Blok kotwiący

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy

Data wprowadzenia: 03.12.2015 r.

Bloki kotwiące służą do połączenia prętów stężających z głównymi elementami konstrukcji (rygle, słupy) samoczynnie dostosowując przy tym kąt pochylenia. Produkowany przez firmę Tulnak blok konstrukcyjnie zbliżony jest do mocowania stężeń prętowych wykonanego w holenderskiej technologii Remco, które składało się z elementu zwanego „kołyską” – mocowanego bezpośrednio w słupie nośnym i podkładki – dopasowanej do średnicy stężenia. Holenderskie rozwiązanie charakteryzuje się ograniczoną wielkością przenoszonych sił, dlatego biuro projektowe firmy Tulnak dopracowało kształt bloku i podkładki maksymalizując wytrzymałości. Współpraca z największymi w Europie wytwórcami hal stalowych oraz badania wytrzymałościowe przeprowadzone na Politechnice Łódzkiej w 2013 r., doprowadziły do powstania idealnego rozwiązania dla mocowania stężeń prętowych.
Firma Tulnak produkuje bloki kotwiące w 3 typach w zależności od nośności: 12/16 (75 kN), 20/24 (150 kN), 27/30 (190 kN).

Producent: TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy
Zastosowanie: kotwienie – mocowanie stężeń prętowych w słupie nośnym

blok kotwiący, kotwienie

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy

Firma oferuje produkty dla budownictwa tj.: akcesoria fundamentowe, stężenia prętowe, bloki kotwiące do stężeń prętowych, łączniki (klipy), zastrzały, pręty antyzwichrzeniowe, odciągi linkowe, przejścia dachowe, podstawy pod wentylatory.

TULNAK Firma Rodzinna A.R.D. Nakielscy – prezentacja

Firma TULNAK w 1997 r. rozpoczęła współpracę z holenderskimi spółkami zajmującymi się projektowaniem i budową hal stalowych. Pierwszą wspólną inwestycją była budowa Warszawskiego

więcej »

Blok kotwiący

Bloki kotwiące służą do połączenia prętów stężających z głównymi elementami konstrukcji (rygle, słupy) samoczynnie dostosowując przy tym kąt pochylenia. Produkowany przez firmę

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie