Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Mieszanka mineralno-asfaltowa Viasaf®

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

EUROVIA POLSKA S.A.

Data wprowadzenia: 10.11.2015 r.

Viasaf® to drobnoziarnista mieszanka mineralno-asfaltowa przeznaczona do wykonywania cienkich membran przeciwspękaniowych. Membrany Viasaf® redukują propagację spękań wywołanych skurczem dolnych warstw konstrukcyjnych w górne warstwy konstrukcji asfaltowej. Układa się je na grubość 15-25 mm. Technologia jest odpowiednia dla wszystkich kategorii ruchu oraz wszystkich typów konstrukcji drogowej z nawierzchnią asfaltową.
Główne zalety stosowania technologii Viasaf®:
przedłużenie żywotności nawierzchni drogowej poprzez redukcję spękań odbitych
aplikacja nie osłabia złącza międzywarstwowego
łatwość stosowania technologii (konwencjonalny sprzęt drogowy)
znaczny postęp robót w czasie
nowoczesne, korzystne ekonomicznie rozwiązanie.
Grupa Eurovia wypracowała własną metodę badawczą określającą efektywność tłumienia spękań odbitych. Każdy projekt mieszanki Viasaf® zawiera analizę skuteczności działania membrany.

Producent: EUROVIA POLSKA S.A.
Zastosowanie: zapobieganie spękaniom nawierzchni

eurovia, membrany z drobnoziarnistej mieszanki mineralno-asfaltowej, redukcja spękań odbitych, nawierzchnie asfaltowe

EUROVIA POLSKA S.A.

Eurovia to międzynarodowy lider w zakresie budownictwa drogowego i kolejowego, produkcji kruszyw oraz recyklingu materiałów budowlanych, reprezentujący Grupę VINCI w 15 krajach na świecie. Wiodący wykonawca robót publicznych, oferujący szeroką gamę produktów i technologii do realizacji inwestycji drogowych oraz aranżacji przestrzeni miejskich.
Początki Eurovii w Polsce sięgają lat 60. ubiegłego wieku, kiedy swoją działalność rozpoczęło Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W roku 2003 w wyniku połączenia z Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego „Beskidzkie Drogi” powstaje Eurovia Polska S.A.
Dziś Eurovia w Polsce to 35 lokalizacji i ponad tysiąc pracowników zatrudnionych w głównych obszarach działalności firmy:
■  budownictwo drogowe i kolejowe
■  produkcja mieszanek mineralno-asfaltowych, emulsji i asfaltów modyfikowanych
■  produkcja kruszyw
■  utrzymanie infrastruktury drogowej.

Ocena skuteczności działania warstw pośrednich, redukujących spękania odbite

Jednym z istotnych problemów związanych z remontami dróg w naszym kraju, jest zabezpieczenie nowo ułożonej nakładki asfaltowej przed propagacją do warstwy ścieralnej spękań

więcej »

Mieszanka mineralno-asfaltowa Viasaf®

Viasaf® to drobnoziarnista mieszanka mineralno-asfaltowa przeznaczona do wykonywania cienkich membran przeciwspękaniowych. Membrany Viasaf® redukują propagację spękań wywołanych

więcej »

Membrany przeciwspękaniowe z drobnoziarnistej mieszanki mineralno-asfaltowej

Układanie nowej nawierzchni asfaltowej na nośnym, ale spękanym podłożu wymaga zastosowania rozwiązań redukujących (tłumiących) występujące w nim naprężenia. Utrzymanie i naprawa

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie