Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Infrastruktura

GEOCONTROL Instytut Konsultacyjno-Badawczy Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

GEOCONTROL Instytut Konsultacyjno-Badawczy Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 20.10.2017 r.

Kadra firmy Geocontrol, w celu ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń oraz opinii ze środowiskiem inżynierskim, uczestniczy w wielu branżowych szkoleniach, warsztatach i seminariach, jako wykładowcy lub słuchacze. Spółka wielokrotnie była partnerem w organizowanych konferencjach, warsztatach itp. z zakresu geologii inżynierskiej i geotechniki. Szczególnie skomplikowane zadania pracownicy Geocontrol realizują wspólnie z ekspertami ze środowisk naukowych oraz rzeczoznawcami.
Geocontrol prowadzi nadzory geotechniczne, geologiczne, hydrogeologiczne w trakcie realizacji inwestycji, obejmujące w szczególności sprawdzanie zgodności rzeczywistych warunków gruntowych z przyjętymi w dokumentacji projektowej, które to są niezwykle ważne w aspekcie terenów i warunków geologiczno-inżynierskich, w jakich wznoszone są obecnie budowle.
Firma zajmuje się rozpoznawaniem budowy podłoża, tworzeniem kompletnych opracowań projektowych i dokumentacyjnych, które to realizowane są przez zespół geologów, hydrogeologów i geotechników z uprawnieniami zawodowymi. Pozwala to na sprawne uzyskiwanie obligatoryjnych zatwierdzeń wykonywanych opracowań.
Geocontrol wykonuje geotechniczne badania jakości fundamentów, tj. badania ciągłości i nośności pali i kolumn, przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu badawczego, własnych konstrukcji obciążających, zgodnie z wymaganymi przepisami i w uzgodnionych terminach.

nośność palaFot. Badanie nośności pali – budowa NSSU w Krakowie


Kadra inżynierska Geocontrol to uprawnieni geotechnicy, geolodzy i hydrogeolodzy z doświadczeniem zawodowym i odznaczający się bardzo mocnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za prowadzone prace. Jest to efekt wprowadzonej polityki jakości wykonywanych usług, która polega na rzetelnym i kompleksowym przedstawianiu warunków realizacji budowy wraz z bieżącymi konsultacjami i doradztwem.


nośność podłożaFot. Badanie nośności podłoża – budowa Chłodni kominowej w Jaworznie

Oferta firmy
Instytut Konsultacyjno-Badawczy Geocontrol Sp. z o.o. świadczy usługi na terenie całego kraju.
W ramach geotechniki firma wykonuje:
■  próbne obciążenia fundamentów głębokich
■  badania ciągłości pali i kolumn fundamentowych
■  projekty posadowień obiektów
■  projekty wzmocnień podłoża i fundamentów
■  projekty zabezpieczeń skarp, zboczy, wykopów
■  opinie, projekty i dokumentacje geotechniczne
■  konsultacje i ekspertyzy w zakresie geotechniki.
W ramach geologii inżynierskiej i hydrogeologii firma wykonuje:
■  badania polowe (wiercenia, sondowania) i laboratoryjne gruntów i wody
■  projekty i dokumentacje geologiczno-inżynierskie i hydrogeologiczne.
W ramach geotechnicznej obsługi inwestycji i nadzorów geologicznych oraz hydrogeologicznych firma wykonuje:
■  nadzory robót palowych
■  odbiory wykopów, kontrole zasypów
■  badania nośności i zagęszczenia podłoża
■  oceny przydatności gruntów do wbudowania.

wiercenie w zabudowie
Fot. Wiercenie w zabudowie osiedlowej – Poznań

GEOCONTROL Instytut Konsultacyjno-Badawczy Sp. z o.o.

Prowadzi nadzory geotechniczne i obsługę geologiczną i hydrogeologiczną inwestycji budowlanych. Wykonuje badania nośności, ciągłości pali i kolumn fundamentowych oraz ekspertyzy, projekty i dokumentacje geotechniczne, geologiczne i hydrogeologiczne.

GEOCONTROL Instytut Konsultacyjno-Badawczy Sp. z o.o. - prezentacja

Kadra firmy Geocontrol, w celu ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, poszerzania wiedzy i wymiany doświadczeń oraz opinii ze środowiskiem inżynierskim, uczestniczy w wielu branżowych

więcej »

Przebudowa drogi krajowej nr 1

W ramach przebudowy drogi krajowej nr 1 na zlecenie generalnego wykonawcy, GEOCONTROL IKB wykonał próbne obciążenia pali CFA oraz kolumn jet grouting. Były one wykonane w ramach przebudowy mostu

więcej »

Budowa drogi ekspresowej S19 Lubartów-Kraśnik

Jedną z tegorocznych realizacji zespołu GEOCONTROL IKB z zakresu badań kontrolnych wzmocnienia podłoża był komplet badań ciągłości kolumn VDC wykonany dla budowy drogi ekspresowej S19 na

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie