Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Izolacje

BOLIX S.A. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

BOLIX S.A.

Data wprowadzenia: 27.06.2017 r.

Marka Bolix istnieje od 1991 roku i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych.
Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald Hałabuda, musiał zmierzyć się z problemem dostępności produktów potrzebnych w procesie prowadzenia prac. Rozpoczął produkcję materiałów budowlanych na własne potrzeby.
Ponad 100 milionów metrów kwadratowych ocieplonych powierzchni – to dotychczasowy dorobek firmy Bolix. Liczba ta przekłada się na 600 tysięcy średniej wielkości domów jednorodzinnych.

chemia budowlana, bolix
Oferta
Po 25 latach Bolix jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej w Polsce. Eksportuje swoje produkty do 10 krajów Europy. Specjalizuje się w produkcji systemów elewacyjnych. W ofercie firmy znajduje się także szeroki asortyment profesjonalnych materiałów do montażu ceramiki oraz do wykańczania wnętrz:
tynki akrylowe, tynki silikonowe, tynki silikonowo-akrylowe, tynki silikatowe oraz tynki mineralne
systemy dociepleń na styropianie i na wełnie mineralnej
systemy ochrony mikrobiologicznej budynków
systemy elewacyjne i naprawcze
farby elewacyjne i preparaty gruntujące
kleje i preparaty do płytek ściennych i podłogowych
farby wewnętrzne oraz materiały do wykańczania wnętrz
uszczelniacze bitumiczne
produkty do renowacji zabytków Bolix Kamienica
zaprawy i posadzki.
Dla Bolix istotne jest nie tylko poszerzanie asortymentu, ale też dbałość o najwyższą jakość produktów. W procesie produkcyjnym niezwykle istotne są drobiazgowe badania walidacyjne, które weryfikują jakość produktu na każdym etapie jego powstania.

bolix ssytem ociepleniowy bolix, chemia budowlana


Rozwiązania i systemy
Wieloletnie doświadczenie i znakomite zaplecze laboratoryjne w postaci nowoczesnego Centrum Badawczego, pozwoliły firmie na opracowanie innowacyjnych rozwiązań, które stały się wzorcem w branży. Bolix może pochwalić się takimi systemami jak:
System Bolix Passive Therm – system poparty Aprobatą Techniczną dla budynków pasywnych i energooszczędnych
System Bolix 10 YG-P 10 lat gwarancji – jedyny na rynku system posiadający tak długą gwarancją producenta
System Bolix HD – system o zwiększonej udarności. Jedno z rozwiązań Bolix HD Extreme pozwala osiągnąć najwyższą, jak do tej pory, odporność systemu na uderzenia mechaniczne, aż 130 J
System 2therm – system pozwalający na ponowne docieplenie ocieplonego już budynku bez konieczności usuwania istniejącej izolacji.


Certyfikaty i wyróżnienia
W Bolix wdrożono Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat ISO na zgodność z normami EN-ISO 9001:2000 i EN-ISO 14001:2004, przyznany przez firmę Global Group. Potwierdzeniem renomy firmy i oferowanych przez nią rozwiązań jest przyznanie – opartym na styropianie bezspoinowym systemom ociepleń – Europejskiej Aprobaty Technicznej (ETA).

BOLIX w liczbach
250 pracowników
ponad 100 mln m2 elewacji zrealizowanych w technologii BOLIX od 1991 roku
blisko 1000 partnerów handlowych w całym kraju
40-osobowa sieć doradców działających w całej Polsce
2500 wykonawców rocznie szkolonych przez Dział Technicznej Obsługi Klienta.
bolix hd extreme, system ociepleń bolix

BOLIX S.A.

Polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji systemów ociepleń. W ofercie znajdują się profesjonalne materiały elewacyjne np. tynki silikonowe, jak i do wykończenia wnętrz m.in.: farby, zaprawy do montażu ceramiki, gładzie, grunty.

BOLIX S.A. - prezentacja

Marka Bolix istnieje od 1991 r. i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych. Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald

więcej »

BOLIX S.A. - prezentacja

Marka Bolix istnieje od 1991 roku i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych. Początkowo firma nosiła nazwę Erbak i świadczyła usługi budowlane. Jej właściciel, Romuald

więcej »

BOLIX SIT – nowa generacja tynków

BOLIX SIT to przedstawiciel najbardziej zaawansowanej generacji tynków. Silikonowa (krzemoorganiczna) masa tynkarska to produkt łączący paroprzepuszczalność z hydrofobowością w najwyższym

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie