Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 22.06.2017 r.

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była głównie do produkcji szkła i cementu, lecz nie była przetwarzana na miejscu. Dopiero rozwój przemysłu farbiarskiego doprowadził w 1986 roku do rozszerzenia profilu produkcji o wypełniacze dolomitowe. W 1993 roku kopalnia została sprywatyzowana i przyjęła nazwę Zakłady Przetwórstwa Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice Sp. z o.o. Od tej chwili datuje się dynamiczny rozwój zakładów i poszerzenie profilu produkcji o wyroby gotowe chemii budowlanej.

Marka STABILL
W 1997 roku powstała marka STABILL, pod którą do dnia dzisiejszego sprzedawane są gładzie, gipsy, kleje i szpachle gipsowe. Konsekwentna polityka jakościowa zaowocowała bogatym portfolio stałych odbiorców, pozwalającym na ciągły wzrost wielkości produkcji. Po zakupie fabryki w Tarnobrzegu, gdzie produkowane są również wypełniacze dolomitowe, nastąpił silny rozwój spółki. Warunkiem uzyskiwania stabilnych parametrów technicznych wyrobów są najwyższej jakości surowce. Stąd inicjatywa zainwestowania w budowę własnej fabryki gipsu w Rybniku, która rozpoczęła produkcję w 2008 roku.

Marka SATYN
Wieloletnie doświadczenie produkcyjne i marketingowe menedżerów grupy pozwoliło na ulokowanie na rynku zupełnie nowej, stworzonej od podstaw marki. W ten sposób pod koniec 2010 roku powstała linia produktów SATYN, która po krótkiej kampanii reklamowej bez trudu utorowała sobie drogę w hurcie budowlanym, gdzie dostarczane są wyroby gipsowe. Wytwarzane są one na bazie naturalnych wypełniaczy mineralnych, gipsu naturalnego i syntetycznego oraz wysokiej jakości polimerów i modyfikatorów, a także wyroby cementowe: kleje do okładzin i ociepleń oraz gładzie i szpachle cementowe. Uzupełnieniem oferty są wyroby mokre: grunty oraz elewacyjne tynki dekoracyjne (w tym mozaikowe). Produkty SATYN znakomicie zdają egzamin podczas wykańczania nowoczesnych, a nawet awangardowych wnętrz. Pozwalają również na odtworzenie świetności zabytkowych stiuków, kapiteli kolumn i ozdobnych fryzów z precyzją przywodzącą na myśl kunszt dawnych mistrzów.

Marka ALPOL i HUZAR
Po połączeniu Grupy Piotrowice z Grupą ALPOL, wyroby marki ALPOL stały się naturalnym wzmocnieniem pozycji rynkowej całej firmy Piotrowice II. W markę, która funkcjonuje od 1990 roku, zaopatrują się setki dystrybutorów. Doceniają oni walory jakościowe wapna hydratyzowanego tworzonego według nowatorskiej technologii, a także wyroby profesjonalnej chemii budowlanej w postaci suchych i mokrych mieszanek budowlanych. Oferta marki ALPOL została usystematyzowana w grupach: zapraw murarskich, spoin i silikonów, tynków, posadzek, klejów cementowych, farb, gruntów, hydroizolacji, impregnatów, mas polimerowych, gipsów, tynków gipsowych, wapna, cementu i betonu. Naturalnym wzmocnieniem oferty jest komplementarność tych produktów w ramach rozwiązań systemowych: ociepleń, hydroizolacji i nanosystemu do klinkieru.
Marka Huzar, występująca jako uniwersalna chemia budowlana, jest rozwiązaniem dla osób poszukujących podstawowych rozwiązań w bardzo dobrej cenie.

Grupa Piotrowice wytwarza produkty w czterech zakładach produkcyjnych, sprzedając ogółem około 250 wyrobów oraz kilkadziesiąt materiałów uzupełniających do systemów ociepleń i hydroizolacji.
Działalność grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów obejmującej sprzedaż, logistykę, szkolenia oraz wsparcie techniczne. Dzięki wysokiej jakości oraz stabilnym parametrom technicznym wytwarzanych produktów grupa zdobyła powszechne uznanie klientów i wiele cenionych certyfikatów jakościowych.

chemia budowlana, stabill, satyn, alpol, huzar

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Obecnie ZSChiM PIOTROWICE II to jeden z głównych dostawców surowców mineralnych do przemysłu farb, lakierów, chemii gospodarczej, chemii budowlanej, gumy oraz dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, a po połączeniu się z Grupą ALPOL, także dostawca gotowych wyrobów chemii budowlanej w markach:
■  ALPOL (www.alpol.pl) FDGFG 
■  STABILL (www.stabill.pl)
■  SATYN (www.satyn.pl)
■  HUZAR (www.huzar.com.pl)
wytwarzanych w 4 zakładach produkcyjnych.
Działalność Grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów obejmującej sprzedaż, logistykę, szkolenia oraz wsparcie techniczne.

Tynk gipsowo-wapienny zapewniający ochronę mikrobiologiczną – nowość na rynku

Produkt ALPOL AG T32 powstały w laboratorium Grupy PIOTROWICE, dzięki specjalnie opracowanej recepturze z podwyższoną zawartością wapna, likwiduje największą wadę tynków gipsowych –

więcej »

ALPOL TERMO BIS – ocieplenie na ocieplenie

Wieloletnie doświadczenia stosowania bezspoinowych systemów ocieplania ETICS wskazują, że prawidłowo wykonane ocieplenia są znacznie bardziej trwałe niż początkowo zakładano, a ich stan

więcej »

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. - prezentacja

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była

więcej »

Nanoprodukty marki ALPOL z formułą NanoBioResistant®

W ofercie systemów ociepleń znajdują się najnowszej generacji powłoki elewacyjne: tynk nanosilikonowy SWING (ALPOL AT 380-387) oraz farba nanosilikonowa SALSA (ALPOL AF 680). Dzięki

więcej »

ALPOL GIPS Sp. z o.o. - prezentacja

Od 25 lat Grupa ALPOL jest liczącym się na rynku producentem wysokiej jakości produktów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Ten jubileusz to najlepszy dowód na to jak wielki sukces na

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie