Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Infrastruktura

Prace budowlane i konserwatorskie w XVI-wiecznym Spichlerzu Błękitny Baranek

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

GEO-EKSPERT Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 20.10.2017 r.

Zespół autorski GEO-EKSPERT pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Adama Bolta od początku zastosował w praktyce elementy projektowania metodą obserwacyjną – zaprojektowano podparcie obiektu na ponad 130 mikropalach z systemem oczepów żelbetowych. Bardzo zły stan techniczny budynku wymagał precyzyjnego systemu podparć tymczasowych. Jedocześnie warunki podłoża wykluczały podparcie bezpośrednie, co powodowało wykonanie podparć na mikropalach, włączanych następnie w system podparcia docelowego. Prawidłowe prowadzenie prac możliwe było jedynie w oparciu o ciągły monitoring budowli i kontrolę przez nadzór autorski. Wzorcowa realizacja możliwa była dzięki perfekcyjnej koordynacji prac palowych prowadzonych przez GEO-EKSPERT i wykonawstwie oczepów oraz podparć przez Poleko Budownictwo Sp. z o.o.

Wykonawca: GEO-EKSPERT Sp. z o.o.
Inwestor: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Lokalizacja: Gdańsk, Wyspa Spichrzów
Realizacja: 2016–2017 r.


fundamentowanie, prace palowe

GEO-EKSPERT Sp. z o.o.

Firma świadczy usługi w zakresie specjalistycznego fundamentowania w budownictwie lądowym i wodnym. Oferuje m.in. wykonawstwo mikropali i kotew gruntowych, wzmacnianie fundamentów, stabilizację skarp i osuwisk, iniekcję podstaw pali wielkośrednicowych, obudowy wykopów, projektowanie i monitoring geotechniczny.

Monitoring geotechniczny

GEO-EKSPERT od ponad piętnastu lat działa w branży wykonawstwa fundamentów specjalnych, w której zespołem projektowym składającym się z geotechników i hydrotechników zarządza prof. dr

więcej »

Prace budowlane i konserwatorskie w XVI-wiecznym Spichlerzu Błękitny Baranek

Zespół autorski GEO-EKSPERT pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Adama Bolta od początku zastosował w praktyce elementy projektowania metodą obserwacyjną – zaprojektowano podparcie obiektu

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie