Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog

System drabin mocowanych Crynoline

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

CRYNOLINE Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 02.03.2015 r.

System drabin mocowanych Crynoline® to kompleksowe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze na etapie projektowania, budowy i eksploatacji wszelkich obiektów budowlanych, gwarantujący równocześnie bezpieczeństwo użytkowników.

Dla projektanta

Crynoline® daje projektantowi gotowe rozwiązanie wymaganego przepisami zagadnienia dostępu do wszystkich części obiektu. Zastosowanie Crynoline® pozwala skupić się na istocie konstrukcji, bez tracenia czasu na mało twórcze projektowanie drabin. Gotowe, ustandaryzowane elementy pozwalają w prosty i szybki sposób zaprojektować dostęp na dachy, kominy, wieże, urządzenia, zejścia do studzienek, zbiorników itp. Dla większości przypadków projektowych mamy gotowe rozwiązanie.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, należy zapewnić dostęp do wszystkich pomieszczeń i części budynku, związanych z okresową obsługą maszyn i urządzeń oraz przeglądem i utrzymaniem stanu technicznego budynku. Jako dojścia i przejścia między różnymi poziomami mogą służyć drabiny, trwale zamocowane do konstrukcji. Drabiny mocowane Crynoline® spełniają wymagania ww. rozporządzenia, w szczególności §101. System Crynoline® został zaprojektowany tak, aby spełnić również wymagania norm:
 DIN 18799-1 Drabiny mocowane na stałe do konstrukcji budowlanych
  DIN 14094-1 Ochrona przeciwpożarowa. Drabiny ewakuacyjne
 PN-EN ISO 14122-4 Bezpieczeństwo maszyn. Stałe środki dostępu do maszyn
 PN-EN 14396 Drabiny do zamocowania na stałe w studzienkach włazowych.

Dla wsparcia pracy projektantów udostępniamy:
 szczegółowe wymogi przepisów wobec drabin mocowanych
 bloki AutoCAD do wykorzystania w opracowywanych projektach
 fachowe doradztwo.

Dla wykonawcy

Crynoline® oszczędza czas i pieniądze również wykonawcom i montażystom dzięki:
 minimalnej ilość niezbędnych elementów i przemyślanej konstrukcji systemu
 braku konieczności używania ciężkiego sprzętu (np. dźwigu) – lekkie elementy składowe systemu
 oszczędności kosztów transportu – drabiny dostarczane są w elementach
 prostemu montażowi do każdej konstrukcji za pomocą szerokiego asortymentu akcesoriów mocujących
 szybkiemu montażowi – czytelna instrukcja, proste połączenia śrubowe i fachowe doradztwo.


Montaż drabiny i kosza ochronnego Crynoline®

Montaż każdej drabiny mocowanej to tak naprawdę dwa odrębne zagadnienia: złożenie samej drabiny z elementów dostarczonych przez producenta oraz zamocowanie drabiny do konstrukcji. Crynoline® daje proste rozwiązanie obu problemów.
Na miejsce montażu dostarczany jest skompletowany, opisany i oznakowany zestaw elementów, do którego dołączamy czytelną instrukcję obsługi. Zmontowanie drabiny sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich śrubami zgodnie z wytycznymi instrukcji. Żadnego cięcia, spawania i mierzenia.Montaż drabiny do konstrukcji

Standardowe rozwiązania są wystarczające gdy montujemy drabinę do muru lub ściany betonowej. Wtedy wystarczy dobrać odpowiedniej nośności kołki mocujące i przykręcić drabinę.

W przypadku ścian o niskiej wytrzymałości (np. beton komórkowy, ceramika poryzowana) należy zwrócić szczególną uwagę na nośność zamocowania kołków w murze. Wskazana jest konsultacja ze specjalistą w zakresie technik zamocowań. Może zajść konieczność zastosowania kołków wklejanych lub innych przeznaczonych do konkretnego materiału. W skrajnie niekorzystnych sytuacjach można zastosować adaptery do słabych ścian, oferowane jako akcesoria.

Ściany wykonane w technologii dwuwarstwowej (warstwa nośna + ocieplenie) wymagają mocowań taich jak ściany murowane. Optymalnym rozwiązaniem jest montaż uchwytów regulowanych przed wykonaniem warstwy ocieplenia, a po wykonaniu ocieplenia dokręcenie drabiny do wcześniej zamocowanych uchwytów.

Montaż do lekkich obudów (ściany z blach profilowanych lub płyt warstwowych) nie stanowi w systemie Crynoline® problemu dzięki zastosowaniu specjalnych adapterów do płyt warstwowych i blach profilowanych.

Montaż do stalowych lub żelbetowych elementów konstrukcji hal z lekką obudową umożliwia szeroki wybór uchwytów specjalnych.

Drabiny pionowe mocowane na masztach, kominach, zbiornikach stalowych wymagają wyznaczenia przez projektanta i przygotowania punktów kotwienia, w których drabina zostanie przykręcona lub przyspawana.

 

Dla użytkownika

Zastosowania Crynoline®
 Zapewnienie dostępu do wszystkich pomieszczeń i części budynku, związanych z okresową obsługą maszyn i urządzeń oraz przeglądem i utrzymaniem stanu technicznego budynku (np. wejścia na dachy, kominy, maszty).
 Drogi ewakuacyjne, przeciwpożarowe w budynkach użyteczności publicznej.
 Wejścia inspekcyjne i konserwatorskie do urządzeń technicznych (np. studzienki, komory).
 Stały dostęp do wielkogabarytowych maszyn i urządzeń.
 Mocowanie na stałe w studzienkach włazowych.

Wysoka estetyka Crynoline®
 Minimalna ilość niezbędnych elementów oraz wyeliminowanie skomplikowanego rozwiązania dzięki spójnemu, przemyślanemu systemowi.
 Estetyczne drabiny, które mogą stać się elementem architektury obiektu – wysokiej jakości elementy składowe.
 Dla najbardziej wymagających, drabina Crynoline® może zostać polakierowana na dowolny kolor z palety RAL lub anodowana na wybrany kolor.

Duża trwałość Crynoline®
 Zależnie od potrzeb drabiny mogą być wykonane z aluminium, z aluminium anodowanego, stali ocynkowanej ogniowo, nierdzewnej i kwasoodpornej.
 Wszystkie łączniki w różnych wersjach materiałowych wykonane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.
 Drabina skręcana jest na budowie z gotowych elementów, co pozwala uniknąć spawania, cięcia i obróbki mechanicznej, która najczęściej staje się ogniskiem korozji.
 Drabiny stalowe cynkowane są ogniowo, a nie galwanicznie, co daje nieporównywalnie większą trwałość konstrukcji.
 System praktycznie nie wymaga żadnej konserwacji, a jego trwałość pozwala udzielić wieloletniej gwarancji.

Bezpieczeństwo Crynoline®
 Możliwość wyposażenia drabiny w kosz ochronny lub mechaniczny system ochrony przed upadkiem z wysokości.
 System spełnia wymagania polskich przepisów BHP m.in. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 Elementy Crynoline® umożliwiają na wykonanie drabiny również zgodnie z normami PN-EN ISO 14122-4, DIN14094-1, DIN 18799-1 zależnie od potrzeb inwestora.
 Drabiny szybowe spełniają wymagania norm PN-EN 14396.

CRYNOLINE Sp. z o.o.

System drabin mocowanych Crynoline

System drabin mocowanych Crynoline® to kompleksowe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze na etapie projektowania, budowy i eksploatacji wszelkich obiektów budowlanych

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie