Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

IKO ENERTHERM Sarking Pro dla dachów skośnych

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

IKO Insulations BV

Data wprowadzenia: 07.07.2014 r.

System IKO Enertherm Sarking PRO jest paroprzepuszczalną, odporną na wiatr i wilgoć osłoną izolacyjną, zapewniającą izolację termiczną dachów skośnych. W skład systemu wchodzi płyta izolacyjna PIR IKO Enertherm ALU NF PRO pokryta obustronnie wielowarstwową i gazoszczelną okładziną aluminiową. Dodatkowo od strony wierzchniej, płyta wyposażona jest w paroprzepuszczalną i wiatroszczelną folię wstępnego krycia z taśmą samoprzylepną. Folia wstępnego krycia jest połączona bezpośrednio z płytą PIR.
Połączenie folii i płyty izolacyjnej tworzy wiatroszczelną osłonę izolacyjną oraz pozwala na łatwiejsze i szybsze układanie i montaż.

Folia wstępnego krycia

Dzięki wysokiej wartości paroprzepuszczalności (wartość współczynnika SD = 0,02 m) folia wstępnego krycia przepuszcza parę z wnętrza na zewnątrz. W połączeniu z okładziną aluminiową na płycie izolacyjnej jako paroizolacją, tworzy szczelną i oddychającą warstwę z paroprzepuszczalnym i wiatroszczelnym poszyciem.

iko enertherm, dach skośny, płyta izolacyjna

Wykończenie krawędzi płyty IKO

Dla ochrony przed powstawaniem mostków termicznych i przedostawaniem się wody, krawędzie płyt IKO Enertherm ALU NF PRO zostały odpowiednio przygotowane. W tym celu użyto łączenia na tzw. pióro i wpust (Ultra Fit Airlock), które zapewnia również szczelną ochronę przed wiatrem.

iko enertherm, dach skośny, płyta izolacyjna

Pasek samoprzylepny

Dzięki zintegrowanej folii wstępnego krycia, dach przekształca się w wiatroszczelną osłonę termiczną. Folia dostępna jest z paskiem taśmy samoprzylepnej o szerokości 10 cm, co czyni ją bardziej odporną na działanie wiatru oraz zapewnienia jednolite połączenia.

Szybkie i łatwe układanie

Zintegrowany system Sarking Pro gwarantuje bardzo łatwy montaż płyt izolacyjnych IKO Enertherm z wiatroszczelną folią wstępnego krycia. Duży format płyt (1200 x 2400 mm) zapewnia szybkie ich rozłożenie na miejscu montażu.

Grzegorz Żmuda
IKO Sp. z o.o.

iko enertherm, dach skośny, płyta izolacyjna

IKO Insulations BV

Należąca do Grupy IKO fabryka IKO Insulations BV jest producentem płyt Enertherm z pianki PIR do izolacji termicznej dachów płaskich, skośnych (montaż nakrokwiowy) i poddaszy, elewacji na stelażu i ścian 3-warstwowych oraz posadzek i podłóg.

Płyty IKO Enertherm – idealne rozwiązanie

Oferując pełną gamę płyt do izolacji termicznej, firma IKO zapewnia rozwiązanie idealne dla każdego zastosowania (dachy płaskie, skośne, ściany i podłogi) w budownictwie indywidualnym

więcej »

Budowa osiedla domów jednorodzinnych w Kobyłce

Przy realizacji inwestycji, do izolacji termicznej dachów skośnych o pow. 900 m2, firma ALFA-BET Polska (generalny wykonawca) wykorzystała płyty IKO Enertherm ALU z pianki PIR gr. 14 cm

więcej »

IKO ENERTHERM Sarking Pro dla dachów skośnych

System IKO Enertherm Sarking PRO jest paroprzepuszczalną, odporną na wiatr i wilgoć osłoną izolacyjną, zapewniającą izolację termiczną dachów skośnych. W skład systemu wchodzi płyta

więcej »

Rozbudowa IKEA w Krakowie

Produkowane przez IKO Insulations płyty IKO Enertherm ALU z pianki PIR mogą być stosowane jako izolacja termiczna dachów płaskich pod różnego rodzaju pokrycia dachowe z membran PVC, TPO, EPDM

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie