Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

HYDROSTOP – wykonawstwo w warunkach zimowych

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

HYDROSTOP ZWMI dr inż. Paweł Grzegorzewicz

Data wprowadzenia: 03.01.2019 r.

Napięte harmonogramy prac budowlanych wymuszają wybieranie materiałów mało wrażliwych na warunki pogodowe. Firma Hydrostop oferuje wachlarz krystalizujących materiałów hydroizolacyjnych dostosowanych do wykonania prac przy temperaturach rzędu -10, a nawet -20oC.

Przedstawiamy trzy alternatywne metody uszczelniania konstrukcji żelbetowych zimą:
1. Wykonanie hydroizolacji spodu płyt oraz ścian żelbetowych przez rozłożenie rolowanego produktu Hydrostop-Mata Penetrująca. Układana mieszanka betonowa łączy się z matą. Substancje uszczelniające migrują w głąb wilgotnego betonu i uszczelniają pory oraz drobne zarysowania jak na fot. 1. Mata składa się z pęczniejącej warstwy kauczukowej, połączonej z folią, co zapewnia wraz z krystalizacją szczelność rys do 0,4 mm. Matę można rozkładać w temperaturze do -20oC. Betonowanie z domieszką przeciwmrozową możliwe jest nawet przy -10oC.

hydrostop
Fot. 1. Rysa zabudowana krystalizacją w
przekroju kostki betonowej oraz pięciokrotne
powiększenie odcinka zabudowanej rysy


2. Wykonanie posypki hydroizolacji krystalizującej z produktu Hydrostop-Mieszanka po ułożeniu zbrojenia.
Izolacja ta trwale wiąże się ze spodem płyty i w obecności wilgoci następuje krystalizacja spodnich warstw płyty, co uszczelnia pory betonu oraz zarysowania do 0,3 mm. Posypkę można wykonywać w temperaturze do -20oC.
3. Wykonanie betonu z kompozycją domieszki krystalizującej Hydrostop-MIX w ilości 2% do masy cementu wraz z domieszką przeciwmrozową Zimobet-334 w ilości 1% do masy cementu. Zimobet produkuje Lubanta S.A. Zestaw tych domieszek powoduje uszczelnianie porów i drobnych zarysowań na zasadzie krystalizacji w całej masie wylanego betonu, redukuje w/c i przepuszczalność wody według wymagań PN-EN 943-2. Jednocześnie betonowanie można wykonać przy temperaturach do -10oC.

Prace zbrojarskie i betoniarskie powinny być tak zaplanowane, aby ochronić powierzchnię przed opadami śniegu na przykład przez rozkładanie plandek na wykonanym zbrojeniu. Ułożona mieszanka betonowa powinna być nakryta termoizolacją osłaniającą od ujemnych temperatur.
Na wybranych inwestycjach firma Hydrostop wykonuje hydroizolację z udzieleniem wieloletniej gwarancji.

hydrostop
Fot. 2. Prace hydroizolacyjne z użyciem Hydrostopu

HYDROSTOP ZWMI dr inż. Paweł Grzegorzewicz

HYDROSTOP – wykonawstwo w warunkach zimowych

Napięte harmonogramy prac budowlanych wymuszają wybieranie materiałów mało wrażliwych na warunki pogodowe. Firma Hydrostop oferuje wachlarz krystalizujących materiałów hydroizolacyjnych

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie