Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

Flagowe Papy Icopal – nowa definicja jakości

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

BMI ICOPAL Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 21.09.2017 r.

ICOPAL Sp. z o.o. ma w swojej ofercie handlowej papy o dobrze rozpoznawalnych brandach rynkowych, tworzące grupę Flagowych Pap Icopal. To co zdecydowanie odróżnia Papy Flagowe od pozostałych z oferty firmy i pap innych producentów, to możliwie najkorzystniejsze parametry techniczne i użytkowe.

W procesie produkcji Flagowych Pap Icopal wykorzystano najnowocześniejszą technologię Szybki Profil i Szybki Syntan SBS, nowoczesne linie produkcyjne oraz długoletnie doświadczenie technologiczne. Pozwoliło to na uzyskanie przez papy istotnych przewag technologicznych:
  znacznie szybszego zgrzewania pap lub ich aktywacji termicznej do podłoża – dzięki temu zachowane są wszystkie deklarowane parametry pap, które miały one przed aplikacją, co ma bezpośrednie przełożenie na brak degradacji struktury bitumu pod wpływem promieniowania UV i ich trwałość
  pewności aplikacji pap do podłoża bez ryzyka ich niedogrzania – zastosowane technologie kauczukowych pasm klejowych w papach Szybki Syntan SBS oraz mikroprofilowanie powierzchni spodniej w papach Szybki Profil SBS eliminują do minimum wpływ błędów ludzkich na jakość aplikacji
  aktywnego zastosowania systemu wentylacji podłoża z par i gazów nawet w wypadku bardzo zawilgoconych podłoży dachowych, co ma olbrzymie znaczenie dla prawidłowej pracy całego układu dachowego – termoizolacji i hydroizolacji
  zastosowania najbardziej wyrafinowanych technicznie osnów w postaci stabilizowanych włóknin poliestrowych z włókien ciągłych, stabilizowanych kompozytów poliestrowo-szklanych czy wzmacnianych welonów szklanych i umiejscowienie ich w najbardziej odpowiednim miejscu przekroju papy w zależności od jej przeznaczenia, co umożliwia osiągnięcie przez papy bardzo wysokich parametrów techniczno-użytkowych
  wysokiego stopnia modyfikacji wyrobów kauczukiem syntetycznym SBS, co w przypadku większości pap umożliwia uzyskanie giętkości na poziomie od -30 do -25oC/Ø30 mm, a tym samym umożliwia ich prawidłową pracę na dachu w okresie obniżonych temperatur i zapewnia odporność na prowadzenie prac konserwacyjnych na dachu zimą (odśnieżanie).

Najbardziej zaawansowana technologia wykorzystywana we Flagowych Papach Icopal, determinacja i doświadczenie technologów, unikalny w skali europejskiej park maszynowy umożliwiły zastosowanie niespotykanego wcześniej zabiegu odejścia od stosowania ujemnych tolerancji niektórych parametrów użytkowych pap. Najbardziej spektakularnym zabiegiem jest zadeklarowanie tolerancji grubości wyrobu w przedziale (-0; +0,2 mm) oraz tolerancji maksymalnej siły rozciągającej wzdłuż i w poprzek w przedziale tolerancji (-0; +100 N/5 cm) lub (-0; +200 N/5 cm). Oznacza to w praktyce, że ICOPAL może „pomylić się” tylko na korzyść klienta, czyli że np. rzeczywista grubość papy o deklarowanej grubości 5,2 mm będzie wynosić od 5,2 do 5,4 mm.

polbit, extradach, junior, alfa
extra wentylacja, wentylacja, termik
fundament, antyradon

Do grupy Flagowych Pap Icopal należą papy produkowane w technologiach Szybki Profil SBS i Szybki Syntan SBS oraz papy wchodzące w skład Systemu Bezpieczny Fundament Icopal.
Flagowe Papy Icopal to wyroby, których jakość nie może budzić u nikogo żadnej wątpliwości. Są wśród wyrobów papowych jak wzorzec metra czy kilograma w Sevres pod Paryżem. ICOPAL nie dopuszcza żadnej możliwości deprecjacji ich właściwości użytkowych. Jeśli klient nabywa jedną z Flagowych Pap Icopal to otrzymuje wyrób o parametrach zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych, a nawet korzystniejszych. Strażnikiem tej jakości jest Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, z którym ICOPAL S.A. zawarł umowę o systemie kontroli jakości swoich wyrobów.

KONTROLA JAKOŚCI FLAGOWYCH PAP ICOPAL
Początek programu kontroli jakości związany z umową pomiędzy Instytutem Techniki Budowlanej z siedzibą w Warszawie a ICOPAL S.A. (obecnie ICOPAL Sp. z o.o.) z siedzibą w Zduńskiej Woli, wszedł w życie z dniem 1 czerwca 2013 r. Umowa wyznacza nowe standardy w zakresie kontroli i potwierdzania deklarowanych parametrów technicznych materiałów stosowanych w budownictwie. Niezależny i uznany europejski instytut naukowo-badawczy przeprowadza cykliczne kontrole parametrów pap, a ich producent dobrowolnie poddaje się takiemu nadzorowi jakościowemu. Reprezentatywne próbki (rolki) tych pap kupowane są przez ITB każdego miesiąca bezpośrednio na rynku, w sposób i w miejscach całkowicie niezależnych od producenta. Następnie ITB przeprowadza badania parametrów pap i wystawia raport zawierający porównanie wyników uzyskanych w badaniach kontrolnych z deklarowanymi przez producenta. Tabelaryczne porównanie tych parametrów producent publikuje za pośrednictwem niezależnych mediów i tym samym udostępnia wszystkim zainteresowanym, w tym głównie potencjalnym użytkownikom. Pierwsze badania kontrolne pap ITB przeprowadził w maju 2013 r.

ICOPAL wprowadził rewolucyjne zmiany w podejściu do najważniejszych parametrów użytkowych pap. Parametry takie jak: grubość i siła rozciągająca przy której następuje zerwanie papy nie mają ujemnej tolerancji wymiarowej. Parametr giętkości jest gwarantowany przez producenta. Gwarantowane są również rodzaj i gramatura osnowy.

posypki ceramiczne, icopal

Na szczególną uwagę zasługuje papa Polbit Extra Top 5,6 Szybki Profil SBS – prawdziwy „pancernik” we flocie Flagowych Pap Icopal. Grubość deklarowana wynosi aż 5,6 mm i nie ma odpowiednika na rynku polskim w segmencie pap dachowych (w praktyce można się spodziewać, że będzie większa). Zastosowana osnowa to stabilizowana włóknina poliestrowa z włókien ciągłych o niespotykanej nigdzie indziej gramaturze 300 g/m2. Giętkość tej papy wynosi aż -30oC/Ø30 mm, co jest wynikiem modyfikacji kauczukiem syntetycznym SBS najlepszej jakości – nie ma obaw, aby papa ta uległa destrukcji przez promienie UV, mróz i inne niekorzystne warunki zewnętrzne przez okres co najmniej 35 lat. Podobnie wysokie parametry techniczne i użytkowe posiada papa z funkcją wentylacji podłoża Extra Wentylacja Top 5,2 Szybki Syntan SBS oraz w nieco niższym zakresie inne Flagowe Papy Icopal.
Aby wizualnie odróżnić papy z grupy Flagowych Pap Icopal od innych wyrobów ICOPAL oraz od wyrobów konkurencyjnych, każda z nich jest zaopatrzona na zewnętrznej stronie w niepowtarzalną hydrofobizowaną i spiekaną na gorąco posypkę o charakterystycznym turkusowym kolorze. Posypka ta posiada bardzo niską nasiąkliwość, nie pozwalającą wilgoci wniknąć w jej strukturę. Dzięki temu woda opadowa zamarza jedynie na powierzchni posypki nie odspajając jej od bitumu. Asfaltowa struktura papy jest lepiej chroniona przed szkodliwym wpływem promieni UV, a w rynnach nie odkładają się kilogramy osypującej się posypki. Przy znaczących ilościowo zamówieniach ICOPAL może zapewnić produkcję wybranych pap w innych kolorach posypki.

Wszystkie Flagowe Papy Icopal charakteryzują się długoletnimi okresami Pisemnej Imiennej Gwarancji Jakości Icopal. Gwarancja na produkty rejestrowana jest na stronie www.gwarancje.icopal.pl w okresie 45 dni po ich nabyciu. Szczegóły dotyczące Flagowych Pap Icopal: www.flagowepapy.icopal.pl.

mgr inż. budownictwa Grzegorz Gładkiewicz
ICOPAL Sp. z o.o.

BMI ICOPAL Sp. z o.o.

Firma Icopal Sp. z o.o. należy do międzynarodowego koncernu BMI Group – światowego lidera na rynku pokryć dachowych. Grupa BMI jest częścią rodziny Standard Industries, która obejmuje m.in. takie marki jak GAF – wiodącego producenta rozwiązań pokryć dachowych i impregnacyjnych w Ameryce Północnej. Grupa BMI powstała w wyniku połączenia Braas Monier i Icopal, jednych z największych i najbardziej renomowanych marek w branży. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bmigroup.com/pl/

 

Icopal Sp. z o.o. Zduńska Wola (wcześniej Icopal S.A. Zduńska Wola, Izolacja S.A. Zduńska Wola) jest od ponad 30 lat wiodącym producentem systemów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych w Polsce. Konsekwentny rozwój oraz dbałość o jakość produktów zapewniły spółce pozycję jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących materiały bitumiczne w Europie Centralnej. Potencjał produkcyjny, technologiczny oraz finansowy, jak i silne wsparcie koncernu dają nam możliwość pełnego wykorzystania najnowszej myśli technologicznej oraz dopasowania naszej oferty do rosnących potrzeb Klienta.

 

Oferta Icopal Sp. z o.o. obejmuje szerokie spektrum materiałów hydroizolacyjnych oraz termoizolacyjnych – głównie pokrycia dachowe opracowane według najnowszych technologii: systemy pap w Technologii Szybki Profil® SBS oraz w Technologii Szybki Syntan® SBS, gonty bitumiczne SBS – oraz materiały hydroizolacyjne do zabezpieczania fundamentów: System Bezpieczny Fundament Icopal.

 

Oferta Icopal Sp. z o.o. zawiera również lekkie zadaszenia Fastlock®, unikalne pokrycie dachów skośnych – Rolowaną Dachówkę Icopal 3D® oraz linię Flagowych Pap Icopal, wyznaczających – pod kontrolą ITB – nowy standard jakości na rynku materiałów budowlanych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na stronie: www.icopal.pl

 

Flagowe Papy Icopal – najwyższa jakość

To, co zdecydowanie odróżnia Papy Flagowe od innych pap z oferty ICOPAL oraz od pap innych producentów, to możliwie najkorzystniejsze parametry techniczne i użytkowe. W skład Flagowych Pap

więcej »

Flagowe Papy Icopal – nowa definicja jakości

ICOPAL Sp. z o.o. ma w swojej ofercie handlowej papy o dobrze rozpoznawalnych brandach rynkowych, tworzące grupę Flagowych Pap Icopal. To co zdecydowanie odróżnia Papy Flagowe od pozostałych z

więcej »

ICOPAL S.A. - prezentacja

Icopal S.A. (dawniej Izolacja S.A.) to polskie przedsiębiorstwo działające na rynku materiałów budowlanych z siedzibą w Zduńskiej Woli. W latach 1997-2002 firma była notowana na Warszawskiej

więcej »

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich (d. wiadukt Górczyński) stanowi element drogi dojazdowej z centrum miasta do węzła autostrady A2 Poznań Komorniki. Powierzchnia ponad 10 000 m2 została

więcej »

Podstawa to fundament – System Bezpieczny Fundament Icopal 2014

Podstawą każdego domu jest fundament, który chroni wnętrze domu od wody pochodzącej z gruntu. Nie wystarczy wylać beton w szalunki ław i dalej murować ściany ciesząc się, że mury rosną

więcej »

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich w Poznaniu

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich (d. wiadukt Górczyński) stanowi element drogi dojazdowej z centrum miasta do węzła autostrady A2 Poznań Komorniki. Powierzchnia ponad 10 000 m2 została

więcej »

ICOPAL - prezentacja

Icopal S.A. (dawniej Izolacja S.A.) to polskie przedsiębiorstwo działające na rynku materiałów budowlanych z siedzibą w Zduńskiej Woli. W latach 1997-2002 firma była notowana na Warszawskiej

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie