Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 28.06.2017 r.

Firma powstała w Kutnie, w grudniu 1992 r., jako firma-córka niemieckiej Grupy Schomburg, działającej na rynkach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki. Fabryki Grupy znajdują się w Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Indiach oraz Tunezji.

W tym roku Schomburg Polska Sp. z o.o. obchodzi swój jubileusz. Od 25 lat produkuje i sprzedaje nowoczesną chemię budowlaną na rynku polskim i europejskim. Jest to również czas współpracy z biurami projektowymi i firmami budowlanymi przy rozwiązywaniu trudnych problemów, dotyczących obiektów mieszkalnych, zabytkowych, budownictwa przemysłowego i inżynieryjnego.

Firma oferuje profesjonalne produkty poprzez dwie sieci. Schomburg prowadzi sprzedaż chemii budowlanej z zakresu szeroko pojętej izolacji budowli oraz produktów związanych z klejeniem i spoinowaniem okładzin ceramicznych, a także proponuje rozwiązania dla budownictwa inżynieryjnego w postaci technologii do napraw konstrukcji betonowych i żelbetowych, ochrony powierzchniowej konstrukcji oraz infrastruktury drogowej z torowiskami w aglomeracjach miejskich. Natomiast sieć Rethmeier specjalizuje się w domieszkach i dodatkach do betonu, zaprawach i jastrychach, środkach antyadhezyjnych, środkach do czyszczenia i pielęgnacji betonu, włóknach polipropylenowych oraz ma bogatą gamę barwników do betonu.

Kompetencje spółki Schomburg zostały kilkakrotnie wyróżnione prestiżowymi nagrodami i certyfikatami. Firma ma certyfikat jakości ISO 9001:2008.

Działający na terenie całego kraju doradcy techniczno-handlowi pomagają klientom spółki w doborze skutecznych i sprawdzonych technologii, odpowiednich dla danego rodzaju obiektu lub problemu. Popularyzując swoje doświadczenie firma prowadzi również szkolenia z zakresu podnoszenia wiedzy technicznej, dotyczącej stosowania chemii budowlanej, technologii betonu, normalizacji, badań oraz prawidłowego wykorzystania nowości produktowych ze swojej oferty.

Renowacja i izolacje budowli
W dziedzinie związanej z przywracaniem dawnej świetności obiektom zabytkowym, sakralnym spółka proponuje system do wykonywania przepon poziomych przeciwko wodzie podciąganej kapilarnie metodą iniekcji, stosując produkty AQUAFIN-F lub AQUAFIN i380, a także tynki renowacyjne THERMOPAL, zaprawy mineralne ASOCRET, powłoki malarskie TAGOSIL lub TAGOCON oraz produkty towarzyszące ESCO-FLUAT, RENOGAL. Integralnym elementem są izolacje budowli, gdzie proponowane są produkty z grup AQUAFIN, COMBICDIC, COMBIFLEX oraz INDUCRET-GEL-INJECT. Uzupełnienie systemu stanowią produkty z grupy ASO-DICHTBAND.

renowacja budowli, izolacja budowli

Wyroby oraz systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych
Firma oferuje zaprawy do naprawy konstrukcji i reprofilacji podłoży ASOCRET BIS oraz zaprawy do wykonywania podlewek ASOCRET VK. Istotną rolę odgrywa też szeroka gama produktów do ochrony betonu. Począwszy od preparatów do impregnacji SILEX, hydrofobizacji ASOLIN poprzez powłoki mineralne INDUCRET KIS, AQUAFIN 2K do bardziej wymagających zabezpieczeń na bazie żywic epoksydowych i poliuretanowych ASODUR.
Najnowszą technologią w dziedzinie ochrony konstrukcji betonowych w oparciu o izolacjo-nawierzchnie stanowią powłoki na bazie polimoczników GEPOTECH.

Drogi i torowiska w aglomeracjach miejskich
MONOLITH wraz produktami INDUCRET to systemy do budowy i renowacji nawierzchni drogowych wraz z potencjalnym torowiskiem tramwajowym w aglomeracjach miejskich.

Produkty do ceramiki
W tej grupie produktowej oferowane są kompleksowe rozwiązania w zakresie przygotowania podłoży i klejenia ceramiki w obiektach prywatnych, użyteczności publicznej i przemysłowych w oparciu o produkty z gamy ASO-UNIGRUND, SOLOCRET, SOLOPLAN, SOLOFLEX, MONOFLEX, UNIFIX, ASO-FLEX-FUGE, HF05 BRILANTFUGE i ASODUR EK.


domieszki do betonów

Domieszki i dodatki do betonu
Sieć Rethmeier to specjalistyczny dział zajmujący się wytwarzaniem wysokogatunkowych mieszanek betonowych i produkcji kostki wibroprasowanej. Jego bogata oferta zawiera produkty z grupy REMICRETE, PURCRETE, BETOCRETE, SAVEMIX i REMIPLAST. Kolejna grupa to domieszki hydrofobizujące do betonu REMIHOB i REMICRYL. Dla gotowych wyrobów firma ma swojej ofercie środki do impregnacji betonu: SILEX i REMISIL. Farby do betonu REMISTAR nie tylko chronią powierzchnie betonowe, ale również nadają ciekawą kolorystykę obiektom.

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o.

Grupa SCHOMBURG to ponad 80 lat doświadczeń w rozwiązywaniu trudnych problemów w zakresie technologii betonu, budowli inżynieryjnych i budownictwa mieszkaniowego.
Naszą dewizą jest indywidualne i fachowe podejście do każdego problemu budowlanego, odpowiednie dla danego obiektu i wymagań stawianych zarówno przez prawo budowlane, jak i przez inwestora.
SCHOMBURG Polska od 1992 roku zaopatruje polski rynek w wysokiej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej. Działający na terenie całego kraju Przedstawiciele Techniczno-Handlowi pomagają naszym klientom w doborze skutecznych i sprawdzonych technologii, odpowiednich dla danego rodzaju obiektu lub problemu.
Firma SCHOMBURG opracowuje, produkuje i prowadzi sprzedaż produktów i systemów budowlanych w szeroko pojętych obszarach:
■  uszczelnień i renowacji budynków
■  klejenia okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego/jastrychy
■  rozwiązań dla budownictwa inżynieryjnego
■  środków do produkcji i pielęgnacji betonu.

W Polsce dystrybucja ma miejsce poprzez dwa oddzielne kanały sprzedaży: SCHOMBURG – bezpośrednia sprzedaż produktów z zakresu chemii budowlanej dla obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego oraz inżynieryjnego i sprzedaż produktów chemii budowlanej poprzez sieć dystrybutorów a także RETHMEIER – domieszki i dodatki do betonu, barwniki, impregnaty. Te dwie sieci sprzedaży funkcjonują w ramach struktury organizacyjnej Spółki Schomburg Polska w Kutnie.
Kompetencje firmy SCHOMBURG zostały kilkakrotnie wyróżnione prestiżowymi nagrodami i certyfikatami. Firma ma certyfikat jakości ISO 9001:2008.

USZCZELNIENIA BUDOWLANE
Decyzja o wyborze stosowanego systemu uszczelnienia zależy między innymi od rodzaju podłoża, wymaganej zdolności przeprężania rys, jak też od warunków atmosferycznych i wielu innych czynników charakterystycznych dla danego obiektu budowlanego. Izolacja powinna być przede wszystkim wodoszczelna, ciągła, zaprojektowana i wykonana z należytą starannością o wszystkie występujące w budowli detale.
Dedykowane produkty:
■  mineralne zaprawy uszczelniające
■  izolacje balkonów, tarasów, zbiorników wodnych, basenów kąpielowych

■  izolacja pomieszczeń wilgotnych i mokrych
■  szybkowiążące cementy i zaprawy tamponażowe
■  uszczelnienia bitumiczne
■  izolacje części podziemnych budowli, izolacje pod jastrychami

■  uszczelnienia chemoodporne
■  masy trwale elastyczne
■  wypełnienie dylatacji, spoin, przejść rurowych, odpływów, wpustów w ścianach i posadzkach.


RENOWACJA BUDOWNICTWA
Na skutek upływu lat oraz zaniechania konserwacji wiele obiektów zabytkowych niszczeje. Jednocześnie w przypadku znacznej części nowych budowli źle zaprojektowano lub wykonano hydroizolacje. Proces destrukcji najczęściej spowodowany jest poprzez silne zawilgocenie będące efektem wnikania wilgoci z gruntu lub uszkodzonych elementów budowli np. dachu czy stolarki.
Z powodu nieskutecznie działających izolacji (poziomych/pionowych) woda dostaje się do przegród budynku, a następnie na skutek kapilarnego podciągania jest transportowana do wyższych części obiektu. Dalszym etapem jest powstawanie wykwitów solnych, przebarwień, łuszczenie się powłok malarskich czy odpadanie tynku, a jeżeli nie podejmie się odpowiednich czynności, następuje destrukcja samego muru. Powstające wewnątrz ściany kryształki soli, powiększając swoją objętość niszczą najpierw warstwy elewacyjne, a następnie strukturę muru. Jednocześnie na powierzchniach ścian mogą pojawić się grzyby i pleśnie. Tego typu zjawiska mogą być przyczyną wielu chorób alergologicznych.
Systemowe rozwiązania oferowane przez firmę SCHOMBURG zabezpieczają przed dalszą degradacją budowli. Należy podkreślić, że efekt taki uzyskamy tylko wtedy, gdy rzetelnie określimy przyczyny degradacji murów, przyjmiemy odpowiednią technologię, a prace budowlane wykonane zostaną przez firmę o dużym doświadczeniu i zgodnie z wytycznymi i normami.
Dedykowane produkty:
■  preparaty iniekcyjne
■  tynki renowacyjne
■  czyszczenie i ochrona elewacji.

KLEJENIE OKŁADZIN CERAMICZNYCH I Z KAMIENI NATURALNYCH/JASTRYCHY
W zależności od przewidywanych obciążeń, rodzaju podłoża i miejsca aplikacji można użyć zapraw klejowych i do spoinowania: cementowych lub na bazie żywic reaktywnych. Pierwsze charakteryzują się dobrą dyfuzyjnością i są dostępne w szerokiej gamie kolorów. W porównaniu z epoksydowymi są tańsze i łatwiejsze w obróbce. Natomiast zaprawy na bazie żywic są nienasiąkliwe, odporne na ścieranie i chemoodporne.
Firma SCHOMBURG ma w swojej ofercie całą gamę zapraw klejowych począwszy od klasy C1 aż do klasy C2 FTE S2 zgodnie PN-EN 12004.  
Dedykowane produkty:
■  środki gruntujące
■  jastrychy, zaprawy szpachlowe, masy samopoziomujące
■  zaprawy klejowe i zaprawy do spoinowania.

SCHOMBURG POLSKA dba o bezpieczeństwo pracowników i klientów, dlatego pracuje zgodnie z wdrożonym systemem zapewnienia jakości (certyfikowane według normy EN ISO 9001).

Powłoki polimocznikowe GEPOTECH

Technologia polyurea oparta jest na stosunkowo niedawno opracowanej dwuskładnikowej powłoce nakładanej metodą natrysku, która ma szerokie zastosowanie do ochrony konstrukcji żelbetowych

więcej »

Na czym polega technologia polyurea?

Technologia polyurea oparta jest na dwuskładnikowej powłoce nakładanej metodą natrysku. Produkty te pojawiły się na rynku w 1987 roku w USA i od tego czasu nieustannie się rozwijają

więcej »

Systemowe rozwiązania prac wykończeniowych w basenach i obiektach rekreacyjnych

Niedochowanie odpowiednich rygorów już na etapie projektu basenu, ale także podczas prowadzenia prac, prowadzi w prostej linii do problemów bezpośrednio w obiekcie oraz ogromnych nakładów

więcej »

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o. - prezentacja

Firma powstała w Kutnie, w grudniu 1992 r., jako firma-córka niemieckiej Grupy Schomburg, działającej na rynkach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki. Fabryki Grupy

więcej »

System budowy dróg i torowisk MONOLITH

W infrastrukturze miejskiej jezdnia jest elementem torowiska i na odwrót. Wynika to nie tylko z racjonalnego wykorzystania przestrzeni, ekonomii i bezpieczeństwa, ale również ze wzrostu

więcej »

Sprawdzone rozwiązania w modernizacji ulic

System MONOLITH firmy Schomburg prezentuje rozwiązania techniczne stawiane torowisku, które umożliwiają zintegrowanie konstrukcji nawierzchni szynowych z konstrukcją nowoczesnej ulicy

więcej »

Sprawdzone rozwiązania w modernizacji ulic

System MONOLITH firmy Schomburg prezentuje rozwiązania techniczne stawiane torowisku, które umożliwiają zintegrowanie konstrukcji nawierzchni szynowych z konstrukcją nowoczesnej ulicy

więcej »

System budowy dróg i torowisk MONOLITH

W infrastrukturze miejskiej jezdnia jest elementem torowiska i na odwrót. Wynika to nie tylko z racjonalnego wykorzystania przestrzeni, ekonomii i bezpieczeństwa, ale również ze wzrostu

więcej »

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o. - prezentacja

Schomburg Polska od 1992 roku zaopatruje polski rynek w wysokiej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej. Działający na terenie całego kraju doradcy techniczno-handlowi pomagają swoim

więcej »

SCHOMBURG Polska Sp. z o.o. - prezentacja

Schomburg Polska Sp. z o.o. od 1992 roku zaopatruje polski rynek w wysokiej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej. Grupa Schomburg ma prawie 80-letnie doświadczenie w rozwiązywaniu trudnych

więcej »

Preparat iniekcyjny AQUAFIN®-i380

AQUAFIN®-i380 to środek do iniekcji na bazie silanów o konsystencji kremowej. Ten gotowy do użycia materiał wprowadzany jest bezciśnieniowo w otwory Ø 12 mm wywiercone co 10,0-12,5 cm

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie