Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Temperatura wody ma znaczenie. Zalety czyszczenia pod wysokim ciśnieniem

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Kärcher Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 20.10.2017 r.

natalia bala
Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując jednocześnie problemy z zagospodarowaniem zużytej i brudnej wody.
Analizy rentowności pokazują, że czas użycia urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem jest krótszy o kolejne 40% w porównaniu z urządzeniami bez podgrzewania. To właśnie energia cieplna ma znaczący wpływ na przyspieszenie procesu czyszczenia i poprawia jego skuteczność. Brud i smary (oleje, tłuszcze) są szybciej odspajane od powierzchni i usuwane. Każdy wzrost temperatury o 10oC przyspiesza procesy chemiczne oraz zmniejsza o połowę czas reakcji.
To wszystko przekłada się na wysoki poziom efektywności ekonomicznej. Realne korzyści widoczne są wtedy, gdy urządzenie jest regularnie wykorzystywane przez firmy budowlane. Koszty związane z ceną urządzenia (wysoki koszt poszczególnych podzespołów), bardzo szybko są bilansowane wysokimi oszczędnościami, jakie uzyskuje się na zmniejszonych kosztach eksploatacji i utrzymania. Wysokie koszty wytwarzania ciepła szybko niwelowane są oszczędnościami uzyskanymi na znacznie mniejszym zużyciu wody i środków czyszczących. Nic więc dziwnego, że coraz więcej profesjonalistów decyduje się na urządzenia z podgrzewaniem wody.

Natalia Bała
Marketing Assistant
Kärcher Sp. z o.o.

Kärcher Sp. z o.o.

Alfred Kärcher GmbH to niemiecka firma z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji urządzeń do zachowania czystości w domu i w pracy. Kärcher Sp. z o.o. prowadzi na terenie całej Polski sprzedaż, marketing i serwis urządzeń czyszczących przeznaczonych do użytku domowego i zastosowań profesjonalnych.

W Polsce Kärcher obecny jest od 1993 r. oferując innowacyjne produkty i technologie czyszczenia: od urządzeń dla rynku konsumenckiego po profesjonalne wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące, przemysłowe odkurzacze, urządzenia piorące i do czyszczenia parą (bez użycia środków chemicznych), szorowarki, zamiatarki, stacjonarne urządzenia ciśnieniowe i odkurzacze samoobsługowe, myjnie samochodowe, systemy recyrkulacji wody oraz firmowe środki czyszczące dla szeregu branż (np. hotelarstwo, gastronomia, budownictwo, rolnictwo, motoryzacja, rzemiosło, handel, usługi porządkowe, logistyka) oraz różnorodne wyposażenie dodatkowe dla urządzeń profesjonalnych i domowych.

Dla firmy Alfred Kärcher GmbH & Co KG innowacyjność jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju i sukcesu: 90% produktów Kärcher nie jest starsza niż pięć lat. W 2013 r. firma zaprezentowała ponad 120 nowych produktów i złożyła 50 wniosków o przyznanie patentu. Po raz pierwszy w historii osiągnięta została liczba 500 posiadanych przez firmę patentów.

W ostatnich latach firma Alfred Kärcher GmbH & Co KG była aktywnie zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska oraz wspierała charytatywne, społeczne i kulturalne instytucje w wielu krajach na świecie. Kärcher jest partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz członkiem United Nations Global Compact (UNGC). Dodatkowo we współpracy z Global Nature Fund firma zbudowała w Kolumbii naturalną, ekologiczną oczyszczalnię ścieków, która pracuje na potrzeby czterotysięcznego miasteczka. Kärcher wykorzystał także własną technologię i wiedzę, aby przyczynić się do konserwacji tak cennych zabytków architektury jak Wielka Kaskada na terenie Pałacu Nymphenburg w Monachium czy London Eye.

Ergonomia – klucz do wydajności

Technologia czyszczenia strumieniem wysokiego ciśnienia wody jest jedną z najczęściej stosowanych m.in. w przemyśle, budownictwie i różnego rodzaju usługach. Skuteczność tej technologii

więcej »

Temperatura wody ma znaczenie. Zalety czyszczenia pod wysokim ciśnieniem

Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych jest maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W

więcej »

Easy!Force marki Kärcher czyli rewolucja w myciu ciśnieniowym

Dbanie o czystość maszyn budowlanych procentuje, mianowicie wydłuża żywotność i tym samym pozwala zachować dłużej wartość naszego sprzętu. W tej branży często mamy do czynienia z

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie