfort obsługi urządzenia.
Ergonomicznie zaprojektowany pistolet Easy!Force
Mimo, że poprzednia generacja urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, stanowiła przykład najlepszej wydajności wśród urządzeń na rynku profesjonalnym, postanowiono wziąć pod uwagę sugestie użytkowników i wprowadzić serię zmian ułatwiających pracę tymi urządzeniami. Największe zmiany przeszedł pistolet, bo to właśnie w nim wprowadzono najbardziej znaczącą innowację – spust został przeniesiony z przodu na tył uchwytu. Ta z pozoru niewielka zmiana, wpłynęła na zwiększenie wygody w operowaniu pistoletem ciśnieniowym. Do tej pory spust należało naciskać palcami, co szybko powodowało zmęczenie. Jednak teraz posłużymy się w tym celu nasadą dłoni dzięki czemu użytkownik urządzenia może cieszyć się wydajniejszym i mniej męczącym użytkowaniem.
Urządzenia stworzone by sprostać potrzebom
Profesjonalne urządzenia do mycia wysokociśnieniowego marki Kärcher zostały wyposażone w pistolet Easy!Force. Jednym z nich jest HDS 8/18-4 C z możliwością podgrzewania wody. To wyjątkowo wydajny sprzęt, który potrafi sprostać najcięższym zabrudzeniom. Dzięki zastosowaniu dużych kół może z łatwością pokonywać krawężniki i przeszkody terenowe. Elektryczne zasilanie pompy pozwala na wykorzystanie go w miejscach gdzie emisja spalin jest niepożądana np. na dworcach kolejowych. Tryb eco!efficiency sprawia, że praca jest ekonomiczna i przyjazna środowisku. Aż o 20% obniżone zostało zużycie paliwa wykorzystywanego do ogrzewania wody, zmniejszono również emisję CO2. System SDS redukuje pulsacje ciśnienia dzięki czemu wydłuża żywotność elementów pompy.
Kolejnym produktem wartym uwagi jest model HD 9/23 De. Urządzenie zasilane jest silnikiem spalinowym, dzięki czemu może działać niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej, ma również możliwość zasysania wody z zewnętrznych źródeł. Duże pompowane koła idealnie sprawdzą się w ciężkim terenie ułatwiając transport. Rama ochronna typu Cage pozwala na łatwy dostęp do wszystkich elementów bez konieczności rozbierania obudowy. Dzięki wielu modyfikacjom HD 9/23 De staje się świetnym rozwiązaniem do pracy w budownictwie drogowym czy też mostowym.