Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy – prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy

Data wprowadzenia: 03.12.2015 r.

Firma TULNAK w 1997 r. rozpoczęła współpracę z holenderskimi spółkami zajmującymi się projektowaniem i budową hal stalowych. Pierwszą wspólną inwestycją była budowa Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach o powierzchni 42,5 ha (pod dachem).
Od tego czasu we współpracy z projektantami, firmami budowlanymi i Politechniką Łódzką, firma wprowadza na polski rynek, udoskonala, produkuje i dostarcza elementy hal stalowych takie jak:
 kotwy i śruby fundamentowe
 stężenia prętowe
 bloki kotwiące do stężeń prętowych
 łączniki (klipy)
 zastrzały
 pręty antyzwichrzeniowe
 odciągi linkowe
 przejścia dachowe
 podstawy pod wentylatory i wywietrzaki
 drabiny ppoż.
Wszystkie elementy produkowane są w jednym miejscu, dzięki czemu firma nie ma problemów logistycznych z produkcją i realizacją zleceń.

blok kotwiącyBlok kotwiący

Bloki kotwiące

Rozwiązanie mocowania stężeń prętowych, wykonane w holenderskiej technologii REMCO, składało się z elementu zwanego „kołyską” mocowanego bezpośrednio w słupie nośnym i podkładki, dopasowanej do średnicy stężenia. Niestety jej budowa i sposób mocowania ograniczyła wielkość przenoszonych sił.
Firma TULNAK, korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji i udoskonalaniu narzędzi oraz osprzętu przemysłowego, dopracowała kształt bloku i podkładki w celu maksymalizacji ich wytrzymałości.
Kolejne lata produkcji, współpraca z największymi w Europie wytwórcami hal stalowych oraz badania wytrzymałościowe przeprowadzone na Politechnice Łódzkiej w 2013 roku, doprowadziły do powstania idealnego rozwiązania dla mocowania stężeń prętowych.
W tablicy poniżej przedstawiono wartości nośności elementów bloków kotwiących, składających się z kołyski i podkładki promieniowej.

nośności bloków kotwiących, blok kotwiący

Kotwy fundamentowe

TULNAK zajmuje się także produkcją kotew fajkowych, płytkowych, marek fundamentowych wykonywanych wg projektu oraz zgodnie z normą PN-EN 1993-1-8:2006.

Stężenia prętowe

Kolejnym produktem firmy są stężenia prętowe ze stali S355 lub S235 w zakresie średnic od Ø 12 do Ø 36. Długość gwintów zewnętrznych do 300 mm (w zależności od projektu). Pręty zabezpieczane są antykorozyjnie warstwą ocynku.

Łączniki, zastrzały, obróbki blacharskie

TULNAK produkuje również łączniki, zastrzały i obróbki blacharskie wykonywane z blach stalowych (gatunek S235, S355 i inne) o grubości do 25 mm. Elementy zabezpieczane są antykorozyjnie warstwą ocynku.

zastrzałyZastrzały

Systemy jakości

Firma TULNAK wraz z rozszerzeniem asortymentu zwiększyła jakość produkowanych wyrobów oraz nieustannie podnoszone są kwalifikacje pracowników. W celu całkowitego i ciągłego nadzoru procesów spawania, zakupów, składowania, produkcji, zleceń zewnętrznych i dostaw wprowadziła systemy jakości ISO 9001:2001 oraz w 2013 roku oznakowanie CE dla wyrobów budowlanych zgodne z EN 1090-1:2009+A1:2011.

łącznikŁącznik

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy

Firma oferuje produkty dla budownictwa tj.: akcesoria fundamentowe, stężenia prętowe, bloki kotwiące do stężeń prętowych, łączniki (klipy), zastrzały, pręty antyzwichrzeniowe, odciągi linkowe, przejścia dachowe, podstawy pod wentylatory.

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy – prezentacja

Firma TULNAK w 1997 r. rozpoczęła współpracę z holenderskimi spółkami zajmującymi się projektowaniem i budową hal stalowych. Pierwszą wspólną inwestycją była budowa Warszawskiego

więcej »

Blok kotwiący

Bloki kotwiące służą do połączenia prętów stężających z głównymi elementami konstrukcji (rygle, słupy) samoczynnie dostosowując przy tym kąt pochylenia. Produkowany przez firmę

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie