Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

ARBET spółka jawna Fabryka Styropianu - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ARBET spółka jawna Fabryka Styropianu

Data wprowadzenia: 28.06.2016 r.

Fabryka Styropianu ARBET to aż pięć zakładów produkcyjnych, rozlokowanych w całej Polsce w taki sposób, by szybko i łatwo zrealizować każde zamówienie. Zakłady znajdują się w Koszalinie, Golubiu-Dobrzyniu, Czachorowie k. Gostynia, Jaśle oraz – najnowocześniejszy – w Przodkowie k. Gdańska. Firma dostarcza produkty na terenie całego kraju, a także eksportuje do państw europejskich. Ma bardzo duże doświadczenie w produkcji styropianu, co ma ogromne znaczenie dla zachowania powtarzalnych właściwości płyt styropianowych. Jest firmą ze 100% kapitałem polskim, stabilną finansowo, z nowoczesnym parkiem maszynowym, doświadczoną i zaangażowaną załogą oraz liczną grupą wieloletnich profesjonalnych klientów.
ARBET wytwarza bardzo dobrej jakości płyty, bloki oraz kształtki styropianowe, których wielkość i forma mogą zostać dopasowane do indywidualnych zamówień. Każda partia towaru podlega skrupulatnej i stałej kontroli we wszystkich fabrykach. W każdym zakładzie jest laboratorium, w którym wykonywane są badania wyrobów. Dział kontroli jakości prowadzi stałe pomiary geometrii, parametrów wytrzymałościowych i izolacyjnych.

 ocieplenie, styropian, termomodernizacja, grubość docieplenia, Fasada System Grafit, Płyty styropianowe,


Firma niedawno ukończyła projekt, zapewniający szczegółowy monitoring jakości produktów w systemie informatycznym. Pozwala to na precyzyjne określenie przyczyn ewentualnych problemów produkcyjnych i szybką reakcję. W niektórych przypadkach zleca również badanie swoich wyrobów do notyfikowanych laboratoriów zewnętrznych. Fabryka Styropianu ARBET co roku otrzymuje nagrody, które stanowią potwierdzenie wysokiej jakości jej produktów. Przez 3 lata z rzędu uzyskiwała znak Konsumencki Lider Jakości w ogólnopolskim programie, którego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, producentów na rynku. Firma zajęła również wysoką lokatę w rankingu 25-lecia firm III RP prowadzonym przez dziennik Rzeczpospolita wraz z Bisnode. Fabryka znalazła się w elitarnym gronie polskich firm, które najlepiej poradziły sobie na rynku w ostatnich 25 latach. Otrzymała również tytuł Kreator Budownictwa Roku 2015 – nadając go, organizatorzy projektu promują dobre praktyki i etyczne zachowania.

ocieplenie, styropian, termomodernizacja, grubość docieplenia, Fasada System Grafit, Płyty styropianowe,

Produkty ARBET

■  Fasada Expert, Fasada Classic i Fasada Komfort – to najbardziej znane na rynku płyty, używane głównie do izolacji cieplnej ścian w najpopularniejszym systemie ETICS. Jednowarstwowe ściany budynku ociepla się płytami styropianowymi, które pokrywane są warstwą siatki z klejem oraz wyprawą tynkarską. Płyty te stosowane są również do docieplania istniejącej, niedostatecznej izolacji.
■  Fasada Grafit – płyty o obniżonym (w porównaniu do tradycyjnych płyt) współczynniku przewodzenia ciepła wynoszącym 0,031 W/(mK). Umożliwia to stosowanie cieńszych płyt, bez utraty właściwości termoizolacyjnych, jakimi charakteryzuje się grubszy biały styropian. Fasada Grafit jest szczególnie polecana do termoizolacji budynków energooszczędnych i pasywnych, a także tam, gdzie zbyt gruba izolacja może zmniejszyć walor estetyczny budynku.
■  Podłoga/Dach, Podłoga/Dach Grafit, Podłoga/Dach Expert, EPS 037 Dach/Podłoga – płyty styropianowe mogą być stosowane tam, gdzie wymaga się przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych czyli do termoizolacji wszelkiego rodzaju podłóg na gruncie, poddaszy i strychów użytkowych oraz nieużytkowych. Stosuje się je zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej.
■  Parking i Parking Expert – płyty styropianowe odporne na wysokie obciążenia. Przy ich użyciu izoluje się przede wszystkim podłogi w budownictwie przemysłowym oraz parkingi i garaże.
■  Hydropian i Tonopian – są to płyty do szczególnych zastosowań. Hydropian jest odporny na wysokie obciążenia i charakteryzuje się niską nasiąkliwością wodą. Tonopian stosowany jest do izolacji akustycznej stropów od dźwięków uderzeniowych. Wbudowuje się go poprzez zastosowanie dwuwarstwowego układu zwanego podłogą pływającą.

Firma oferuje pod marką ARBET nie tylko płyty styropianowe, ale również kleje, tynki i inne produkty wchodzące w skład systemu ociepleń.

ocieplenie, styropian, termomodernizacja, grubość docieplenia, Fasada System Grafit, Płyty styropianowe,

 

ocieplenie, styropian, termomodernizacja, grubość docieplenia, Fasada System Grafit, Płyty styropianowe,

Dariusz Karasiński – Dyrektor Generalny

W ciągu ostatnich 10 lat ARBET powiększył moce produkcyjne. Dziś są dostosowane do potrzeb rynku, więc skupiamy się na doskonaleniu produktów. W tej chwili rozwijamy projekt związany z badaniem procesu technologicznego, ukierunkowany na poprawę parametrów i optymalizację kosztów. Inwestujemy także w najnowocześniejszy sprzęt. Zakup innowacyjnych maszyn jest elementem procesu podnoszenia jakości, w najbliższym czasie planujemy istotne działania w tym zakresie. Chcemy, by opinia o naszych produktach pozostała na wysokim poziomie.ARBET spółka jawna Fabryka Styropianu

Fabryka Styropianu ARBET to polska firma, która z lokalnej fabryki koszalińskiej rozrosła się przez 25 lat w nowoczesną sieć zakładów produkcyjnych.
Firma jest jednym z większych producentów izolacji styropianowych w Polsce. W marcu 2012 roku ARBET uruchomił swój najnowszy zakład w Czachorowie pod Gostyniem. Każdego dnia płyty styropianowe zjeżdżają z taśm produkcyjnych pięciu fabryk: w Koszalinie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, w Golubiu-Dobrzyniu, Jaśle, Czachorowie i w Przodkowie k. Gdańska.
O swoim styropianie FS ARBET z mówi, że jest prawdziwy. Prawdziwość oznacza odpowiednią jakość styropianu czyli to, że przy zastosowaniu płyt ARBET zostanie osiągnięty dokładnie zamierzony efekt izolacyjności.  
Za jakość produktów firmy odpowiada specjalnie stworzony do tego celu Dział Kontroli Jakości. W odpowiednio wyposażonych laboratoriach badawczych sprawdzana jest jakość wyrobów firmy. To dzięki wewnętrznej dyscyplinie produkcyjnej oraz bieżącemu nadzorowi, ARBET wytwarza styropian o możliwie najwyższej jakości: trwały, o wymaganych parametrach termoizolacyjności, zachowując przy tym optymalną cenę. Jakość produktów znajduje potwierdzenie w licznych nagrodach. Należą do nich m.in. wyróżnienia różnej rangi z 2012, 2013, 2014, 2015 i 2017 roku, przyznane w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości, który wyłania liderów rynku na podstawie ogólnopolskich badań konsumenckich.
ARBET zaprasza na swój profil FB https://www.facebook.com/FSArbet


Konsumencki Medal Jakości 2015

? Brązowy Konsumencki Medal Jakości właśnie trafił do ARBETu z Redakcji Strefy Gospodarki. To już czwarty z rzędu znak Konsumencki Lider Jakości dla Fabryki Styropianu ARBET. Tym samym kolekcja tych nagród w Fabryce powiększyła się do czterech.
W jaki sposób zakłady FS ARBET dbają o jakość? Przy każdym zakładzie produkcyjnym FS ARBET znajduje się laboratorium. Rzetelnie i skrupulatnie realizowany jest program Zakładowej Kontroli Produkcji. ARBET Systemowo podchodzi do nadzoru nad sprzętem kontrolno-pomiarowym:
?  ma opracowany system wzorcowań, sprawdzeń i kalibracji urządzeń pomiarowych,
?  prowadzi badania porównawcze z jednostkami notyfikowanymi w celu dodatkowego uwiarygodnienia uzyskiwanych wyników badań.
Fabryka wyposażyła laboratoria w urządzenia do badań wszystkich istotnych właściwości styropianu. Prowadzi bieżącą kontrolę i stałe szkolenia. Specjaliści z ARBETu biorą udział w pracach Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, co oznacza, że Fabryka na bieżąco aktualizuje metody badawcze, jeśli tylko normy zostaną zmienione. Spełniane są wszystkie wymagania normy PN EN 13172 w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji. W Fabryce opracowano i wdrożono ponadnormatywną, wewnątrzzakładową Dodatkową Kontrolę Produkcji jako rozszerzenia obowiązkowej Zakładowej Kontroli Produkcji.


Budowlana Marka Roku 2015

Arbet, Budowlana Marka Roku 2015     W rankingu za 2015 rok ARBET został nagrodzony w kategoriach materiałów budowlanych.
26.06.2015 r. w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy odbyła się gala finałowa Rankingu Budowlana Marka Roku 2015. Jedną z nagrodzonych firm jest Fabryka Styropianu ARBET.
Najlepsze marki, w tym FS ARBET, zostały uhonorowane wyróżnieniami i tytułami Budowlanej Marki Roku. Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest firma ASM ? Centrum Badań i Analiz Rynku. Tytuły, już jedenasty raz z rzędu, przyznawane są na podstawie badań na reprezentatywnej próbie ponad 2000 firm wykonawczych z całego kraju. Przy ocenie brana jest pod uwagę częstotliwość stosowania danej marki, jakość produktów oraz relacja ceny do jakości.
Otrzymany tytuł Brązowa Budowlana Marka Roku 2015 to dla ARBETu wyróżnienie, potwierdzające wysoką jakość produktów firmy i uznania rynku dla działań Fabryki. Kolejna, tak prestiżowa nagroda jest doskonałą rekomendacją naszych potencjalnych klientów: firm budowlanych i inwestorów, decydujących się na wybór produktów FS ARBET.

Projektowanie izolacji cieplnej ścian w świetle kolejnych zmian współ. przenikania ciepła UC(max)

Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w

więcej »

Wspomaganie produkcji ciepła styropianem

Według autorskiej koncepcji Macieja Sempińskiego możliwe jest wspomaganie produkcji ciepła styropianem. Podkreśla, że darmowym i nieograniczonym źródłem ciepła do ogrzewania domu

więcej »

ARBET spółka jawna Fabryka Styropianu - prezentacja

Fabryka Styropianu ARBET to aż pięć zakładów produkcyjnych, rozlokowanych w całej Polsce w taki sposób, by szybko i łatwo zrealizować każde zamówienie. Zakłady znajdują się w

więcej »

Jak przygotować dobrą izolację stropu Tonopianem?

Podłogę pływającą układa się na warstwie konstrukcyjnej. Wokół ścian i słupów układane są paski elastycznego styropianu grubości około 1 cm. Wysokość pasków powinna sięgać

więcej »

Jak kleić płyty grafitowe?

  Technologia produkcji styropianu grafitowego i białego jest taka sama. Jednak płyty grafitowe są bardziej wrażliwe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dlatego należy chronić

więcej »

Jak wybrać odpowiedni styropian?

O rodzaju styropianu do danej izolacji termicznej budynku powinien decydować projektant, na etapie sporządzania projektu ocieplenia, zarówno dla budynku nowego jaki i termomodernizowanego.

więcej »

Dom oszczędny jak ocieplać?

Właściwa grubość warstwy izolacyjnej, jaką zostanie ocieplony dom, zależy od wielu czynników. Ustalając grubość docieplenia i rodzaj materiału, z jakiego zostanie wykonane, trzeba wziąć

więcej »

Dom oszczędny – jak go ocieplać?

Dom oszczędny, energooszczędny lub pasywny – o takich domach mówi się, myśląc o pomniejszeniu kosztów użytkowania. Inwestorzy zakładają, że wznosząc swój nowy dom, mogą liczyć na

więcej »

„Grafitowe” osiedle

Gdańskie osiedle było budowane z założeniem, że będzie energooszczędne nie tylko z nazwy. W realizacji projektu postawiono na nowoczesne technologie i produkty, takie jak: system płyt VELOX

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie