Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog

ALPOL GIPS Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 19.01.2016 r.

Od 25 lat Grupa ALPOL jest liczącym się na rynku producentem wysokiej jakości produktów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Ten jubileusz to najlepszy dowód na to jak wielki sukces na naszym rynku może odnieść firma wyłącznie z polskimi korzeniami. W skład Grupy wchodzą: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ALPOL Sp. z o.o. specjalizujące się w produkcji i sprzedaży wapna hydratyzowanego oraz spółka ALPOL GIPS, która dostarcza na rynek polski i europejski ponad 200 wyrobów profesjonalnej chemii budowlanej, sprzedawanych pod marką ALPOL, a także produkty występujące pod marką Huzar.
Działalność Grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów ukierunkowanej na sprzedaży, logistyce, szkoleniach oraz wsparciu technicznym.
Firmę tworzą doświadczeni i kompetentni ludzie. Produkty ALPOL, opracowywane zgodnie z rzeczywistymi potrzebami klienta, jego wymaganiami i oczekiwaniami, znane są na rynku ze swoich innowacyjnych rozwiązań i sposobu działania. Dzięki tym zaletom firma odnosi sukcesy, prężnie się rozwija i jest mocnym filarem gospodarki regionu, za co wielokrotnie uzyskała wyróżnienia i nagrody. Grupa współpracuje z największymi dystrybutorami obsługującymi rynek budowlany w Polsce.
Przez ćwierć wieku Grupa wspierała wiele inicjatyw społecznych, angażowała się w działalność sportową, sponsorując tak duże kluby jak Korona Kielce czy Vive Tauron Kielce.

Oferta firmy

Cała oferta handlowa usystematyzowana jest w następujących blokach asortymentowych:
■  zaprawy murarskie (zaprawy uniwersalne, cienkowarstwowe, specjalne, nanozaprawy i nanospoiny do klinkieru, nanozaprawy do cegieł ręcznie formowanych o dużej nasiąkliwości)
■  spoiny i silikony
  tynki (tynki tradycyjne ręczne i maszynowe, do wewnątrz i na zewnątrz, a także tynki dekoracyjne: mineralne, akrylowe, silikatowo-silikonowe, nanosilikonowe i mozaikowe)
■  posadzki
  kleje cementowe (do okładzin i ociepleń)
■  farby (farby wewnętrzne: akrylowe, akrylowo-lateksowe, lateksowo-silikonowe, strukturalne natryskowe; farby elewacyjne: akrylowe, silikatowe, nanosilikonowe, silikonowe)
■  grunty
  hydroizolacje
■  impregnaty i środki czyszczące
  masy polimerowe
■  gipsy, kleje, szpachle i gładzie gipsowe
  tynki gipsowe
■  wapno hydratyzowane i cement
  materiały pomocnicze do systemów ociepleń i hydroizolacji.
Mocną stroną w ofercie firmy jest komplementarność produktów marki ALPOL w ramach rozwiązań systemowych, takich jak:
■  systemy ociepleń:
– ALPOL EKO PLUS STANDARD i PREMIUM – system ociepleń na styropianie
– ALPOL STROP WM – system ociepleń stropów na wełnie mineralnej
– ALPOL EKO PLUS WM – system ociepleń na wełnie mineralnej
  systemy hydroizolacji:
– ALPOL HYDRO PLUS – system izolacji łazienek  i pomieszczeń mokrych
– ALPOL HYDRO PLUS T – system izolacji tarasów, balkonów i logii
– ALPOL AQUA PLUS – system izolacji basenów
  nanosystem do klinkieru.

25 lat działalności Grupy ALPOL to nie tylko rozwój zakładów produkcyjnych, kolejne nowości niejednokrotnie objęte ochroną patentową, oddawane do rąk wykonawców, architektów i inwestorów, ale także szereg udogodnień informatycznych dla dystrybutorów (strefa klienta na www.alpol.pl z obsługą zamówień i systemu barwień ALPOL oraz automatyczne informowanie klientów o zrealizowanym załadunku i wyjeździe towaru z zakładu).

alpol, chemia budowlana, wapno hydratyzowane

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o.

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Obecnie ZSChiM PIOTROWICE II to jeden z głównych dostawców surowców mineralnych do przemysłu farb, lakierów, chemii gospodarczej, chemii budowlanej, gumy oraz dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, a po połączeniu się z Grupą ALPOL, także dostawca gotowych wyrobów chemii budowlanej w markach:
■  ALPOL (www.alpol.pl) FDGFG 
■  STABILL (www.stabill.pl)
■  SATYN (www.satyn.pl)
■  HUZAR (www.huzar.com.pl)
wytwarzanych w 4 zakładach produkcyjnych.
Działalność Grupy skupia się na kompleksowej obsłudze klientów obejmującej sprzedaż, logistykę, szkolenia oraz wsparcie techniczne.

Tynk gipsowo-wapienny zapewniający ochronę mikrobiologiczną – nowość na rynku

Produkt ALPOL AG T32 powstały w laboratorium Grupy PIOTROWICE, dzięki specjalnie opracowanej recepturze z podwyższoną zawartością wapna, likwiduje największą wadę tynków gipsowych –

więcej »

ALPOL TERMO BIS – ocieplenie na ocieplenie

Wieloletnie doświadczenia stosowania bezspoinowych systemów ocieplania ETICS wskazują, że prawidłowo wykonane ocieplenia są znacznie bardziej trwałe niż początkowo zakładano, a ich stan

więcej »

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. - prezentacja

Historia Grupy Piotrowice sięga 1954 roku, kiedy to w niewielkich Piotrowicach powstała należąca do Skarbu Państwa Kopalnia Ziemi Krzemionkowej. Wydobywana tu krzemionka wykorzystywana była

więcej »

Nanoprodukty marki ALPOL z formułą NanoBioResistant®

W ofercie systemów ociepleń znajdują się najnowszej generacji powłoki elewacyjne: tynk nanosilikonowy SWING (ALPOL AT 380-387) oraz farba nanosilikonowa SALSA (ALPOL AF 680). Dzięki

więcej »

ALPOL GIPS Sp. z o.o. - prezentacja

Od 25 lat Grupa ALPOL jest liczącym się na rynku producentem wysokiej jakości produktów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Ten jubileusz to najlepszy dowód na to jak wielki sukces na

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie