Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Izolacje

Celulozowy materiał izolacyjny isofloc F

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

DeRowerk FHU

Data wprowadzenia: 22.06.2017 r.

Isofloc F to sypki materiał izolacyjny, instalowany in-situ metodą wdmuchiwania. Wytwarzany jest z recyklingu papieru gazetowego, sortowanego, a następnie rozdrabianego do uzyskania formy włókien impregnowanych do wysokiej klasy reakcji na ogień. Zarówno materiał jak i jego proces produkcji jest ekologiczny i energooszczędny – nawet po miesiącu bilansowany jest oszczędnością energii grzewczej. Budynki ocieplone isofloc F to obiekty przyjazne dla lokatorów oraz środowiska.

Materiał uzyskał certyfikat CE, atest higieniczny oraz Europejską Aprobatę Techniczną. Został wyróżniony międzynarodowym certyfikatem ekologicznym i higienicznym NaturePlus, a jego surowiec produkcyjny ma certyfikat FSC – odpowiedzialnej polityki leśnej.

Isofloc F ma współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący 0,037 W/(mK). Wysoka klasa ognioodporności B-s2,d0 sprawia, że isofloc F nie rozprzestrzenia ognia oraz nie spala się, tylko ulega zwęgleniu. Isofloc F ma wysoki parametr ciepła właściwego c = 2,15 kJ/(kgK). Im większa jego wartość, tym więcej ciepła izolacja jest wstanie zatrzymać. Pomaga to utrzymać komfort w pomieszczeniach latem.

isofloc f, materiał celulozowy, derowerk

Stropy i stropodachy wentylowane
Isofloc F jako ocieplenie stropodachu układany jest w jednolitą, bezspoinową warstwę, która może mieć dowolną grubość. W takim zastosowaniu isofloc F nie ma konieczności układania folii paroizolacyjnej. Materiał jest odporny na przewiewy i doskonale radzi sobie nawet przy znacznych różnicach temperatur.

Materiał ma minimalną gęstość objętościową 25 kg/m3, dzięki czemu w niewielkim stopniu obciąża konstrukcję stropu. Ze względu na osiadanie zaleca się układanie warstwy o 8% grubszej niż docelowa, nominalna grubość izolacji.

Zastosowanie isofloc F gwarantuje zwiększenie oszczędności na energii grzewczej, poprawę komfortu cieplnego. Zabezpiecza stropodach przed wilgocią, a w konsekwencji przed jego degradacją.

isofloc f, materiał celulozowy, derowerk

Dachy i poddasza
Isofloc F jako materiał wdmuchiwany jest częstym wyborem w przypadku ocieplania dachów i poddaszy. Może być stosowany przy ociepleniach skosów połaci dachowych. Metoda wdmuchiwania umożliwia szczelne wypełnienie przestrzeni międzykrokwiowych przy utrzymaniu wymaganego zagęszczenia wynoszącego minimalnie 40 kg/m3. Gwarantuje to brak osiadania materiału w przegrodach.

Isofloc F jest materiałem higroskopijnym, dzięki czemu potrafi buforować parę wodną, jednocześnie nie zmniejszając izolacyjności przegrody. Sprzyja budownictwu otwartemu dyfuzyjnie z wykorzystaniem membran paroprzepuszczalnych. Higroskopijność okazuje się cechą kluczową również w dachach krytych papą. W zestawieniu z folią active, isofloc F zapewnia właściwą pracę oraz trwałość takich przegród dachowych.

isofloc f, materiał celulozowy, derowerk

DeRowerk FHU

Firma dystrybuuje materiały izolacyjne isofloc F do ociepleń dachów i stropodachów oraz TC-417 do natrysku na stropy piwnic i garaży, sprzedaje maszyny do wdmuchiwania i natrysku. DeRowerk prowadzi także szkolenia i doradztwo techniczne dla technologii ociepleń.

Celulozowy materiał izolacyjny isofloc F

Isofloc F to sypki materiał izolacyjny, instalowany in-situ metodą wdmuchiwania. Wytwarzany jest z recyklingu papieru gazetowego, sortowanego, a następnie rozdrabianego do uzyskania formy

więcej »

Natrysk TC-417 – niepalna izolacja z wełny szklanej

Niepalna lekka izolacja natryskowa TC-417 to izolacja przeznaczona do ocieplania stropów piwnic, garaży i parkingów podziemnych, docieplania dachów hal stalowych i stropodachów, zmniejszania

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie