Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

ZWCAD 2019 – niezbędny CAD w każdym biurze projektowym

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 28.08.2018 r.

Każda realizacja opiera się na przygotowanej wcześniej dokumentacji, a trudno sobie wyobrazić tworzenie dokumentacji projektowej w biurze konstrukcyjnym bez podstawowego narzędzia, jakim jest, w mojej ocenie, ZWCAD. Ukazała się kolejna odsłona ZWCAD 2019, gdzie znajdziemy wiele nowych narzędzi, które z pewnością ułatwią pracę i przyczynią się do powstania wielu projektów.

ZWCAD jest programem bardzo intuicyjnym, mającym dwa niezależne interfejsy, nowoczesny – wstążkowy, w którym polecenia zgrupowane są w górnej części okna programu oraz drugi – klasyczny, gdzie polecenia umieszczone są na tradycyjnych paskach narzędzi. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyświetlania klasycznych pasków narzędzi przy korzystaniu z interfejsu wstążkowego.
ZWCAD obsługuje format zapisu i odczytu DWG oraz DXF włącznie z najnowszym formatem 2018, dzięki czemu praktycznie każdy rysunek będzie można otworzyć. To oznacza, że można wymieniać się rysunkami zapisanymi w różnych wersjach rocznikowych bez potrzeby poszukiwania konwerterów. Z każdego rysunku można utworzyć dokument w formie PDF, gdzie do przeglądania dokumentu wystarczy zwykła przeglądarka PDF-ów, co jest niezwykle wygodne.
Najnowsze wydanie ZWCAD 2019 przynosi wiele istotnych nowości, w tym możliwość tworzenia i edycji bloków dynamicznych, co niewątpliwie wpłynie na bardziej efektywny proces projektowania. Dodano pływające okno zarządzania warstwami, które może być stale widoczne i nie trzeba go zamykać po każdorazowej edycji warstw. Można dokonywać zmian w rysunku mając okno warstw na wierzchu i w łatwy sposób przechodzić między warstwami oraz dokonywać modyfikacji. Kolejne dodane narzędzie pozwala podłączać podkłady PDF wraz z możliwością sterowania widocznością warstw zawartych w PDF. Wstawiony plik można przyciąć i korzystać także z OSNAP-ów, aby można było podczas rysowania korzystać z istniejących punktów PDF-a wektorowego. Dodano również skalę opisową obiektów, dzięki czemu przy wykorzystaniu różnych skali w rzutniach łatwo można zaktualizować obiekty opisowe bez potrzeby stosowania wielu stylów wymiarowania. Kolejną ciekawostką jest możliwość rysowania z wykorzystaniem śledzenia względem osi Z. Dzięki temu nie ma potrzeby tworzenia lokalnego układu współrzędnych i w łatwy sposób można rysować w 3D.

zwcad 2019

ZWCAD 2019 ma przyciemniony interfejs, który nie powoduje nadmiernego zmęczenia oczu, przy czym dodano także możliwość pracy z interfejsem jaśniejszym dla osób przyzwyczajonych do pracy z takim tłem. ZWCAD 2019 ma funkcję wprowadzania dynamicznego, co pozwala płynnie monitorować wielkość rysowanych obiektów oraz warto wspomnieć o dostępnych uchwytach kreskowania, przez co łatwo można modyfikować istniejący obszar.
ZWCAD charakteryzuje się elastycznym licencjonowaniem – oferując możliwość naprzemiennego korzystania z licencji na wielu stanowiskach – zarówno w przypadku licencji jednostanowiskowych (do wyboru na kluczu USB lub w postaci kodu programowego) jak i licencji sieciowej. Licencje są bezterminowe.
Również polityka uaktualnień jest przyjazna dla posiadacza licencji – corocznie ukazujące się aktualizacje dostępne są odpłatnie, a ich zakup jest dobrowolny. Cena upgrade jest stała, niezależnie od wersji, z której aktualizowana jest licencja.
ZWCAD jest dobrym rozwiązaniem dla przetwarzania dokumentacji projektowej na każdym etapie inwestycji – zawiera wszelkie niezbędne narzędzia, a praca na nim jest prosta i intuicyjna.

Paweł Małysiak
SZANSA Sp. z o.o.
Usługi Informatyczne

Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o.

Nasza firma na rynku istnieje od 2000 r. Początkowo zajmowaliśmy się obsługą informatyczną firm projektowych. W 2005 r. nawiązaliśmy współpracę z producentem programu ZWCAD - firmą ZWSoft - stając się pierwszym w Europie autoryzowanym dystrybutorem programu ZWCAD na terenie Polski. Od tego czasu stale poszerzamy naszą ofertę produktową, wzbogacając ją o aplikacje branżowe, współpracujące z naszym flagowym programem ZWCAD aby kompleksowo zapewnić projektantom niezbędne narzędzia pracy w przystępnej cenie. Oferujemy także szkolenia przygotowujące do pracy z naszymi aplikacjami - na wszystkich poziomach zaawansowania.

Jesteśmy producentem nakładek dla programu ZWCAD, tworząc je w odpowiedzi na potrzeby i sugestie naszych Użytkowników. Równocześnie aktywnie uczestniczymy w rozwoju programu ZWCAD, który jako innowacyjne narzędzie doczekał się 6 wyróżnień nagrodą TOP Builder.

Jako zespół chętnie podejmujemy nowe wyzwania i jesteśmy otwarci na potrzeby naszych Klientów i Partnerów.

ZWCAD 2019 – niezbędny CAD w każdym biurze projektowym

Każda realizacja opiera się na przygotowanej wcześniej dokumentacji, a trudno sobie wyobrazić tworzenie dokumentacji projektowej w biurze konstrukcyjnym bez podstawowego narzędzia, jakim jest, w

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie