Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta archiwum

Innowacyjne zintegrowane rozwiązania dla przemysłu

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

FLUOR S.A.

Data wprowadzenia: 06.06.2018 r.

Dostęp do kluczowych informacji projektowych na budowie nie wymaga już noszenia ze sobą segregatorów pełnych papierowej dokumentacji, ani nawet często nieporęcznego laptopa. Jedno z przedstawionych w artykule innowacyjnych rozwiązań pokazuje jak zapewnić Klientom dostarczanie usług zgodnie z harmonogramem i budżetem. Drugie rozwiązanie pokazuje jak innowacyjność pomaga zadbać o bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie przemysłowej instalacji.

Fluor Site ConnectSM, czyli mobilne biuro dla efektywnych realizacji inwestycji
Przemysł 4.0 wymaga, aby branża: inżynieryjna, kompletacji dostaw i budowlana rozwijały się w szybkim tempie. Dzięki projektom, które są teraz większe i bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej, innowacja nie jest opcją.
Od ponad wieku Fluor tworzy innowacyjne rozwiązania rzeczywistych problemów, z którymi stykają się Klienci firmy. Stąd pomysł stworzenia narzędzia, które pozwoli mieć biuro projektu przy sobie na tablecie wszędzie tam, gdzie jest potrzebne.
Korzystając ze swojego globalnego doświadczenia w realizacji projektów przemysłowych, Fluor stale poszukuje rozwiązań pozwalających na podniesienie efektywności pracy swoich zespołów na prowadzonych inwestycjach. Fluor Site ConnectSM jest jednym z narzędzi, które wykorzystuje nowoczesne technologie przetwarzania danych w chmurze. Rozwiązanie to pozwala maksymalizować zwrot z inwestycji między innymi dzięki podniesieniu produktywności pracowników na budowie. Fluor Site ConnectSM wpływa także na oszczędności czasu i kosztów. Jako nowoczesny system współpracy i wymiany informacji, zapewnia dostęp do kluczowych informacji projektowych za pośrednictwem tabletu lub laptopa wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Wykorzystuje bezprzewodowy Internet, ale funkcjonuje również offline, dzięki przechowywaniu informacji w pamięci podręcznej. W chwili ponownego połączenia z siecią bezprzewodową, system automatycznie łączy się i przekazuje do chmury dane zapisane lokalnie. Narzędzie to jest zintegrowane ze standardowymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi przez Fluor i stanowi swego rodzaju wirtualne środowisko umożliwiające współpracę.

Przewodnik Projektanta nr 2, Fluor Site ConnectSM
Wdrożenie Fluor Site ConnectSM przynosi klientowi konkretne korzyści. Narzędzie to pozwala na uzyskanie w czasie rzeczywistym dostępu do informacji projektowych, takich jak: model 3D i rysunki oraz automatyzuje obieg dokumentów, jak chociażby danych od dostawców, a wszystko to bez względu na lokalizację użytkownika systemu. Dzięki temu rozwiązaniu można zarządzać zespołem projektowym i zespołem roboczym, na przykład planując czas pracy. Użytkownik Fluor Site ConnectSM ma możliwość raportowania „w terenie” oraz wprowadzania zmian w dokumentacji w czasie rzeczywistym. Co niezmiernie istotne, narzędzie daje możliwość zarządzania codziennymi inspekcjami jakości i bezpieczeństwa, a dodatkowo pozwala na bezpośrednie i natychmiastowe zgłaszanie sytuacji niebezpiecznych, czy też obserwacji pomagających uniknąć wypadków na budowie. Kolejną cechą rozwiązania Fluor Site ConnectSM jest łatwość dokumentowania projektu, również fotograficznie, co mocno wpływa na oszczędność czasu pracy w biurze, dzięki czemu unika się późniejszego wielogodzinnego wprowadzania dokumentacji zgromadzonej na instalacji.
W dzisiejszych czasach firmy poświęcają duże środki finansowe na opracowywanie nowych pomysłów w celu poprawy realizacji projektów. Nie bez powodu, gdyż w większości przypadków wydajność na projektach w ostatnich dziesięcioleciach uległa nieznacznej poprawie, a w niektórych przypadkach nawet spadła. Dlatego też warto korzystać ze sprawdzonych i efektywnych rozwiązań. Fluor tworząc opisywany system bazował na potrzebach swoich Klientów. Tak powstało narzędzie, które jest nowoczesną platformą do komunikacji zespołu w terenie, może być wdrożone w szybkim czasie i co ważne, jego funkcjonalności mogą być dostosowane do konkretnej inwestycji.

Przewodnik Projektanta nr 2, Fluor Site ConnectSM Przewodnik Projektanta nr 2, Fluor Site ConnectSM


Safety Pin, czyli wiemy jak kompleksowo zaplanować bezpieczeństwo
Jedną z trzech głównych przyczyn wypadków na budowach jest niewystarczające planowanie zasad bezpieczeństwa. Tymczasem jedną z czterech podstawowych wartości Fluor jest bezpieczeństwo. Stąd nie dziwi, że inżynierowie Fluor w ramach działań związanych z innowacyjnością opracowali rozwiązanie Safety Pin czyli Odznaka Bezpieczeństwa.
Jest to aplikacja kompleksowego planowania bezpieczeństwa prac. W skrócie Safety Pin przy wykorzystaniu najnowszej technologii udoskonala planowanie poprzedzające rozpoczęcie prac, usprawnia ewakuację w sytuacjach awaryjnych oraz poprawia komunikację pomiędzy pracownikami budowlanymi. Działanie aplikacji polega na wykorzystywaniu czujników miejsca przebywania osób oraz mobilnych rozwiązań i elektronicznych formularzy.
Faza weryfikacji działania Safety Pin rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2017 r. Próby sprawdzające i potwierdzające słuszność koncepcji odbywały się na terenie zakładów farmaceutycznych w USA. Specjalnie wyznaczeni pracownicy budowlani nosili odznaki, a oprogramowanie poddawane było próbom działania.

Przewodnik Projektanta nr 2, Safety Pin Przewodnik Projektanta nr 2, Safety Pin


Funkcjonalność aplikacji jest szeroka. Safety Pin umożliwia planowanie i monitorowanie działań w zakresie ochrony życia Life CriticalSM, usprawnia ewakuację w sytuacjach awaryjnych, daje możliwość obserwacji i monitorowania zagęszczenia pracowników budowlanych na terenie zakładów, udostępnia elektroniczne formularze (JSA, STA) służące planowaniu poprzedzającemu rozpoczęcie prac, umożliwia monitoring miejsc o ograniczonym dostępie, obserwację nowo przyjętych pracowników, daje dostęp do bazy danych historycznych dotyczących szkoleń oraz do wskaźników określających bezpieczeństwo w czasie rzeczywistym, alarmuje w przypadku zbliżających się zagrożeń, daje możliwość raportowania podstawowych danych, czy też prowadzenia spotkań roboczych.
Safety Pin jest nie tylko funkcjonalny, ale daje użytkownikom wiele korzyści. Po pierwsze, dzięki funkcji udoskonalenia planowania poprzedzającego wykonywanie prac wpływa na zmniejszenie liczby wypadków na budowie. Po drugie, aplikacja daje możliwość szybkiego doliczenia się pracowników podczas ewakuacji w sytuacjach awaryjnych. Po trzecie, Safety Pin ułatwia proces wysłania brygad ratowniczych bezpośrednio na miejsce wypadku. Po czwarte, dzięki bazie szkoleń możemy z łatwością potwierdzić zgodność danych historycznych dotyczących szkolenia pracowników budowlanych z wyznaczonymi wcześniej zadaniami.

Ewa Martuszewska/Hanna Nandzik-Marczyk
Fluor Business Transformation & Innovation

Przewodnik Projektanta nr 2, Safety Pin Przewodnik Projektanta nr 2, Safety Pin

FLUOR S.A.

Kreator Klatki Schodowej

Inżynierowie biur projektowych z branży budowlanej, wiedzą jak wymagającym i pracochłonnym procesem jest modelowanie stalowej klatki schodowej w Smart 3D. Słupy, belki główne

więcej »

Bezpieczne i niezawodne prowadzenie procesu prod. dzięki efektywnemu zarządzaniu alarmami

Wdrożenie systemu efektywnego zarządzania alarmami dla instalacji procesowej w oparciu o uznane na świecie międzynarodowe standardy to sposób na realne zwiększenie bezpieczeństwa i

więcej »

BIM – ekspercki klucz do informacji

W ostatnich latach dużą uwagę przywiązuje się do szybkości otrzymywania informacji. W tradycyjnym modelowaniu, dane związane z budynkiem czy też instalacją przemysłową były stopniowo

więcej »

Innowacyjne zintegrowane rozwiązania dla przemysłu

Dostęp do kluczowych informacji projektowych na budowie nie wymaga już noszenia ze sobą segregatorów pełnych papierowej dokumentacji, ani nawet często nieporęcznego laptopa. Jedno z

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie