Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja Buderus

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Data wprowadzenia: 15.12.2016 r.

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie.
Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce. System sprzedaży opiera się na sieci autoryzowanych partnerów handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

Oferta firmy
Buderus zapewnia innowacyjne rozwiązania grzewcze oraz kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1850 kW. Oferta handlowa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych kategorii produktowych należą:
■  kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
■  kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
■  gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
■  kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe, a także pakiety solarne
■  pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
■  urządzenia klimatyzacyjne
■  rekuperatory
■  grzejniki
■  zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
■  bloki energetyczne
■  systemy regulacji i zdalnego sterowania
■  osprzęt do instalacji grzewczych.

pompa ciepła grzewcze kocioł

Nowością w ofercie Buderusa są kotły kondensacyjne, które charakteryzują się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale również wyróżnia je wiele cech i zalet.
■  Szkło tytanowe Buderus – fronty najnowszych kotłów Logamax plus GB192i i central grzewczych Logamax plus GB192iT wykonane są ze szkła tytanowego, które zostało specjalnie opracowane dla marki Buderus. Jest ono czyste, solidne i bardzo wytrzymałe.
■  Modele – szeroka gama modeli to dodatkowe ułatwienie w jak najlepszym dopasowaniu kotła do wymagań użytkownika. Wersje wiszące dostępne są jako cztery kotły jednofunkcyjne w mocach nominalnych 15, 25, 35 i 50 kW lub jako kocioł dwufunkcyjny o mocy nominalnej 30 kW, z wiszącym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności nominalnej 40 litrów, wykonanym ze stali nierdzewnej. Centrale grzewcze stojące są oferowane w mocach 15 lub 25 kW z zasobnikami warstwowymi 100 lub 150 litrów, z podgrzewaczem monowalentnym 150 litrów z wężownicą grzewczą oraz z zasobnikiem warstwowym 210 litrów z wężownicą przeznaczoną do zasilania z instalacji kolektorów słonecznych.
■  Komfortowy panel dotykowy – podstawowe ustawienia parametrów kotłów Logamax plus GB192i oraz GB192iT można modyfikować za pomocą panelu dotykowego zespolonego z przednią szklaną obudową urządzenia. Panel dotykowy został zaprojektowany tak, aby był czytelny, zrozumiały i intuicyjny. Łatwa obsługa oraz duży, podświetlany wyświetlacz graficzny z informacjami w postaci ikon i tekstu w języku polskim czynią go niezwykle wygodnym w użyciu.
■  Internet i aplikacje – zarówno wersje wiszące Logamax plus GB192i, jak i centrale grzewcze Logamax plus GB192iT mogą być sterowane przez internet za pomocą smartfona lub tabletu. Oba rodzaje kotłów są fabrycznie przygotowane do montażu opcjonalnego modułu internetowego. Wyposażone są w specjalnie przeznaczony do tego port i niezbędne do jego podłączenia okablowanie. Aplikację EasyControl można bezpłatnie pobrać i zainstalować z App Store lub Google Play.
■  Technologia ALU plus – wymienniki ciepła stosowane w kotłach Logamax plus GB192i i centralach Logamax plus GB192iT marki Buderus wykonane są ze specjalnego, nierdzewnego stopu aluminium. Obróbka powierzchni odlewu stopu odbywa się z użyciem technologii ALU plus zmniejszającej przyczepność zanieczyszczeń i pozostałości spalania, przez co kocioł pracuje stabilnie ze swoją optymalną sprawnością i efektywnością. Łatwo dostępny wymiennik ciepła umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie podczas serwisowania.
■  Efektywność energetyczna A+ – zarówno kotły wiszące Logamax plus GB192i jak i centrale grzewcze Logamax plus GB192iT osiągają bardzo wysoką efektywność energetyczną – 94% (klasa A), natomiast w zestawie z regulatorem pogodowym RC300FA nawet 98% (klasa A+).
■  Wszechstronne zastosowanie – zarówno Logamax plus GB192i jak i GB192iT mają szeroki zakres modulacji mocy grzewczej dochodzący do 1:10, dzięki czemu mogą one efektywnie i ekonomicznie pracować nawet z mocą grzewczą poniżej 3 kW. Moce nominalne GB192i wynoszą od 20 kW do nawet 50 kW, dlatego mogą być stosowane zarówno w mieszkaniach, apartamentach, domach jedno- i wielorodzinnych, jak i budynkach biurowych, usługowych oraz użyteczności publicznej jako jednostki samodzielne lub pracujące kaskadowo.

sterowanie kocioł kondensacyjny

Dużą część oferty Buderus stanowią też pompy ciepła: gruntowe, powietrzne oraz do przygotowania c.w.u. Pompy ciepła przeznaczone są do budynków mieszkalnych lub niewielkich obiektów komercyjnych.
■  Logatherm WPL AR – kompaktowe pompy ciepła powietrze-woda, przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynku w zakresie mocy od 6 do 14 kW. Wysoka sprawność każdego urządzenia zapewniona jest dzięki modulowanej pracy sprężarki i wentylatora oraz nowoczesnemu układowi chłodzenia i sterowania, które wyposażone jest w regulator HMC 300 z wyświetlaczem kontrolującym ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę. Cała instalacja składa się z części zewnętrznej (pompy ciepła) oraz części wewnętrznej, która dostępna jest w 4 wersjach do wyboru:
– z wbudowanym 184-litrowym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z wężownicą solarną
– z wbudowanym 190-litrowym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej bez wężownicy
– w wersji naściennej do samodzielnej pracy
– w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.
■  Logatherm WPLS.2 – pompy ciepła typu split, które składają się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przewodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można regulować, dzięki czemu moc pompy dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania cieplnego budynku. Moc grzewcza systemu może wynosić: 6, 8, 11 i 13 kW. To wydajne i ekologiczne rozwiązanie przeznaczone dla domów jednorodzinnych i małych wielorodzinnych. Do sterowania pompą Logatherm WPLS.2 służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku znacząco ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego, a zastosowana automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi – nowymi i modernizowanymi – źródłami ciepła. Możliwe jest także sterowanie instalacją grzewczą przez internet za pomocą modułu Logamatic web KM200 poprzez darmową aplikację na tablety i smartfony: Easy Control. Wybór modułu wewnętrznego zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej.
■  Logatherm WPS-1 – gruntowe, energooszczędne pompy ciepła. Dzięki wysokiemu współczynnikowi wydajności cieplnej (COP) urządzenia te wyróżniają się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Dla temperatury solanki 0oC i temperatury zasilania instalacji grzewczej 35oC, czyli dla parametrów zgodnych z normą EN 14511, współczynnik COP nowych pomp ciepła wynosi nawet 4,8. Oznacza to, że z jednostki energii włożonej uzyskujemy nawet 4,8 jednostki energii cieplnej, co jest równoznaczne ze sprawnością równą aż 480%. Izolacja akustyczna obudowy pompy ciepła i sprężarki oraz zastosowanie elastycznych przewodów do połączeń hydraulicznych wewnątrz urządzenia powodują, że sprzęt generuje bardzo niski poziom hałasu (nie więcej niż 34 dB).

kocioł grzewczy cieplny kocioł ogrzewanie  model

 

System szkoleniowy firmy Buderus zapewnia profesjonalne kursy teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy szkoleń mogą doskonalić swe umiejętności, sprawdzając w praktyce obsługę i działanie urządzeń oraz osprzętu i automatyki. W ten sposób możliwe staje się dogłębne przyswojenie np. zasad pierwszego rozruchu kotła, łączenia automatyki, czy doboru urządzeń i osprzętu.
Dodatkowo podczas szkoleń wykorzystywane są techniki multimedialne, filmy, animacje, co uatrakcyjnia przekaz informacji oraz czyni je bardziej przystępnymi. Szkolenia oraz warsztaty praktyczne prowadzone są w czterech Centrach Szkoleniowych Buderus: w Warszawie, Tarnowie Podgórnym, Gdańsku i Czeladzi, a organizowane są dla firm handlowych, instalacyjnych, serwisowych oraz projektowych.

Nagrody i wyróżnienia
■  Super Marka 2016 – w kategorii urządzenia i systemy grzewcze.
■  Lider Nowych Technologii 2016 – tytuł przyznany przez firmę Nowe Technologie oraz Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii za centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV 2.
■  Złoty Instalator 2015 – za pompę ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6/14 AR.
■  Dobra Marka 2014 i 2015 – tytuł przyznany przez Redakcję Forum Biznesu oraz Redakcję Biznes Trendy w kategorii Urządzenia i Systemy Grzewcze.
■  Lider Nowych Technologii 2014 – tytuł przyznany przez firmę Nowe Technologie oraz Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii za wprowadzenie na rynek powietrznej pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej Logatherm WPT 270/2.
■  Lider Instalacji – nagroda przyznana przez redakcję Rynku Instalacyjnego w 2014 roku w kategorii „Odnawialne źródła energii – Technologie i produkty” za płaskie kolektory słoneczne Logasol SKS 4.0.
■  Konsumencki Lider Jakości 2013 – za grzejniki Logatrend.

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce. System sprzedaży opiera się na sieci autoryzowanych partnerów handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

 

Buderus zapewnia innowacyjne rozwiązania grzewcze oraz kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1850 kW. Oferta handlowa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych kategorii produktowych należą:
■  kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
■  kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
■  gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
■  kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe, a także pakiety solarne
■  pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
■  urządzenia klimatyzacyjne
■  rekuperatory
■  grzejniki
■  zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
■  bloki energetyczne
■  systemy regulacji i zdalnego sterowania
■  osprzęt do instalacji grzewczych.

Zasobniki buforowe

Zasobniki buforowe to często niedoceniany element instalacji grzewczej. Czasami traktowany jako zło konieczne ze względu na konieczność ich zakupu, co podnosi naturalnie koszt wykonania

więcej »

Pompy ciepła Buderus do ogrzewania wody użytkowej

Pompa ciepła pobiera energię z powietrza, które ją otacza lub jest dostarczane do niej za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazuje ją do zasobnika ciepłej wody. W ten sposób

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie