Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Przewodnik Projektanta nr 2/2018

Adaptacje akustyczne oraz wibroizolacja w budynkach

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

WIBRO-AKUSTYKA

Data wprowadzenia: 06.06.2018 r.

Adaptacje akustyczne są coraz częściej wykonywane na etapie projektowania budynków. Dla eliminacji pogłosu w pomieszczeniach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, a także prawidłowego działania systemów DSO konieczne jest stosowanie materiałów dźwiękochłonnych, natomiast dla redukcji przewodzenia dźwięku w pomieszczeniach używane są materiały dźwiękoizolacyjne.

Tynki dźwiękochłonne celulozowe SonaSpray
Tynki SonaSpray są bezspoinowymi tynkami dźwiękochłonnymi nanoszonymi natryskowo. Tynki te mają bardzo wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku, szczególnie w zakresie średnich oraz wysokich częstotliwości i mogą być nanoszone na powierzchnie o dowolnym kształcie na praktycznie każdy rodzaj podłoża, np. na blachę trapezową, beton, drewno. Tynki celulozowe stosowane są do ograniczania pogłosu w salach widowiskowo-sportowych, gimnastycznych, basenach, kinach, teatrach i innych pomieszczeniach użyteczności publicznej oraz w pomieszczeniach przemysłowych.

Przewodnik Projektanta nr 2, Tynki dźwiękochłonne celulozowe SonaSpray

Materiały dźwiękoizolacyjne dla polepszenia izolacyjności akustycznej ścian oraz stropów
Częstym problemem pojawiającym się w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej jest przenoszenie dźwięku z sąsiadujących pomieszczeń. Ze względu na charakter przenoszenia się dźwięku możemy rozróżnić tzw. dźwięki materiałowe, takie jak chodzenie, uderzenia, drgania maszyn itp. oraz hałas wywoływany przez rozmowy, muzykę i inne źródła dźwięku. Rozwiązaniem zapewniającym eliminację ww. rodzajów hałasu jest zastosowanie materiałów dźwiękoizolacyjnych, które dobiera się do istniejących lub projektowanych przegród budowlanych. Posiadamy w ofercie szeroki asortyment materiałów dźwiękoizolacyjnych zarówno dla ścian, jak i dla stropów. Zastosowanie ww. materiałów pozwala na spełnienie obowiązujących norm odnośnie izolacyjności akustycznej, i co najważniejsze, osiągnięcie komfortu akustycznego, bardzo ważnego zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, jak i użyteczności publicznej.
Ważony wskaźnik izolacyjności akustycznej ściany wykonanej z cegły kratówki Porotherm o gr. 8 cm oraz cegły pełnej Porotherm o gr. 12 cm pomiędzy którymi znajduje się materiał Perfetto TR 50 mm wynosi Rw = 58 dB.

Przewodnik Projektanta nr 2, Materiały dźwiękoizolacyjne

Podłogi pływające
Podłogi pływające stosuje się w celu zwiększenia izolacyjności akustycznej stropów od dźwięków powietrznych oraz eliminacji drgań przenoszonych z podłogi na stropy i ściany. Oprócz mat dźwiękoizolacyjnych nasza firma stosuje rozwiązanie firmy GERB na bazie sprężyn, w którym płyta podłogi jest podparta w całości na elementach sprężynowych. Rozwiązanie to stanowi alternatywę dla mat wibroizolacyjnych w sytuacjach newralgicznych, w których konieczna jest bardzo skuteczna wibroizolacja drgań o najniższych częstotliwościach.

Przewodnik Projektanta nr 2, Podłogi pływające

Wibroizolacja lądowisk dla helikopterów, torowisk i budynków
W ostatnim czasie nasza firma dostarczyła wibroizolatory sprężynowe GERB dla lądowisk zlokalizowanych na dachach szpitali w Bydgoszczy oraz Olsztynie, których zadaniem jest eliminacja drgań i hałasu podczas startu i lądowania helikopterów. Oferujemy i projektujemy również rozwiązania z zakresu wibroizolacji torowisk kolejowych i tramwajowych oraz wibroizolacji budynków.


Przewodnik Projektanta nr 2,  Wibroizolacja lądowisk dla helikopterów, torowisk i budynków

WIBRO-AKUSTYKA

Celem działalności firmy jest stosowanie innowacyjnych i skutecznych rozwiązań dla zwalczania drgań i hałasu maszyn oraz hałasu w pomieszczeniach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Adaptacje akustyczne oraz wibroizolacja w budynkach

Adaptacje akustyczne są coraz częściej wykonywane na etapie projektowania budynków. Dla eliminacji pogłosu w pomieszczeniach przemysłowych oraz użyteczności publicznej, a także prawidłowego

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie