Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

Pompy ciepła Buderus do ogrzewania wody użytkowej

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Data wprowadzenia: 25.09.2017 r.

Pompa ciepła pobiera energię z powietrza, które ją otacza lub jest dostarczane do niej za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazuje ją do zasobnika ciepłej wody. W ten sposób woda zostaje podgrzana nawet do temperatury +60oC. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania podgrzewanie wody jest średnio trzy razy tańsze niż ogrzewanie jej za pomocą energii elektrycznej. Dlatego w ofercie pomp ciepła marki Buderus pojawiły się cztery nowe urządzenia Logatherm WPT. Wszystkie stanowią połączenie pompy ciepła z zasobnikiem c.w.u.

Wybierając model pompy należy zastanowić się, skąd będzie ona pobierać powietrze. Wśród nowych urządzeń marki Buderus do wyboru są trzy modele, które pracują przy temperaturze +5oC i wyższej lub model, który działa efektywnie do temperatury nawet -10oC. Jeśli pompa Logatherm WPT ma czerpać powietrze z pomieszczeń, w których temperatura nie spada poniżej +5oC, tj. piwnica czy poddasze nieużytkowe, możemy zdecydować się na jeden z trzech modeli oznaczonych literą l.

Podobnie w sytuacji, gdy łączymy pompę z innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym, olejowym, stałopalnym. W tym wypadku przez większą część roku woda podgrzewana jest przez pompę ciepła. Natomiast w sezonie grzewczym, gdy włączamy np. kocioł gazowy, to on podgrzewa ciepłą wodę.

Robert Bosch, Buderus, Przewodnik projektanta

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce. System sprzedaży opiera się na sieci autoryzowanych partnerów handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

 

Buderus zapewnia innowacyjne rozwiązania grzewcze oraz kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1850 kW. Oferta handlowa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych kategorii produktowych należą:
?  kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
?  kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
?  kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
?  kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
?  gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
?  kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe, a także pakiety solarne
?  pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
?  urządzenia klimatyzacyjne
?  rekuperatory
?  grzejniki
?  zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
?  bloki energetyczne
?  systemy regulacji i zdalnego sterowania
?  osprzęt do instalacji grzewczych.

Zasobniki buforowe

Zasobniki buforowe to często niedoceniany element instalacji grzewczej. Czasami traktowany jako zło konieczne ze względu na konieczność ich zakupu, co podnosi naturalnie koszt wykonania

więcej »

Pompy ciepła Buderus do ogrzewania wody użytkowej

Pompa ciepła pobiera energię z powietrza, które ją otacza lub jest dostarczane do niej za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazuje ją do zasobnika ciepłej wody. W ten sposób

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie