Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Pilotażowe wdrożenie ERTMS w Polsce

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 29.11.2016 r.

Projekt „Modernizacja linii kolejowej E 30, etap II. Pilotażowe wdrożenie ERTMS w Polsce na odcinku Legnica-Węgliniec-Bielawa Dolna – w części ETCS II” jest przełomowym projektem w dziedzinie systemów sterowania ruchem kolejowym. To kluczowy etap wprowadzenia w Polsce nowoczesnej, spełniającej najwyższe standardy bezpieczeństwa, interoperacyjnej infrastruktury transportu kolejowego, jako istotnego elementu jego integracji na obszarze Unii Europejskiej. W ramach kontraktu spółka zaprojektowała wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które dzięki precyzyjnemu określeniu parametrów zezwolenia na jazdę pociągu (urządzenia przytorowe systemu ERTMS/ETCS z transmisją danych dedykowaną siecią radiową systemu ERTMS/GSM-R) oraz ciągłemu nadzorowaniu prawidłowego prowadzenia pociągu w oparciu o urządzenia pokładowe systemu ERTMS/ETCS, zapewnia poprawę bezpieczeństwa ruchu pociągów oraz umożliwia ich przejazd bez wymiany maszynistów na granicy.

Projektant systemu: Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.
Realizacja: 2010-2014

Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska, vademecum Budownictwo Kolejowe

Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.

Spółka projektowo-inżynierska zatrudniająca wyspecjalizowanych inżynierów – lider projektowania i usług zaawansowanych systemów zarządzania i sterowania ruchem, telekomunikacji kolejowej oraz rozwoju innowacyjnych technologii.

Pilotażowe wdrożenie ERTMS w Polsce

Projekt „Modernizacja linii kolejowej E 30, etap II. Pilotażowe wdrożenie ERTMS w Polsce na odcinku Legnica-Węgliniec-Bielawa Dolna – w części ETCS II” jest przełomowym

więcej »

Dokumenty tekstowe

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie