Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

Serwis i konserwacja oświetlenia awaryjnego gwarancją twojego bezpieczeństwa

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 27.09.2017 r.

Marek Ryba, TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o., Przewodnik Projekanta

Nieodłącznym elementem zespołu urządzeń przeciwpożarowych jest oświetlenie awaryjne. Jego celem jest zapewnienie odpowiedniej widoczności i wskazywanie drogi ewakuacji z budynku. Obowiązujące akty prawne dotyczące samoczynnie załączającego się zasilania awaryjnego oraz wytyczne związane z zakresem jego stosowania wymagają od właściciela lub użytkownika budynku poddawania urządzeń przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym. Na podstawie Rozporządzenia MSWiA z 07.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. nr 109, poz. 719, z późn. zm.) urządzenia przeciwpożarowe, w tym także oświetlenie awaryjne, winny podlegać przeglądom technicznym w okresach ustalonych przez producenta, jednak nie rzadziej niż raz w roku. Wykonywanie przeglądów technicznych przedstawia obraz stanu całości systemu, jednak nie jest wystarczające by zagwarantować prawidłowe działanie wszystkich elementów wchodzących w jego skład. W celu zapewnienia poprawnej pracy urządzeń niezbędne jest dokonywanie konserwacji i napraw, które pozwalają na utrzymanie ich w stuprocentowej sprawności gwarantując zadziałanie na wypadek wystąpienia zagrożenia. Spełnienie wszystkich ww. aspektów, a także profesjonalne wsparcie ze strony zespołu serwisowego przyczynia się do wieloletniego okresu niezawodnej pracy produktów, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo obiektów i użytkujących je osób.

Marek Ryba,
TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

TM TECHNOLOGIE Sp. z o.o.

TM TECHNOLOGIE to polski producent wysokiej klasy opraw oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz osprzętu elektronicznego do zastosowań w technice oświetleniowej. Produkty firmy trafiają do szerokiego grona klientów i są doceniane przez użytkowników na całym świecie.
Polityką nadrzędną TM TECHNOLOGIE jest doskonała jakość wyrobów. Bogaty park maszynowy pozwala na pełny nadzór nad wszystkimi etapami produkcji, dzięki czemu każdy element tworzony jest z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów oraz najwyższych standardów estetyki, ergonomii i funkcjonalności. Firma oferuje profesjonalne zaplecze produktowe i serwisowe na każdym etapie inwestycji, a doświadczony zespół projektantów służy wsparciem przy najbardziej wymagających projektach oświetlenia.

Serwis i konserwacja oświetlenia awaryjnego gwarancją twojego bezpieczeństwa

Nieodłącznym elementem zespołu urządzeń przeciwpożarowych jest oświetlenie awaryjne. Jego celem jest zapewnienie odpowiedniej widoczności i wskazywanie drogi ewakuacji z budynku

więcej »

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie oświetlenia awaryjnego - PRIMO, DATA 2 oraz TM-CB A

Współcześnie oświetlenie awaryjne jest nieodłącznym elementem instalacji przeciwpożarowej obiektów, a co za tym idzie można je spotkać niemal w każdym budynku użyteczności publicznej

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie