Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

GMV Polska sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

GMV Polska Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 15.07.2014 r.

Firma GMV jest największym na świecie producentem zespołów napędowych do dźwigów hydraulicznych. Została założona w 1958 r. Ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i doradztwie technicznym. W 1993 r. przejęła szwedzką firmę DEVE, która działała w Skandynawii od lat 30. XX wieku. GMV, a wcześniej DEVE jest autorem wielu oryginalnych i unikatowych rozwiązań technicznych.
Firma produkuje urządzenia o udźwigu od 250 do 12 500 kg, jest wytwórcą i dostawcą wysokiej jakości produktów do tysięcy firm dźwigowych na całym świecie. Spółka koncentruje się na produkcji podzespołów i dźwigów oraz na współpracy z architektami i projektantami. Użytkownicy dźwigów GMV, dzięki lokalnym przedstawicielom, mają zapewnione szerokie wsparcie polegające na montażu urządzeń, konserwacji oraz na 24-godzinnym serwisie. Ta stosowana z powodzeniem od lat strategia, została nazwana GLOCAL: GLObalny producent i LOKALne wsparcie.
Ponadto GMV jest firmą produkującą zarówno dźwigi hydrauliczne, jak i elektryczne z własnymi oryginalnymi napędami. Dostarcza również schody i chodniki ruchome.
Szeroka oferta produktowa zapewnia projektantom swobodę przy doborze odpowiedniego rozwiązania.
W ostatnich latach firma zintensyfikowała prace badawcze nad nowymi technologiami. W rezultacie powstały napędy nowego typu do dźwigów hydraulicznych – Fluitronic® oraz elektrycznych – GearLessBelt®.
W ofercie firmy, obok dźwigów hydraulicznych i elektrycznych, można znaleźć podzespoły dźwigowe: siłowniki oraz agregaty napędowe, ramy kabinowe, kabiny, drzwi, a także systemy sterowania.

gmv, dźwig, winda, schody ruchome

Dźwigi hydrauliczne
Zasada działania dźwigu z napędem hydraulicznym jest prosta. Kabina przemieszcza się w górę dzięki siłownikowi wprawianemu w ruch przez płyn roboczy tłoczony pod ciśnieniem. Ruch kabiny w dół odbywa się z wykorzystaniem siły ciężkości, bez poboru energii elektrycznej przez silnik, a w tym czasie płyn wraca ponownie do zbiornika. Precyzyjne przemieszczanie się kabiny w obu kierunkach jest kontrolowane przez elektronicznie sterowany zespół zaworów. W porównaniu do dźwigów elektrycznych, charakteryzują się nieskomplikowaną budową, małą liczbą części tworzących konstrukcję (w tym elementów ruchomych) oraz znacznie niższym ciężarem (o około 40-60%) przy tym samym udźwigu. Urządzenia te słyną z dużej niezawodności i trwałości wszystkich zespołów – do 20 lat i więcej.

Szyby, w których poruszają się dźwigi GMV nie wymagają dylatacji, są niewielkich rozmiarów w stosunku do kabiny oraz mają lekką konstrukcję ścian – siły koncentrują się głównie na dnie szybu. Umożliwia to optymalne wykorzystanie przestrzeni i zwiększenie powierzchni użytkowej/mieszkalnej budynku. Umieszczenie zespołu napędowego poza szybem wpływa na wyjątkowo niski poziom hałasu i dlatego też dźwigi hydrauliczne są szczególnie polecane do obiektów mieszkalnych. Ze względu na konstrukcję mogą być wyposażone w napęd bezpośredni (1:1) – siłownik napędza bezpośrednio ramę kabinową, a skok nurnika jest równy drodze przejazdu kabiny lub pośredni (2:1) – siłownik działa na ramę kabinową, za pośrednictwem koła linowego i lin, a droga przejazdu kabiny jest dwukrotnie dłuższa niż skok nurnika. Napęd bezpośredni stosuje się w dźwigach o niższej wysokości podnoszenia i większym udźwigu. W przypadku gdy dźwig nie ma oddzielnego pomieszczenia na maszynownię, agregat i system sterowania mogą być umieszczone w wolno stojącej szafce (Green Lift® Fluitronic® MRL-MC) lub w szybie (Green Lift® Fluitronic® MRL-T).

gmv, dźwig, winda

 

Dźwigi osobowe Green Lift®
Green Lift® MRL-MC (udźwig 320-1000 kg) i MRL-T (udźwig 320-630 kg) to standardowe dźwigi hydrauliczne, które uzyskały Europejski Certyfikat Badania typu WE. Zastosowano w nich napęd najnowszej generacji z mikroprocesorowym sterowaniem. Wyposażone są w nowoczesny agregat z proporcjonalnym blokiem zaworowym NGV, który zapewnia bardzo wysoki komfort przejazdu i dużą dokładność zatrzymania na progu przystanku.
Do większych wysokości podnoszenia (od 17 do 35 m czyli 7-12 przystanków) GMV oferuje dźwigi elektryczne GREEN LIFT® GLB-MRL® o udźwigu od 320 do 1000 kg z pasowym, bezreduktorowym zespołem napędowym z regulacją częstotliwościową VVVF. Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysokim komfortem jazdy (prędkość do 1 m/s), niską emisją hałasu oraz precyzyjnym zatrzymaniem kabiny na przystanku.
W przypadku zaniku napięcia, sterowanie wspomagane urządzeniem UPS (230 V – grupa akumulatorów) umożliwia dojazd dźwigu do najbliższego przystanku i otwarcie drzwi. Ponadto urządzenie UPS pozwala na ręczne sterowanie dźwigiem w przypadku awaryjnego uwalniania osób. Zespół napędowy dźwigu jest zamocowany w górnej części prowadnic przenoszących obciążenie na dno szybu.
Kabiny TMC dźwigów Green Lift® to konstrukcje modułowe z jednym lub dwoma wejściami. Ich wnętrze można dowolnie aranżować. Do wyboru jest kilka rodzajów wykończenia podłogi i ścian (panele laminowane lub stalowe).

gmv, dźwig, winda

Windy Home Lift®
Przeznaczone są do budynków o małym natężeniu ruchu oraz do domów prywatnych. Spełniają wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/EC. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku urządzeń zachowują cechy dźwigów. Wyposażone są w automatyczne drzwi kabinowe i szybowe oraz samoczynny dojazd na zadany przystanek. Udźwig wind mieści się w zakresie od 250 do 400 kg, co odpowiada wadze 3-5 osób.

Dźwigi towarowo-osobowe GPL®
Stanowią oddzielną grupę dźwigów hydraulicznych. Zastosowane w nich napędy GMVTM 1:1 umożliwiły obniżenie masy dźwigu o 60%. Zazwyczaj wyposażone są w bezpośrednie napędy z dwoma lub czterema siłownikami typu EC (teleskopowe z mechaniczną synchronizacją). Rozwiązania te są cenione za prostą, łatwą w montażu konstrukcję i trwałość. Jeżeli jest to konieczne, dodatkowo mogą być zastosowane podchwyty stabilizujące podłogę kabiny podczas załadunku. Na zamówienie klienta opracowywane są również nietypowe układy i dźwigi specjalne o bardzo dużych udźwigach (powyżej 12 500 kg). Maszynownia dźwigu może być usytuowana w dowolnym miejscu, nawet z dala od szybu.

Dźwigi samochodowe VL®
Coraz większą popularność wśród architektów zdobywają dźwigi samochodowe VL®, które obsługują wielopoziomowe parkingi naziemne i podziemne. Często jest to jedyne rozwiązanie zapewniające miejsce garażowe pod budynkami zlokalizowanymi w centrum miast.

gmv, dźwig, winda, schody ruchome

GMV Polska Sp. z o.o.

GMV jest największym na świecie producentem zespołów do dźwigów (wind) hydraulicznych. Istnieje od 1958 roku i cieszy się dużym uznaniem firm dźwigowych, architektów, projektantów, firm budowlanych, inwestorów i użytkowników dźwigów na całym świecie.

GMV Polska sp. z o.o. - prezentacja

Firma GMV jest największym na świecie producentem zespołów napędowych do dźwigów hydraulicznych. Została założona w 1958 r. Ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i

więcej »

Dźwig GREEN LIFT® – FLUITRONIC® MRL-MC (GLF® MRL-MC)

Standardowy hydrauliczny dźwig osobowy o udźwigu od 320 kg do 1000 kg (4-13 osób). Należy do najchętniej projektowanych i kupowanych dźwigów w Polsce. Największe zalety to:   prosta

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie