Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Data wprowadzenia: 30.12.2015 r.

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie.
Buderus w swojej ofercie ma systemy grzewcze o mocy od 2,5 do 1850 kW, a wśród nich stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej, gaz oraz paliwa stałe, podgrzewacze przepływowe dużej mocy, urządzenia do klimatyzacji i rekuperacji oraz systemy wykorzystujące energię odnawialną tj. kolektory słoneczne i pompy ciepła. Buderus oferuje również systemy regulacji, rozbudowaną paletę grzejników oraz kompletne wyposażenie kotłowni.

OFERTA FIRMY

Marka Buderus stale się rozwija i wprowadza na rynek nowe produkty m.in. są to: LOGAVENT HRV2, LOGATHERM WPL AR, LOGAMAX PLUS GB062V2.

LOGAVENT HRV2 to centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, która zapewnia w budynku świeże i czyste powietrze przez całą dobę. Dzięki skutecznym filtrom oczyszcza je również z pyłków i kurzu. Nowy system marki Buderus pomaga także oszczędzać: jego częścią jest wydajny wymiennik ciepła, który w zimie przekazuje ciepło z powietrza odprowadzanego do powietrza doprowadzanego bez mieszania tych dwóch strumieni. Dzięki temu nawet 90% ciepła wraca do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania. Natomiast w letnie noce, gdy temperatura wewnątrz pomieszczeń jest wyraźnie wyższa od temperatury na zewnątrz, system zapewnia dopływ przyjemnego, chłodniejszego powietrza do budynku, dzięki załączającemu się automatycznie obejściu (by-pass). Urządzenia Logavent marki Buderus dostępne są w trzech wariantach:
  HRV2-140 dla domów szeregowych, o wydajności przepływu do 140 m³/h
  HRV2-230 dla domów jednorodzinnych, o wydajności przepływu 230 m³/h
  HRV2-350 dla większych domów jednorodzinnych, o wydajności przepływu do 350 m³/h.
Obliczona sprawność odzysku ciepła (wg EN 13141-7) wynosi we wszystkich modelach ok. 90%. Wszystkie przyłącza wentylacyjne są wyprowadzone do góry, co ułatwia projektowanie oraz podłączenie urządzeń do systemu dystrybucji powietrza w budynku. Zasysanie powietrza z zewnętrz i oddawanie powietrza może odbywać się przez przyłącza po prawej lub po lewej stronie obudowy. Do sterowania można wykorzystać bezpłatny program komputerowy Configuration Tool umieszczony na stronie internetowej Buderus. Configuration Tool oferuje również poziom dostępu dla instalatora, co ułatwia kalibrację urządzenia po jego zainstalowaniu.

LOGATHERM WPL AR to kompaktowe pompy ciepła powietrze-woda do montażu na zewnątrz budynku w zakresie mocy od 6-14 kW. Wysoka sprawność urządzenia zapewniona jest dzięki modulowanej pracy sprężarki i wentylatora oraz nowoczesnemu układowi chłodniczemu i sterowania. Cała instalacja składa się z części zewnętrznej (pompy ciepła) oraz części wewnętrznej. Część wewnętrzna dostępna jest w 4 wersjach:
  z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 184 dm3, z wężownicą solarną
  z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 190 dm3, bez wężownicy
■  w wersji naściennej do samodzielnej pracy
  w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.
Pompy ciepła przeznaczone są do budynków mieszkalnych lub niewielkich obiektów komercyjnych. Urządzenie ma regulator HMC 300 z wyświetlaczem kontrolującym ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę.

LOGAMAX PLUS GB062V2 to wiszące kotły gazowe o kompaktowej, zwartej budowie i niewielkich wymiarach. Mają szeroki zakres modulacji mocy (od 3 do 24 kW), dzięki czemu gwarantują ekonomiczną i komfortową pracę nie tylko w typowych domach wolno stojących i apartamentach, ale również w niewielkich mieszkaniach w budownictwie wielorodzinnym.
Kotły dostępne są w dwóch wariantach: GB062-24KV2 i GB062-24V2. Pierwszy z nich to model dwufunkcyjny, a drugi jednofunkcyjny, ale wyposażony w zawór trójdrogowy umożliwiający łatwe podłączenie podgrzewacza ciepłej wody. Urządzenia mają klasę efektywności energetycznej A (ogrzewanie). Model dwufunkcyjny oznaczony jest dodatkowo klasą efektywności energetycznej A do celów przygotowania ciepłej wody, przy wysokim profilu wydajności XL.

LOGAMAX PLUS GB062V2 wyposażone są w nowy, intuicyjny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem oraz automatyką pogodową, która dostosowuje pracę kotła do zewnętrznych warunków atmosferycznych oszczędzając przy tym ilość zużytego gazu.

 

robert bosch, logavent hrv2, technika grzewczaz

robert bosch, logatherm wpl ar, technika grzewcza, pompa ciepła robert bosch, technika grzewcza, logamax plus gb06v2
             LOGAVENT HRV2              LOGATHERM WPL AR       LOGAMAX PLUS GB062V2

 

 

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce. System sprzedaży opiera się na sieci autoryzowanych partnerów handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

 

Buderus zapewnia innowacyjne rozwiązania grzewcze oraz kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1850 kW. Oferta handlowa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych kategorii produktowych należą:
■  kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
■  kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
■  kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
■  gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
■  kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe, a także pakiety solarne
■  pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
■  urządzenia klimatyzacyjne
■  rekuperatory
■  grzejniki
■  zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
■  bloki energetyczne
■  systemy regulacji i zdalnego sterowania
■  osprzęt do instalacji grzewczych.

Zasobniki buforowe

Zasobniki buforowe to często niedoceniany element instalacji grzewczej. Czasami traktowany jako zło konieczne ze względu na konieczność ich zakupu, co podnosi naturalnie koszt wykonania

więcej »

Pompy ciepła Buderus do ogrzewania wody użytkowej

Pompa ciepła pobiera energię z powietrza, które ją otacza lub jest dostarczane do niej za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazuje ją do zasobnika ciepłej wody. W ten sposób

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus ma własne oddziały

więcej »

ROBERT BOSCH Sp. z o.o. - prezentacja

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie