Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

RMIG sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

RMIG sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 04.12.2015 r.

RMIG jest światowym producentem blach perforowanych i produktów pochodnych. Dzięki temu może zaoferować doświadczenie i wsparcie, jak również dostęp do sieci specjalistów i dostawców w całej Europie.
Z klientami dzieli się pasją, wiedzą i doświadczeniem w wykorzystaniu blach perforowanych w przestrzeni miejskiej. Począwszy od wstępnych koncepcji poprzez wizualizację, produkcję próbek po wytworzenie finalnego produktu, koncepcja RMIG City Emotion kreatywnie wykorzystuje możliwości zastosowania blach perforowanych.
Doświadczeni technolodzy RMIG mogą przyjmować zapytania w formie rysunków CAD, w formatach 2D i 3D, optymalizując czas przygotowania i produkcji prototypów. Firma służy wsparciem na każdym etapie – od projektu poprzez dobór właściwych materiałów do obróbki powierzchniowej. Pracownicy działu rozwoju pomagają znaleźć za każdym razem optymalne rozwiązania. Firma oferuje blachy perforowane, przetłaczane, siatki cięto-ciągnione o niestandardowych wzorach, wszelkich kształtach i wielkościach. Poniżej przedstawionych jest kilka najnowszych realizacji z użyciem blach perforowanych.

Fale na fasadzie budynku nowej auli muzycznej

Regularnie pojawiające się fale są idealnym elementem dekoracyjnym na budynku auli muzycznej Borupgaard Gimnasium w Danii. Sweco Architekci zaprojektowali nowy budynek auli, a artysta Helle Hove stworzył rysunki na fasadzie. Grupa RMIG wykonała panele z trzymilimetrowego anodowanego aluminium z niepowtarzalnym wzorem perforacji, który stanowi elegancki element ozdobny nowej części szkoły.

rmig, fale na fasadzie budynku nowej auli muzycznej, Borupgaard Gimnasium w Danii
Fot. 1. Borupgaard Gimnasium w Danii

Funkcja fasadowa i przeciwsłoneczna blach perforowanych

Architekci z Biura Architektonicznego Paul Chemetov przy projektowaniu areny sportowej Vendéspace© w Mouilleron le Captif we Francji, zdecydowali się na śmiałe rozwiązanie łączące funkcję fasadową z przeciwsłoneczną, zmniejszającą konieczność chłodzenia pomieszczeń.
Wykorzystanie listew z perforowanego aluminium umożliwiło stworzenie doskonałych warunków dla imprez sportowych i kulturalnych w eleganckiej bryle nowoczesnego budynku. Grupa RMIG dostarczyła blachy perforowane z aluminium o grubości 2 mm, a podwykonawca – Nouvelle Metallerie Pavageau wykonał gięcie oraz malowanie.

rmig, funkcja fasadowa i przeciwsłoneczna blach perforowanych, Vendéspace© we Francji
Fot. 2. Vendéspace© we Francji

Perforowany corten – klasyka i nowoczesność

Podczas pracy nad renowacją Château de Cangé opodal Saint-Avertin we Francji, architekt Dominique Blondel stworzył wizję połączenia klasyki z nowoczesnością. Aby to osiągnąć zdecydowano się na zastosowanie stali corten. RMIG wyprodukowało 130 m2 perforacji w cortenie z funkcją dekoracyjnych paneli przeciwsłonecznych. Wybór tego materiału stworzył dynamiczny kontrast na fasadzie odrestaurowanego zamku, którego widok będzie cieszył kolejne pokolenia.

rmig, Château de Cangé w Saint-Avertin we Francji, perforowany corten rmig, Château de Cangé w Saint-Avertin we Francji, perforowany corten
Fot. 3 i 4. Château de Cangé we Francji

RMIG sp. z o.o.

RMIG sp. z o.o. należy do globalnej grupy RMIG A/S, która ma swoje biura w 13 krajach Europy i jest największym producentem blach perforowanych na świecie. Polski oddział ma siedzibę w Poznaniu, a także dwa magazyny blach standardowych znajdujące się w Poznaniu i Bieruniu k. Tychów.
Fabryki należące do firmy wyposażone są w najnowocześniejsze maszyny, umożliwiające produkcję całego spektrum niezawodnych i trwałych produktów perforowanych. Spółka ma własną narzędziownię oraz dział badań i rozwoju.
Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu firma zapewnia uzyskanie optymalnych rozwiązań w dziedzinie perforacji.
W programie RMIG Express oferuje standardowe blachy perforowane, siatki cięto-ciągnione i profile, realizując dostawy w krótkich terminach. W przypadku zamówień indywidualnych spółka wykonuje blachy na wymiar.
Produkty firmy znajdują szerokie zastosowanie w architekturze i budownictwie, dlatego spółka stworzyła projekt RMIG City Emotion skierowany do architektów i pozostałych osób działających w budownictwie poszukujących inspiracji dla innowacyjnych rozwiązań. W ramach RMIG City Emotion firma pomaga zrealizować najbardziej ambitne projekty architektoniczne – fasad, żaluzji, balustrad, sufitów lub innych projektów, do których można zastosować perforację. RMIG City Emotion prowadzi klienta od pomysłu poprzez dobór materiałów i wizualizację do finalnego produktu.

RMIG sp. z o.o. - prezentacja

RMIG sp. z o.o. należy do globalnej grupy RMIG A/S, która ma swoje biura w 13 krajach Europy i jest największym producentem blach perforowanych na świecie. Polski oddział ma siedzibę w

więcej »

Ochrona przed korozją blach perforowanych

W celu jak najlepszej ochrony produktów przed korozją firma stosuje trzy technologie: cynkowanie ogniowe, malowanie proszkowe i na mokro oraz anodowanie. Blachy są cynkowane wtedy gdy: konieczna

więcej »

Wszechstronność zastosowania blach perforowanych i siatek ciągnionych

RMIG sp. z o.o. należy do globalnej grupy RMIG A/S, która ma swoje biura w 13 krajach Europy i jest liderem w produkcji blach perforowanych na świecie. Polski oddział ma siedzibę oraz magazyn

więcej »

Tablice informacyjne i przegrody WALL

Tablice informacyjne i przegrody WALL są produkowane w trwałej kombinacji z aluminiowymi ramami i blachami stalowymi. Perforacja zastosowana na powierzchni paneli to R1,5T2,6 (otwory Ø 1,5

więcej »

RMIG sp. z o.o. - prezentacja

RMIG jest światowym producentem blach perforowanych i produktów pochodnych. Dzięki temu może zaoferować doświadczenie i wsparcie, jak również dostęp do sieci specjalistów i dostawców w

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie